Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 12:30:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231956 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 170 Drukuj
Autor Wątek: Pytania błahe i trywialne  (Przeczytany 661072 razy)
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #1305 dnia: Maja 11, 2011, 23:17:09 pm »

@dxcv
Widocznie stwierdził, że encykliki nie sprzedają się za dobrze :)
Tak to wygląda...
Wojtylianie zablokowali chyba nawet druk wcześniejszych encyklik, żeby zmonopolizować rynek...


@Michał Barcikowski
A Leon XIII nie przestał pisać wierszy. Też koleżankę zniesmacza, czy zniesmaczenie rezerwuje Koleżanka dla nielubianych papieży?

Nie jestem Pana koleżanką.
Nie mam listy papieży lubianych i nielubianych.

I nie chodzi  tylko o to, co wzbudza sympatyczne  uczucia , a co nie wzbudza, ale o rozróżnienie, co obiektywnie jest cnotą, a co nią nie jest.

« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2011, 23:25:56 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #1306 dnia: Maja 11, 2011, 23:38:13 pm »

@dxcv
Widocznie stwierdził, że encykliki nie sprzedają się za dobrze :)
Tak to wygląda...
Wojtylianie zablokowali chyba nawet druk wcześniejszych encyklik, żeby zmonopolizować rynek...

Jeszcze niedawno nawet widziałem w księgarni Mediator Dei, więc i przedsoborowi papieże jeszcze "zarabiają".
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #1307 dnia: Maja 12, 2011, 22:08:06 pm »


Jeszcze niedawno nawet widziałem w księgarni Mediator Dei
No to gratuluję . Ciekawe kto to wydał.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1308 dnia: Maja 20, 2011, 16:51:49 pm »

Mam oto takie pytanie:



Po prawej - kto to jest? - wystepuje dosyć często w sceach przedstawiających Matkę Boską przekazującą różaniec św. Dominikowi
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1309 dnia: Maja 20, 2011, 17:31:04 pm »

Gugiel mówi, że św. Katarzyna ze Sieny, względnie św. Róża z Limy.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #1310 dnia: Maja 21, 2011, 00:28:48 am »

Na NOM-ie, na który uczęszczam niekiedy w dni powszednie, któryś już raz z kolei słyszę:
"Prosimy Cię, zmiłuj się nad nami wszystkimi i daj nam udział w życiu wiecznym z Najświętszą Bogurodzicą Dziewicą Maryją, ze świętymi Apostołami, z błogosławionym Janem Pawłem II i wszystkimi świętymi, którzy w ciągu wieków podobali się Tobie, abyśmy z nimi wychwalali Ciebie przez Twojego Syna, Jezusa Chrystusa".

Wiem, że stosunek Kościoła Posoborowego do przepisów jest ...powiewający, ale ciekaw jestem: czy na NOMie księdzu wolno modyfikować modlitwę eucharystyczną wedle własnego gustu?
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1311 dnia: Maja 21, 2011, 00:46:14 am »

Na NOM-ie, na który uczęszczam niekiedy w dni powszednie, któryś już raz z kolei słyszę:
"Prosimy Cię, zmiłuj się nad nami wszystkimi i daj nam udział w życiu wiecznym z Najświętszą Bogurodzicą Dziewicą Maryją, ze świętymi Apostołami, z błogosławionym Janem Pawłem II i wszystkimi świętymi, którzy w ciągu wieków podobali się Tobie, abyśmy z nimi wychwalali Ciebie przez Twojego Syna, Jezusa Chrystusa".

Wiem, że stosunek Kościoła Posoborowego do przepisów jest ...powiewający, ale ciekaw jestem: czy na NOMie księdzu wolno modyfikować modlitwę eucharystyczną wedle własnego gustu?

Z tego co wiem, to chyba można w tym miejscu dodać świętego/świętych/święte - u mnie też dodają JAna Pawła cały czas
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1312 dnia: Maja 21, 2011, 00:48:09 am »

Gugiel mówi, że św. Katarzyna ze Sieny, względnie św. Róża z Limy.

Myślałem że to jakaś święta równoległa w czasie ze św. DOminikiem, jak chociażby przedstawia się św. Klarę ze św. Franciszkiem albo św. Scholastykę ze św. Benedyktem
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1313 dnia: Maja 21, 2011, 09:06:43 am »

W nowych modlitwach eucharystycznych można dodawać dowolnych świętych. Więc teraz głównym dodawanym do II ME został bł. Jan Paweł II.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1314 dnia: Maja 21, 2011, 10:00:18 am »

Myślałem że to jakaś święta równoległa w czasie ze św. DOminikiem, jak chociażby przedstawia się św. Klarę ze św. Franciszkiem albo św. Scholastykę ze św. Benedyktem

Nienienie. Wprawdzie św. Dominik na łożu śmierci wyznał, że zawsze bardzo lubił towarzystwo pięknych młodych niewiast, jednak na którejś z późniejszych kapituł generalnych rozkazano, by w jego hagiografii pomijać ten epizod.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1315 dnia: Maja 21, 2011, 15:35:14 pm »

@ Major (a tak przy okazji: cały czas major?)
Cytuj
W nowych modlitwach eucharystycznych można dodawać dowolnych świętych. Więc teraz głównym dodawanym do II ME został bł. Jan Paweł II.
Ale J-P II jest błogosławionym, nie świętym czyli k a n o n - izowanym ?
Jak to jest?
Chyba zażyję relanium i udam się na NOM. Od czasu mojego ostatniego pobytu, nastąpił pewnie jakiś postęp.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #1316 dnia: Maja 21, 2011, 19:39:37 pm »

(...) Z tego co wiem, to chyba można w tym miejscu dodać świętego/świętych/święte - u mnie też dodają JAna Pawła cały czas

Święty a błogosławiony to chyba różnica. Ale według niektórych kościelnych wizjonerów widocznie można juz na zapas publicznie pisać Święty Jan Paweł II .... Tak jak widnieje to nad ołtarzem w Toruniu, w kościele garnizonowym  :o  ;D
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1317 dnia: Maja 21, 2011, 21:38:17 pm »

Rubryka mówi: "Wymienia się imię świętego z dnia lub patrona". Zatem wymienianie świętych czy błogosławionych "z pobożności" jest nadużyciem.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #1318 dnia: Maja 25, 2011, 00:17:49 am »

  Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa  tu jest statut po soborowy http://www.wizytki.pl/pl/informacje/arcybractwo/posoborowe_statuty   a jak wyglądał przed soborowy?  może ktoś wie?
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1319 dnia: Maja 25, 2011, 09:21:32 am »

@ Bartek
Cytuj
Rubryka mówi: "Wymienia się imię świętego z dnia lub patrona". Zatem wymienianie świętych czy błogosławionych "z pobożności" jest nadużyciem.

Czy przy takiej zmianie II ME, dochodzi do Przeistoczenia? Wszak naruszamy ME.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 170 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pytania błahe i trywialne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!