Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 17, 2024, 01:32:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji  (Przeczytany 30729 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 24, 2011, 12:49:36 pm »

Nie można przymykać oczu na błędy choćby samego ks Małkowskiego.
Oczywiście widzimy jawnogrzesznicę, ale nie zapominamy tych co ją na tę droge sprowadzili. Czyja wina cięższa?

@Genowefa: Czy czyste pobudki mają "na ten przykład" łowcy tzw. negacjonistów? Wydaje się, że dobrze wymierne w walutach. A tu jakoś nie widzę takiej motywacji. Więc jaka ona może być?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 24, 2011, 14:28:59 pm »

Nie można przymykać oczu na błędy choćby samego ks Małkowskiego.
Oczywiście widzimy jawnogrzesznicę, ale nie zapominamy tych co ją na tę droge sprowadzili. Czyja wina cięższa?

I jawnogrzesznica się nawróciła i trwała wiernie przy Panu. I tego życzę "jawnogrzesznicom" i również tym którzy ją na tę drogę sprowadzili. Ale w tym przypadku nie rozpatrywała bym tego czyja wina cięższa, bo nic nie usprawiedliwia wypaczania nauki.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 24, 2011, 14:36:40 pm »

@jwk
tych biednych ludzi, którzy widzą, że źle się dzieje i rozpaczliwie szukają ratunku.
@Genowefa: Czy czyste pobudki mają "na ten przykład" łowcy tzw. negacjonistów? Wydaje się, że dobrze wymierne w walutach. A tu jakoś nie widzę takiej motywacji. Więc jaka ona może być?
Bardziej pokrętna niż w podanym przez pana przykładzie.
Tzw. "ludzie , którzy widzą, że źle się dzieje", koncentrują się na cudzych błędach, na które nie mają wpływu, zamiast zająć się własnymi błędami, na które mają wpływ. W tej melodramatycznej "rozpaczliwości" tracą tylko czas i energię. Postepują jak chory który biadoli, wali głową w mur,  zamiast połknąć stosowne lekarstwo w odpowiedniej dawce i o właściwej porze.
Widocznie coś mają do ugrania taką absurdalną metodą - np. mogą zwrócić na siebie uwagę.

Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 25, 2011, 17:23:32 pm »

Ks.Małkowski o intronizacji Chrystusa.

"....duże nadzieje wiążę ze sprawą, po ludzku sądząc beznadziejną, intronizacji Chrystusa jako króla Polski. Biskupi wyraźnie do tego wezwali. W tej sprawie niestety Radio Maryja wprowadza zamęt, mówiąc o intronizacji Serca Chrystusa. W innych sprawach postawa tego radia jest bardzo dobra, ale w tej kwestii mamy zamieszanie. Z kolei pod presją kardynała Dziwisza krakowski ksiądz Piotr Natanek głosi intronizację Chrystusa Króla Wszechświata, co zupełnie zmienia sens zagadnienia. Ks. Tadeusz Kiersztyn, który w sensie teologicznym bardzo prawidłowo widzi tę sprawę, jest marginalizowany. Nie ma tu jednoznacznego domagania się, aby wola Chrystusa wyrażona wobec służebnicy Bożej Rozalii Celakówny została wypełniona. Trzeba intronizować Chrystusa na króla Polski.

http://nathanel.nowyekran.pl/post/22101,ks-malkowski-o-intronizacji-chrystusa

Ale pokręciło mu się w głowie!

 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 17:00:06 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 25, 2011, 20:44:31 pm »

Sprzecznych wypowiedzi ks. Małkowskiego można wiele przeczytać, inna np. ze spotkania jakie odbyło się 15 IV o 17:30 przy Chełmskiej 21, u księży zmartwychwstańców, w budynku z szyldem… szkoły wyższej im. B. Jańskiego.

