Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 07:05:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji  (Przeczytany 30436 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #45 dnia: Sierpnia 29, 2011, 21:14:10 pm »

jakże nam miło :D

i Ksiądz Małkowski musi się czuć dowartościowany i my, pańscy sojusznicy w walce z fałszywem pojęciem intronizacji.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 29, 2011, 23:17:05 pm »

 ks ałkowski tak jak ks Natanek i ks Kiersztyn  po trupie kultu NSPJ chcą doprowadzić do intronizacji Jezusa na Króla Polski.

polecam od 5 min 28 sek

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=R4mAsnckdU0&gl=PL
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #47 dnia: Sierpnia 30, 2011, 10:31:08 am »

No cóż, ksiądz zaczyna się lansować - dziś to bardzo modne  i jak widać chyba nic z tego dobrego nie wyjdzie, może ks. Natankowi pozazdrościł popularności, a ks. Kiersztyna promuje w wypaczonej teologii.  Ksiądz mówi, że "czym innym jest oddanie się Sercu Bożemu, a czym innym uroczyste poddanie się władzy Jezusa jako Króla Polski". Ciekawie to brzmi, nie ma co!  :o Robi analogię pomiędzy ukoronowaniem Najświętszej Maryi Panny na Królową Polski  ::) Coraz bardziej widać, że ks. całkowicie już zdjął maskę, bo tak do tej pory, to nie był tak jasny i klarowny.

Nie jestem  przeciwna intronizacji Chrystusa Króla, ale nie takiej jaką głoszą, ale na sensownych warunkach, wśród których jest m.in. niepoddawanie kwestii pod głosowanie, zgodny udział władz kościelnych i świeckich oraz przede wszystkim niekwestionowanie intronizacji Najświętszego Serca w rodzinie i społeczeństwie.  I niestety, w tym zwłaszcza punkcie trzeba się rozminąć z kiersztynianami, natankowcami i zwolennikami ks. Małkowskiego.

A tak na marginesie, słyszał ktoś coś o nowej krucjacie? Słyszałam, że sedewakantyści mają wystartować z nowa krucjatą o wybór katolickiego papieża.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #48 dnia: Sierpnia 30, 2011, 10:51:53 am »

To jest wszystko efekt braku autorytetu w Kościele w Polsce. Nie wyobrażam sobie by np. kardynał Stefan Wyszyński tolerował podobne sprawy w polskim Kościele. A tak każdy sobie. Obawiam się, że to wszystko skończy się dalszym odchodzem młodych od Kościoła. Nie może być tak by każdy ksiądz czy biskup głosił to co mu się podoba. Każdy chce coś ugrać, być medialnym itp.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #49 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:13:00 am »


Słyszałam, że sedewakantyści mają wystartować z nowa krucjatą o wybór katolickiego papieża.

Poważnie ? A kto ma go wybrać ? Kardynałowie, którzy nie są kardynałami, bo nie są katolikami ? Czy wierny lud Boży ? A może to nie sedewakantyści ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #50 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:20:49 am »

Czyżby nasz x. Rafał Trytek  :)miał szansę na kapelusz kardynalski i potem ewentualną elekcję?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #51 dnia: Sierpnia 30, 2011, 11:23:34 am »

ile razy trzeba tu pisać, że x. Rafał nie jest sedewakantystą ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #52 dnia: Sierpnia 30, 2011, 12:50:54 pm »


Słyszałam, że sedewakantyści mają wystartować z nowa krucjatą o wybór katolickiego papieża.

Poważnie ? A kto ma go wybrać ? Kardynałowie, którzy nie są kardynałami, bo nie są katolikami ? Czy wierny lud Boży ? A może to nie sedewakantyści ?

No poważnie,  tak słyszałam, ale za mało jeszcze i dlatego takie pytanie tak boczkiem w tym wątku  tu postawiłam, nie używałam żadnych nazwisk, bo żeby "jechać" nazwiskami to niestety trzeba wiedzieć coś więcej.  Pyta pan kto ma wybrać? - no po to jest przecież krucjata, może samo Niebo da jakiś znak.  :)
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #53 dnia: Lutego 24, 2012, 19:54:15 pm »

jakże nam miło :D

i Ksiądz Małkowski musi się czuć dowartościowany i my, pańscy sojusznicy w walce z fałszywem pojęciem intronizacji.

jakże mi milo, że pan podjął ten temat o którym ja od 3 lat mowie i pisze:

"Krzyż. In hoc signo vinces!" - wywiad rzeka z x. Stanisławem Małkowskim, czyli błędy nt. Intronizacji

http://przedsoborowy.blogspot.com/2012/02/krzyz-in-hoc-signo-vinces-wywiad-rzeka.html
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #54 dnia: Lutego 24, 2012, 21:56:09 pm »

ile razy trzeba tu pisać, że x. Rafał nie jest sedewakantystą ??
Nie każdy jest tak wrażliwy na subtelne różnice pomiędzy sedewakandyzmem a sedeprywacjonizmem  ;)
Zdaje się, ze dla większości - również tutaj - to wszystko jeden .....
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1265


