Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:52:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 654628 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1050 dnia: Września 26, 2010, 16:32:01 pm »

Czy w czasie Mszy uobecnia się też ofiara,cierpienie Maryi jak Jezusa?takie coś usłyszałam przypadkiem

Ponawiam pytanie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #1051 dnia: Września 27, 2010, 11:23:37 am »

Czy w czasie Mszy uobecnia się też ofiara,cierpienie Maryi jak Jezusa?takie coś usłyszałam
Na Mszy św. sprawowanej przez bpa Długosza podczas spotkań Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci można często w liturgii usłyszeć podziękowanie Jezusowi i Maryi za Eucharystię
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2010, 16:30:02 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1052 dnia: Września 27, 2010, 12:06:34 pm »

Czy w czasie Mszy uobecnia się też ofiara,cierpienie Maryi jak Jezusa?takie coś usłyszałam

Jasne. W konstytucji soborowej "Sacrosanctum Concilium" czytamy, że podczas Mszy uobecnia się całe dzieło zbawcze Chrystusa Pana.

Unde et memores Domine, nos servi tui, sed et plebs tua sancta, eiusdem Christi Filii tui Domini nostri, tam beatae passionis, nec non et ab inferis resurrectionis, sed et in caelos gloriosae ascensionis: offerimus praeclarae majestati tuae de tuis donis ac datis, hostiam (+) puram, hostiam (+) sanctam, hostiam (+) immaculatam, Panem (+) sanctum vitae aeternae, et Calicem (+) salutis perpetuae.

A skoro całe dzieło zbawcze, to również udział w nim Najświętszej Maryi Panny i Jej współcierpienie. Dlatego w starych modlitewnikach można znaleźć radę, by w czasie Mszy rozważać różne tajemnice z życia Chrystusa Pana, najlepiej z Maryją, w formie Różańca.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #1053 dnia: Września 29, 2010, 22:51:59 pm »

Siedmiu świętych Archaniołów Michał, Gabriel, Rafał, Uriel, Jechudiel, Sealtiel, Barachiel.
Czy słyszeli coś państwo modlitwie do tych siedmiu Archaniołów?
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1054 dnia: Września 30, 2010, 00:23:04 am »

Siedmiu świętych Archaniołów Michał, Gabriel, Rafał, Uriel, Jechudiel, Sealtiel, Barachiel.
Czy słyszeli coś państwo modlitwie do tych siedmiu Archaniołów?

Do wszystkich siedmiu to nie wiem, ale jest coś takiego jak Litaniae de Sanctis Angelis ex Sacra Scriptura gdzie wymienione są imiona piewszych trzech
http://www.preces-latinae.org/thesaurus/Angeli/LitAngelorum.html

Istnieje również średniowieczny hymn łaciński "De sanctis angelis", tam jest wymieniony  Michał, Gabriel, Rafał i Uriel:
http://www.archive.org/stream/analectahymnica06blumgoog#page/n242/mode/1up
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1055 dnia: Września 30, 2010, 08:25:15 am »

Modlitwa do tych siedmiu aniołów to może w kabale, ale nie w Kościele katolickim.

Synod (Labb. t. 6 1561) odbyty w Rzymie w roku 745, za rządów papieża Zachariasza, potępia modlitwę ułożoną przez szarlatana zwanego Adelbertem: «Do was wznoszę swoje modły i błagania, aniele Urielu, aniele Raguelu, aniele Tubuelu, aniele Michale, aniele Iniasie, aniele Tubuasie, aniele Sabaoku, aniele Simielu». I powód podany przez ojców tego synodu jest taki, że za wyjątkiem imienia Michał, wszystkie pozostałe imiona oznaczają raczej demony niż dobrych aniołów, z których jedynie trzej wymieniani są przez Pismo Święte i Tradycję, to jest: Michał, Gabriel i Rafał. Jest to nie tyle decyzja o charakterze prawnym, co kwestia faktów i historii.

http://www.exter.pl/k_rel_70frag.htm
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #1056 dnia: Września 30, 2010, 09:21:46 am »

