Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:05:22 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654647 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #1080 dnia: Listopada 02, 2010, 14:53:33 pm »

Wielka Sobota.

Kolega ma chyba na myśli ryt Wigilii Paschalnej sprzed reform Piusa XII?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1081 dnia: Listopada 02, 2010, 14:55:25 pm »

Ja, czy Pan Guldenmond??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #1082 dnia: Listopada 02, 2010, 14:56:13 pm »

Ja, czy Pan Guldenmond??

Kol. Szkielet.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1083 dnia: Listopada 02, 2010, 15:00:43 pm »

Ne Panie Michale.
Prophetia Septima Ezech. 37, 1-14
Missale Romanum 1962, strona 249 tu: http://www.sanctamissa.org/en/resources/missale-romanum.pdf
Edit. Chyba na pewno ma Pan rację.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2010, 15:02:15 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1084 dnia: Listopada 02, 2010, 15:12:55 pm »

dziekuje bardzo ;-)
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2010, 15:16:35 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #1085 dnia: Listopada 05, 2010, 22:58:01 pm »

"Bo kiedy Ojciec rozgniewany siecze/szczęśliwy kto się do Matki uciecze". Podobno jest tu herezja przecząca Miłosierdziu Bożemu. Jak więc ta pieśń utrzymała się przez tyle dziesięcioleci/wieków i dopiero teraz odkryto tutaj herezję?
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
jedam
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #1086 dnia: Listopada 06, 2010, 01:26:42 am »

"Bo kiedy Ojciec rozgniewany siecze/szczęśliwy kto się do Matki uciecze". Podobno jest tu herezja przecząca Miłosierdziu Bożemu. Jak więc ta pieśń utrzymała się przez tyle dziesięcioleci/wieków i dopiero teraz odkryto tutaj herezję?

Nie ma tu herezji. W średniowieczu był bardzo popularny wątek ikonograficzny i literacki Mater Misericordiae z płaszczem opieki. Matka Boska miała rozpostarty płaszcz pod którym chowali się ludzie przed Bożym gniewem (np. Madonny szafkowe). Z kolei w objawieniu z La Salette Matka Boska mówi że to Ona powstrzymuje każące ramię Swego Syna przed ukaraniem grzeszników. Wiele Kościół mówił o tym że kto się do Maryi ucieknie nie zostanie pozostawiony bez pomocy.

Ot cała nowoteologia która na siłe szuka błędów w przeszłości by tylko wykazać że posoborowie odkryło prawdziwe chrześcijaństwo a wszystko co było wcześniej jest nic nie warte.
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2010, 01:30:42 am wysłana przez jedam » Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #1087 dnia: Listopada 12, 2010, 01:53:40 am »

Chciałabym zapytać jak brzmi w języku aramejskim słowo "niewiasto" ( w wołaczu).Tak jak zwracał się Pan Jezus do Matki w Kanie Galilejskiej i cierpiąc na Krzyżu - "Niewiasto oto syn Twój"

Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1088 dnia: Listopada 12, 2010, 08:28:12 am »

"Bo kiedy Ojciec rozgniewany siecze/szczęśliwy kto się do Matki uciecze". Podobno jest tu herezja przecząca Miłosierdziu Bożemu. Jak więc ta pieśń utrzymała się przez tyle dziesięcioleci/wieków i dopiero teraz odkryto tutaj herezję?

Tylko, że to Sam Ojciec daje nam możliwość ucieczki do Matki Bożej. To jest właśnie Boże Miłosierdzie! (Aczkolwiek można, niestety ten fragment źle zrozumieć.) Poprzez Boże Miłosierdzie Maryja jest dla mnóstwa dusz "ostatecznym środkiem" "nie-utracenia" zbawienia wiecznego. Np.: duszę biednego grzesznika uratowała cześć, którą zawsze miał do Maryi.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2010, 08:31:56 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #1089 dnia: Listopada 12, 2010, 09:53:47 am »

Chciałabym zapytać jak brzmi w języku aramejskim słowo "niewiasto" ( w wołaczu).Tak jak zwracał się Pan Jezus do Matki w Kanie Galilejskiej i cierpiąc na Krzyżu - "Niewiasto oto syn Twój"
Wątpię, by ktoś na tym forum mógł udzielić odpowiedzi na to pytanie. Ja mogę się podzielić taką dygresją. W greckim oryginale użyto w tym miejscu słowa γύναι (wym wtedy /ˈɣynɛ/ IPA). Jest to wołacz od słowa γυνή. Oznacza ona kobietę zamężną, bądź nie. Ze względu na to, że dawniej, kiedy jeszcze słowo 'kobieta" było obraźliwe używało się określeń "niewiasta" - kobieta niezamężna i "białogłowa" - kobieta zamężna tłumacze Biblii wybrali słowo "niewiasta". Obecnie, skoro słowo "kobieta" już jest całkowicie neutralne powinno się w tym miejscu używać tego właśnie słowa "kobieta", gdyż lepiej oddaje sens oryginału.
Zapisane
erykofm
Gość
« Odpowiedz #1090 dnia: Listopada 13, 2010, 12:58:14 pm »

Jak co roku powinienem odbyć rekolekcje (myślę o 2011). Powinienem to zrobić w ramach rekolekcji zorganizowanych w Zakonie. Jednak mam prawną możliwość odbyć te rekolekcje w innym miejscu. Teraz pytanie, gdzie w przyszłym roku kapłan może odbyć rekolekcje tradycyjne, z właściwą doktryną i pobożnością. Poszukiwanie takich rekolekcji w internecie jest loterią. W Polsce  powstał przemysł rekolekcyjny, wraz z marketingiem.
Czy ktoś z forumowiczów może polecić  takie miejsce.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1091 dnia: Listopada 13, 2010, 13:28:09 pm »

FSSPX organizuje rekolejkcje. Ze srodowisk ED to w sumie nie wiem,nalezaloby zapytac kaplanow z IDP lub FSSP.Pewnie cos jest.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #1092 dnia: Listopada 13, 2010, 17:52:59 pm »

Jak co roku powinienem odbyć rekolekcje (myślę o 2011). Powinienem to zrobić w ramach rekolekcji zorganizowanych w Zakonie. Jednak mam prawną możliwość odbyć te rekolekcje w innym miejscu. Teraz pytanie, gdzie w przyszłym roku kapłan może odbyć rekolekcje tradycyjne, z właściwą doktryną i pobożnością. Poszukiwanie takich rekolekcji w internecie jest loterią. W Polsce  powstał przemysł rekolekcyjny, wraz z marketingiem.
Czy ktoś z forumowiczów może polecić  takie miejsce.

Proszę uprzejmie:
http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2010/81

Tylko mało czasu jest, bo do 10 XI trzeba było się zgłosić.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
erykofm
Gość
« Odpowiedz #1093 dnia: Listopada 13, 2010, 20:47:51 pm »

Dziękuję za odpowiedz. W tym roku byłem na rekolekcjach, a gdybym nawet chciał pojechać na dodatkowe, to czasu mało by to zorganizować.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1094 dnia: Listopada 13, 2010, 22:41:44 pm »

Np do kanoników św. Jana Kantego  (mój rodak ;D ) by można, ale to na inny kontynent trzebaby się wybrać ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Strony: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!