« Odpowiedz #55 dnia: Lutego 24, 2012, 22:29:45 pm »

ile razy trzeba tu pisać, że x. Rafał nie jest sedewakantystą ??
Nie każdy jest tak wrażliwy na subtelne różnice pomiędzy sedewakandyzmem a sedeprywacjonizmem  ;)
Zdaje się, ze dla większości - również tutaj - to wszystko jeden .....


Wiele razy rozmawiałem x. Rafałem . X Rafał jest w 100%  sedeprywacjonistą . Potępił w rozmowie osobistej sedewakactyzm . Powiedział że gdyby był sedewakantystą z natury musiałby być konklawistą . x Rafał nie uznaje konklawizmu .  Twierdzi, że papież jak i biskupi popadli w herezję wyrażającą się w popieraniu i propagowaniu modernizmu i utracili poprzez notorycznie popełnianie aktów heretyckich władzę jurysdykcyjną. W rezultacie "modernistyczna hierarchia" nie posiada formalnego aspektu władzy, lecz jedynie materialną sukcesję stanowisk biskupich i papieskich i władzę administracyjną. x. Rafał uważa Benedykta XVI za materialnego Papieża a nie formalnego .  Został on ważnie wybrany, co stawia go w sytuacji zdolności do przyjęcia tego urzędu, gdy tylko usunie przeszkody stojące na drodze do jego objęcia. To są osobiste słowa x Rafała .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1265


« Odpowiedz #56 dnia: Lutego 24, 2012, 23:23:55 pm »

ile razy trzeba tu pisać, że x. Rafał nie jest sedewakantystą ??
Nie każdy jest tak wrażliwy na subtelne różnice pomiędzy sedewakandyzmem a sedeprywacjonizmem  ;)
Zdaje się, ze dla większości - również tutaj - to wszystko jeden .....


Wiele razy rozmawiałem x. Rafałem . X Rafał jest w 100%  sedeprywacjonistą . Potępił w rozmowie osobistej sedewakactyzm . Powiedział że gdyby był sedewakantystą z natury musiałby być konklawistą . x Rafał nie uznaje konklawizmu .  Twierdzi, że papież jak i biskupi popadli w herezję wyrażającą się w popieraniu i propagowaniu modernizmu i utracili poprzez notorycznie popełnianie aktów heretyckich władzę jurysdykcyjną. W rezultacie "modernistyczna hierarchia" nie posiada formalnego aspektu władzy, lecz jedynie materialną sukcesję stanowisk biskupich i papieskich i władzę administracyjną. x. Rafał uważa Benedykta XVI za materialnego Papieża a nie formalnego .  Został on ważnie wybrany, co stawia go w sytuacji zdolności do przyjęcia tego urzędu, gdy tylko usunie przeszkody stojące na drodze do jego objęcia. To są osobiste słowa x Rafała .

   
Czym się różni sedevakantyzm od sedeprywacjonizmu???

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=1351.0
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #57 dnia: Stycznia 01, 2013, 16:44:15 pm »

Teologia ks Kiersztyna  propagowana jest w dalszym ciągu przez ks Małkowskiego.Wyglada na to ze ks Małkowski jednak nie odrobił zadania domowego w postaci kultu NSJ.

http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=4488.0
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #58 dnia: Stycznia 05, 2013, 12:16:56 pm »

Wreszcie pojawiło sie wyjasnienie tresci błędnych teologii ze strony Kościoła

Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa – nauczanie Magisterium Kościoła i błędne opinie teologiczne ks. dr Leszek Poleszak SCJ

http://nspj.jezuici.pl/intronizacja-najswietszego-serca-pana-jezusa-nauczanie-magisterium-kosciola-i-bledne-opinie-teologiczne-ks-dr-leszek-poleszak-scj-2/
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #59 dnia: Stycznia 06, 2013, 10:01:18 am »

Ksiądz mówi, że "czym innym jest oddanie się Sercu Bożemu, a czym innym uroczyste poddanie się władzy Jezusa jako Króla Polski". Ciekawie to brzmi, nie ma co!  :o Robi analogię pomiędzy ukoronowaniem Najświętszej Maryi Panny na Królową Polski  ::) Coraz bardziej widać, że ks. całkowicie już zdjął maskę, bo tak do tej pory, to nie był tak jasny i klarowny.
No coz, nie kazdemu Pan Bóg dal zdolnosc do rozumienia wypowiedzi innych ludzi. Wspolczuje.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!