Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 13:11:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 153 154 [155] 156 157 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 659748 razy)
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #2310 dnia: Kwietnia 06, 2016, 21:24:01 pm »

Od kiedy w Kościele mówi się o braciach odłączonych? Znalazłem ten termin w modlitewniku "Droga do nieba" z 1936 roku.

Znalazłem ten termin też u Piusa XII w Summi Pontificatus nr 22:  "Skoro jednak wielu braci odłączonych od Głowy Kościoła oderwało się również od jego nieomylnego nauczania, doszło, niestety, aż do tego, że odrzucili i obalili podstawową zasadę chrześcijaństwa - bóstwo Chrystusa - powodując upadek religii."
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #2311 dnia: Kwietnia 15, 2016, 19:40:10 pm »

L.I.Ch.

Na jakiej podstawie bł. abp Antoni J. Nowowiejski twierdzi że Pan Jezus złożył śluby nazireatu?
,,Wykład Liturgii Kościoła Katolickiego" Tom II s. 126 akapit drugi
http://www.nowowiejski.cba.pl/viewer.php
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2016, 19:41:58 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #2312 dnia: Czerwca 09, 2016, 10:03:57 am »

L.J.CH
Drodzy przyjaciele trafiła w moje ręce Figura Matki Bożej (Lourdes), jest bardzo zniszczona. Czym odnowić taką figurę, jakich farb użyć? i na pewno trzeba przemalować płaszcz Matki Bożej bo jest Niebieski a raczej to co z niego zostało. 
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #2313 dnia: Lipca 02, 2016, 08:24:14 am »

L.J.CH
Drodzy przyjaciele trafiła w moje ręce Figura Matki Bożej (Lourdes), jest bardzo zniszczona. Czym odnowić taką figurę, jakich farb użyć? i na pewno trzeba przemalować płaszcz Matki Bożej bo jest Niebieski a raczej to co z niego zostało.
Proszę o pomoc
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Wąski
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #2314 dnia: Lipca 03, 2016, 15:45:02 pm »

Jak chciałem babci odnowić figurę Matki Bożej i aniołków, to zaniosłem je do muzeum archidiecezjalnego w Poznaniu i tam elegancko odnowili.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #2315 dnia: Sierpnia 14, 2016, 21:11:15 pm »

L.I.Ch. Czy obecnie żyje gdzieś jakaś katolicka mistyczka lub mistyk który JEST UZNANA przez Kościół Święty i której tezy nie są krytykowane przez tradycjonalistów katolickich?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #2316 dnia: Listopada 23, 2016, 17:24:18 pm »

Jak to właściwie jest z tym światłem na roratach (chodzi mi główie o NOM, ale i o KRR)?
Bo w niektórych kościołach jest tak, że jest ciemno do Glorii, w niektórych jest ciemno całą mszę.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #2317 dnia: Grudnia 19, 2016, 12:00:04 pm »

Co z tymi RORATAMI?
Względy duszpasterskie pozwalają sprawować Mszę roratnią wieczorem.
Rozumiem ten zapis, jeżeli rano w kościele nie jest sprawowana Msza św., ale jeżeli są nawet dwie: 6:30 i 7:00  ???
Albo inny wynalazek: tylko we wtorek i czwartek jest Msza roratnia, bo z udziałem dzieci i z gadżetami rozdawanymi im po roratach  ::)
Ale to nie jest szczególna impreza dla dzieci - dorosłym chyba nie zaszkodzi?
I czy to nie jest rozbudzanie w dzieciach wygodnictwa?

Jakie przepisy kościelne regulują właściwe umiejscowienie rorat w adwencie, czy są to tylko celebracje zwyczajowe typu: "co kraj, to obyczaj", lub proboszczowskie: "bo tak mi się podoba"?   ;D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2016, 12:02:49 pm wysłana przez ratio » Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #2318 dnia: Marca 06, 2017, 14:30:38 pm »

W Godzinkach o Męce Pańskiej za dusze zmarłych* pojawia się taki fragment:
"Boże, wiernych światło dusz, który łaskawem okiem stworzone dusze w ciała ludzkie wprowadzasz, aby Cię chwaliły, przez krwawy pot Twój proszę, abyś zmarłych wiernych dusze z mąk czyśćcowych wybawić raczył, aby Cię chwaliły na wieki wieków. Amen".

Czy da się to odczytać sposób zgodny z katolicką ortodoksją? (Z tego, co wiem, książki z tym nabożeństwem dostawały nihil obstat).
__________
* Można je znaleźć m.in.:
    - tu: http://spiewnik.katolicy.net/index.php?topic=2973.0
    - tu: http://bcdl.pl/dlibra/doccontent?id=896&from=FBC
    - tu: https://goo.gl/iqi2SL
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2319 dnia: Marca 06, 2017, 15:06:21 pm »

A co pan w nich dostrzega heterodoxyjnego?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #2320 dnia: Marca 06, 2017, 15:16:10 pm »

To, jakoby dusza ludzka miała być najpierw stworzona, a następnie "wprowadzona" do ciała.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2321 dnia: Marca 06, 2017, 18:21:46 pm »

A jak jest?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #2322 dnia: Marca 07, 2017, 08:38:01 am »

A jak jest?


A ile diabłów się mieści na główce od szpilki?

Jeszcze więcej heterodoxyjnych pomysłów na temat fragmentu z Godzinek można by wysnuć. Na przykład przeciwny do tego, o którym pisze pan _Michał_ czyli taki, że ciała istnieją uprzednio w jakimś "limbus corpores" i czekają na dusze, które później Pan Bóg łaskawym okiem stwarza i do tych ciał wprowadza. A może taki, że te ciała w ogóle nie są stworzone i istnieją wiecznie w oczekiwaniu na "swoją" duszę? 
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #2323 dnia: Marca 07, 2017, 08:56:10 am »

"[Zarodek w łonie matki – n]ie jest to tylko zbiór materiału biologicznego, ale nowa żyjąca istota, dynamicznie i doskonale uporządkowana, nowa jednostka gatunku ludzkiego. Tak było z Jezusem w łonie Maryi; tak było z każdym z nas w łonie naszych matek. Za starożytnym autorem chrześcijańskim Tertulianem możemy powtórzyć: «Jest już człowiekiem ten, który nim będzie». Nie ma żadnych racji, by nie uznawać go za osobę od chwili poczęcia" (Benedykt XVI).

To by wskazywało na jednoczesne stworzenie duszy i ciała w momencie poczęcia. Cytowana przeze mnie modlitwa zdaje się z kolei sugerować, że ciało nowej osoby nie od razu ma duszę (skoro Bóg ją do niego "wprowadza").
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #2324 dnia: Marca 07, 2017, 10:15:30 am »

Temat był omawiany tutaj:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4252.msg206030.html#msg206030
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 153 154 [155] 156 157 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!