Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:09:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654535 razy)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1065 dnia: Października 08, 2010, 14:56:34 pm »

New Liturgical Movement po wielokroc wspominal o nabozenstwach w rycie rzymskim sprawowanych w kaplicy Merton College w Oksfordzie  ( np.  http://www.newliturgicalmovement.org/2007/08/year-later-classical-use-plays.html   ). dziwi mnie, ze w swiatyni anglikanskiej sa sprawowane katolickie nabozenstwa ( dziwi pozytywnie :) ). czy ktos z Panstwa ma jakies b. szczegolowe info nt. sprawowanych tam obrzedow / czy to w KRR, czy tez anglikanskich high church / oraz nt. ksiezy odprawiajacych tam KRR ? bo o pastorach jest tu: http://www.merton.ox.ac.uk/chapel_and_choir/people.shtml

dziekuje za odpowiedz :)
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2010, 06:26:59 am wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #1066 dnia: Października 09, 2010, 13:41:59 pm »

Czy mógłby ktoś z Państwa uprzejmie mi przetłumaczyć ten krótki fragment z dzieła św. Izdora z Sewilli?

"Inter infideles computantur, qui quod voverunt, non impleverunt; melins est enim non promittere quam fidem promissi non exsolvere; melius est enim non vovere quam post votum promissa non reddere (Eccle. v, 4). In malis promissis rescinde fidem, in turpi voto muta decretum; quod incaute vovisti non facias, impia est promissio quæ scelere adimpletur."

Mała literówka w powyższym tekscie: ma być "melius est...", a nie "melins est...".


Do wiarołomnych są zaliczani ci, którzy ślubują, a nie wypelniaja ślubów. Lepiej jest bowiem nie
obiecywać niż nie dotrzymać obietnicy. Lepiej jest nie ślubować wcale niz potem ślub złamać. (Koh 5, 4)
W złych obietnicach wiary [jednak] nie dotrzymuj, w haniebnych ślubach zmień postanowienie; Co bezmyślnie
przyrzekłeś nie czyń, bezbożna jest [bowiem] obietnica zbrodniczo wypełniona.

Tak jak myślałem - na Forumowiczów można liczyć! Serdecznie Panu dziękuję.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1067 dnia: Października 18, 2010, 18:16:01 pm »

Mam pytanie i nie wiedziałem gdzie wrzucić, więc wrzucam tu. A mianowicie: czy ktoś wie co się stało z blogiem Johna Sonnena?
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #1068 dnia: Października 19, 2010, 09:03:18 am »

Zmienił adres na http://orbiscatholicussecundus.blogspot.com/
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #1069 dnia: Października 20, 2010, 14:48:20 pm »

A może ktoś wie co ze stroną

http://rzymskikatolik.blox.pl/html

od 20 września nie ma na niej wpisów?  :'( :'( :'(
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #1070 dnia: Października 21, 2010, 10:44:08 am »

Chciałabym zadać następujące pytanie  :  jaki był stosunek Prymasa Wyszyńskiego do NOM-u?
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #1071 dnia: Października 21, 2010, 11:41:44 am »

Podobno chciał spalić Bugniniego na stosie. Na ten temat na forum było już sporo wpisów...
To, że w Polsce częściej można spotkać NOM w miarę "godny"(w cudzysłowie, bo zaraz będzie, że nie ma czegoś takiego jak godny NOM) niż zpajacowany jest w dużej mierze zasługą Prymasa Tysiąclecia.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1072 dnia: Października 21, 2010, 11:49:16 am »

no cóż musiał wprowadzić NOM, takie były realia wtedy
Zapisane
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #1073 dnia: Października 21, 2010, 20:11:54 pm »

Czy można już kupować książkę pt. "Sługa liturgii"? W biuletynie "Nova et vetera" jest napisane, że można ją zakupić w księgarni internetowej LS. Jak na razie jej tam nie ma ;/
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #1074 dnia: Października 23, 2010, 12:05:24 pm »

Chciałabym zadać następujące pytanie  :  jaki był stosunek Prymasa Wyszyńskiego do NOM-u?

Warto zwrócić uwagę jakie piękne słowa mówił o Prymasie Wyszyńskim w swym kazaniu JE.X.Abp.Marcel Lefebvre. Polecam:
http://www.tedeum.pl/tytul/11,Kazania
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #1075 dnia: Października 28, 2010, 18:30:46 pm »

Jakie są wzajemne relacje wydawnictw Dębogóra i Klub książki katolickiej? Pytam bo nie wiem kogo mam pytać o ewentualną reedycję dwóch pozycji („Ren wpada do Tybru” i „Prawda Wiary chrześcijańskiej” tom I) oraz wydanie brakującego III tomu „Prawdy Wiary chrześcijańskiej”.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #1076 dnia: Października 28, 2010, 21:38:44 pm »

Jakie są wzajemne relacje wydawnictw Dębogóra i Klub książki katolickiej? Pytam bo nie wiem kogo mam pytać o ewentualną reedycję dwóch pozycji („Ren wpada do Tybru” i „Prawda Wiary chrześcijańskiej” tom I) oraz wydanie brakującego III tomu „Prawdy Wiary chrześcijańskiej”.

To chyba jedno i to samo wydawictwo...tylko się przekształciło...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1077 dnia: Października 30, 2010, 18:56:16 pm »

dlaczego są kościoły pod wezwaniem Ducha Św. i Pana Jezusa, a nie ma świątyń pw. Boga Ojca ? ? ?

Dlatego, że odrębny kult Boga Ojca był niespecjalnie popularny, nie szerzony (o ile mi wiadomo) przez żaden zakon, zaś rzadkie propozycje ustanowienia odrębnego święta liturgicznego ku czci Boga Ojca spotykały się z odmową Stolicy Apostolskiej. Zresztą reakcje papieży na propozycje ustanowienia uroczystości Trójcy Świętej (XIV w.) były podobne: czci się Ją codziennie w każdej Mszy świętej, nie ma więc potrzeby ustanawiania oddzielnego święta.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1078 dnia: Listopada 02, 2010, 14:35:55 pm »

pilne!

czy ktos z Panstwa wie na jaki dzien roku w starym mszale przypada lekcja z Proroctwa Ezechiela r. 37 ?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1079 dnia: Listopada 02, 2010, 14:44:50 pm »

Wielka Sobota.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!