Czyli zasadniczo jest 7 Archaniołów, tyle że czwórki nie znamy imion. Dobrze zrozumiałem?
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1057 dnia: Września 30, 2010, 10:13:33 am »

Tak się powszechnie przyjmuje za Tb 12, 15.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1058 dnia: Września 30, 2010, 14:36:37 pm »

A jeżeli archaniołów jest siedmiu,
imiona rzech tylko podaje Kościół,
imiona wymienione w omawianej litani... moga być imionami "kumpli" Lucyfera?
Brrrrr.....
To zapominam je i nie wracam do wpisu powyżej!
Zapisane
erykofm
Gość
« Odpowiedz #1059 dnia: Października 05, 2010, 16:13:17 pm »

Obecnie funkcjonują dwie nazwy - kapłan i prezbiter. Można zauważyć pewną walkę miedzy tymi tytułami, sam jestem ciekaw który przetrwa kosztem drugiego.
Natomiast ciekawi mnie jak to się dzieje, że określenie prezbiter w nowych dokumentach i publikacjach bierze górę.
Jeśli ktoś zna rzeczowy tekst w którym to zjawisko jest opisane, proszę o pomoc i wskazanie.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #1060 dnia: Października 05, 2010, 18:59:46 pm »

dwie nazwy - kapłan i prezbiter. Można zauważyć pewną walkę miedzy tymi tytułami, sam jestem ciekaw który przetrwa kosztem drugiego.

The winner is: ... ksiądz :D
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1061 dnia: Października 05, 2010, 22:27:18 pm »

Obecnie funkcjonują dwie nazwy - kapłan i prezbiter. Można zauważyć pewną walkę miedzy tymi tytułami, sam jestem ciekaw który przetrwa kosztem drugiego.
Natomiast ciekawi mnie jak to się dzieje, że określenie prezbiter w nowych dokumentach i publikacjach bierze górę.
Jeśli ktoś zna rzeczowy tekst w którym to zjawisko jest opisane, proszę o pomoc i wskazanie.
"Kapłan" oznacza osobę po święceniach wyższych. "Prezbiter" definiuje o które święcenia chodzi.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #1062 dnia: Października 07, 2010, 18:19:58 pm »

Czy mógłby ktoś z Państwa uprzejmie mi przetłumaczyć ten krótki fragment z dzieła św. Izdora z Sewilli?

"Inter infideles computantur, qui quod voverunt, non impleverunt; melins est enim non promittere quam fidem promissi non exsolvere; melius est enim non vovere quam post votum promissa non reddere (Eccle. v, 4). In malis promissis rescinde fidem, in turpi voto muta decretum; quod incaute vovisti non facias, impia est promissio quæ scelere adimpletur."
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #1063 dnia: Października 07, 2010, 18:59:27 pm »

Kapłan to ogólne określenie obejmujące trzy stopnie kapłaństwa sakramentalnego.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1064 dnia: Października 07, 2010, 19:28:00 pm »

Czy mógłby ktoś z Państwa uprzejmie mi przetłumaczyć ten krótki fragment z dzieła św. Izdora z Sewilli?

"Inter infideles computantur, qui quod voverunt, non impleverunt; melins est enim non promittere quam fidem promissi non exsolvere; melius est enim non vovere quam post votum promissa non reddere (Eccle. v, 4). In malis promissis rescinde fidem, in turpi voto muta decretum; quod incaute vovisti non facias, impia est promissio quæ scelere adimpletur."

Mała literówka w powyższym tekscie: ma być "melius est...", a nie "melins est...".


Do wiarołomnych są zaliczani ci, którzy ślubują, a nie wypelniaja ślubów. Lepiej jest bowiem nie
obiecywać niż nie dotrzymać obietnicy. Lepiej jest nie ślubować wcale niz potem ślub złamać. (Koh 5, 4)
W złych obietnicach wiary [jednak] nie dotrzymuj, w haniebnych ślubach zmień postanowienie; Co bezmyślnie
przyrzekłeś nie czyń, bezbożna jest [bowiem] obietnica zbrodniczo wypełniona.

« Ostatnia zmiana: Października 07, 2010, 19:38:42 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!