"(...) Ks. Małkowski ogłosił, że ma pomysł na prosty i krótki przekaz dla ludu – czego domagała się publiczność. Otóż zamierza ogłosić od 1 maja krucjatę różańcową. Ale, uwaga, „na razie bez mowy o intronizacji, żeby nie alarmować przeciwników”. W modłach „prosimy o odrodzenie ojczyzny”, a wiadomo, że „zmiana polityczna korzystna, w wyniku krucjaty na Węgrzech nastąpiła”! Publiczność dodała, że podobne cuda działy się na Filipinach i w Austrii. Jak widać sprawa jest prosta. Zmianę rządów należy załatwić krucjatą, a jak już się zmienią, to pewnie wtedy nie będzie trzeba uważać „żeby nie narażać się na atak przeciwników”, będzie można z otwartą przyłbicą wystąpić o intronizację do premiera Kaczyńskiego. I sprawa załatwiona.

http://wszystkojestmozliwe.wordpress.com/2011/04/17/sprytny-plan-ks-malkowskiego/

Krucjata jest ogłoszona i bardzo dobrze, modlić sie trzeba, ale ... myślałam, że ta nowa i piękna inicjatywa ks. Małkowskiego - KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY na wzór krucjaty różańcowej na Węgrzech, zakończyła etap koronowania Chrystusa na Króla Polski wg. wiadomej "teologii", ale najwyraźniej grubo się pomyliłam.

Wystarczy tylko wejść na stronę pseudo-prawicową:
http://dakowy.nowyekran.pl/

Ech ... szkoda gadać i klapać w klawiaturę, tyle razy tu było o tym pisane. 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2016, 22:18:50 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 29, 2011, 13:58:03 pm »

dosyć tu tego obcesowego traktowania księży, Ks. Małkowski to człowiek prawy , odważny. Nie każdy musi stać w wielomilionowym tłumie, machać chorągiewką i skandować. Ks. Natanek, Ks. Małkowski są wierni swemu sumieniu...

A co ze sprawą przełożonego Legionu Chrystusa, dowiemy się w końcu dlaczego Jan Paweł II nie zareagował, czy nie czy tez ciągle będzie się tu "sądzić" takie postawy jak Ks Małkowski???
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2011, 14:00:37 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #36 dnia: Sierpnia 29, 2011, 15:00:59 pm »

dosyć tu tego obcesowego traktowania księży, Ks. Małkowski to człowiek prawy , odważny. Nie każdy musi stać w wielomilionowym tłumie, machać chorągiewką i skandować. Ks. Natanek, Ks. Małkowski są wierni swemu sumieniu...

A co ze sprawą przełożonego Legionu Chrystusa, dowiemy się w końcu dlaczego Jan Paweł II nie zareagował, czy nie czy tez ciągle będzie się tu "sądzić" takie postawy jak Ks Małkowski???

Szanowny panie, dlaczego papież Jan Paweł II nie zareagował, czy nie reagował na przełożonego Legionu Chrystusa, to ja panu nie odpowiem, ale odnośnie ks. Małkowskiego, to kto tu kogo sądzi? Są przedstawiane konkretne fakty, a i w wielu watkach była tu zamieszczona ZDROWA NAUKA KOSCIOLA w temacie INTRONIZACJI, także proszę nie przypisywać czegoś, czego tu nie ma.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2016, 22:19:33 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 29, 2011, 15:03:53 pm »

odnośnie ks. Małkowskiego, to kto tu kogo sądzi?

Ktoś wpisał tytuł "Ks Małkowski się zbłaźnił". Krasnoludki ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 29, 2011, 15:11:54 pm »

dosyć tu tego obcesowego traktowania księży, Ks. Małkowski to człowiek prawy , odważny. Nie każdy musi stać w wielomilionowym tłumie, machać chorągiewką i skandować. Ks. Natanek, Ks. Małkowski są wierni swemu sumieniu...

A co ze sprawą przełożonego Legionu Chrystusa, dowiemy się w końcu dlaczego Jan Paweł II nie zareagował, czy nie czy tez ciągle będzie się tu "sądzić" takie postawy jak Ks Małkowski???

Pewnie ks Natanek i ks Małkowski są wieni swojemu sumieniu. I co z tego? Czy głosza poprawną naukę? Sumienie mozna mieć wypaczone.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 17:00:24 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #39 dnia: Sierpnia 29, 2011, 15:14:34 pm »

odnośnie ks. Małkowskiego, to kto tu kogo sądzi?

Ktoś wpisał tytuł "Ks Małkowski się zbłaźnił". Krasnoludki ??
Napisałem to z całą odpowiedzialnością. I oczekuję że ks Małkowski wycofa sie z tych teologicznych nieprawidłowości i publicznie przeprosi maluczkich. Wtedy zapewniam że  i ja przeproszę go za ostre słowa.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 17:00:37 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #40 dnia: Sierpnia 29, 2011, 15:40:33 pm »

odnośnie ks. Małkowskiego, to kto tu kogo sądzi?

Ktoś wpisał tytuł "Ks Małkowski się zbłaźnił". Krasnoludki ??
Napisałem to z całą odpowiedzialnością. I oczekuję że ks Małkowski wycofa sie z tych teologicznych nieprawidłowości i publicznie przeprosi maluczkich. Wtedy zapewniam że  i ja przeproszę go za ostre słowa.


Mógł pan napisać swoje normalnie, kulturalnie na frondzie http://forum.fronda.pl/forum/pokaz/id/73774 więc czemu tu jest chamsko względem tak szanowanej przez wielu forumowiczów osoby ?!

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #41 dnia: Sierpnia 29, 2011, 16:54:23 pm »

Napisałem to z całą odpowiedzialnością. I oczekuję że ks Małkowski wycofa sie z tych teologicznych nieprawidłowości i publicznie przeprosi maluczkich. Wtedy zapewniam że  i ja przeproszę go za ostre słowa.
Żeby mi nie było tak przykro z powodu całej tej sprawy, to turlałbym się po dywanie z Pańskiej wypowiedzi. Bo nieprzymierzając jest Pan jak miedziany rondel do Miesiąca w stosunku do Księdza Małkowskiego a tu się Pan tak nadął własnym autorytetem teologicznym, że może się Panu przytrafić coś zgoła niepolitycznego ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #42 dnia: Sierpnia 29, 2011, 16:55:35 pm »

odnośnie ks. Małkowskiego, to kto tu kogo sądzi?

Ktoś wpisał tytuł "Ks Małkowski się zbłaźnił". Krasnoludki ??

Tytuł wątku nie ja nadałam i na 1 stronie wiele wyjaśniłam i m.in. napisałam tak: "Proszę sobie to słowo, zastąpić innym, pokrewnym - "zachowanie niepoważne". proszę się nie czepiać tego jednego słowa, które może być zmienione, tylko wziąć pod uwagę co naucza ks. Małkowski w pewnych tematach, bo o to chodzi.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #43 dnia: Sierpnia 29, 2011, 17:06:20 pm »

Tytuł wątku nie ja nadałam i na 1 stronie wiele wyjaśniłam i m.in. napisałam tak: "Proszę sobie to słowo, zastąpić innym, pokrewnym - "zachowanie niepoważne". proszę się nie czepiać tego jednego słowa, które może być zmienione, tylko wziąć pod uwagę co naucza ks. Małkowski w pewnych tematach, bo o to chodzi.
Ależ Droga Pani, sprawdzałem, kto "wystartował wątek, pełna "chwała" należy się Panu Robertu, a że z uporem brnie, zamiast poprawić, no to już kwestia Jego sumienia i takich tam jeszcze, widać nie znanych mu subtelności.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #44 dnia: Sierpnia 29, 2011, 17:48:01 pm »

Tytuł wątku nie ja nadałam i na 1 stronie wiele wyjaśniłam i m.in. napisałam tak: "Proszę sobie to słowo, zastąpić innym, pokrewnym - "zachowanie niepoważne". proszę się nie czepiać tego jednego słowa, które może być zmienione, tylko wziąć pod uwagę co naucza ks. Małkowski w pewnych tematach, bo o to chodzi.
Ależ Droga Pani, sprawdzałem, kto "wystartował wątek, pełna "chwała" należy się Panu Robertu, a że z uporem brnie, zamiast poprawić, no to już kwestia Jego sumienia i takich tam jeszcze, widać nie znanych mu subtelności.
Szanowny Panie
Widzi Pan jakie różne sa sumienia, dlatego nie mogą być wyznacznikiem postępowania. Trzymajmy sie raczej Prawa Bożego.Można też spotkać bandytów którzy mają czyste sumienie ,ale raczej trzebai takich unikać. Dla świętego spokoju na tym watku zmieniłem tytuł.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!