Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 08:41:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231953 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji  (Przeczytany 30811 razy)
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 23, 2011, 14:16:36 pm »

... należy przyjmować bezkrytycznie to wszystko co ks. Małkowski mówi?  ...
Krytyka (niekiedy zasłużona) to jedno, a nielicująca forma ("zbłaźnił się") w stosunku do niewątpliwie zasłużonego Księdza to drugie. Mnie się to  nie podoba.
Czy osoba zasłużona nie może sie "zbłaźnić"? Przesadza kolega."Świętych krów" i tak  w Polsce za dużo. Działalność ks Małkowskiego w temacie intronizacja Jezusa na Króla Polski na podbudowie teologicznej   ks Kiersztyna jest niczym innym jak "błazenadą".Piszę to z całą świadomością ,ponieważ każdy kapłan jest także teologiem i wciskanie maluczkim takich kwiatków "intronizacja NSPJ nie a intronizacja Jezusa na króla Polski tak" jest niczym innym jak właśnie błazenadą.Każdy normalny kapłan tak powie.Tym bardziej że ks Małkowski zachowuje sie jak ekspert d/s intronizacji.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 16:56:48 pm wysłana przez Robert » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 23, 2011, 15:32:24 pm »

Na forum tradycyjnym obowiązują jednak bardziej tradycyjne formy określania działań tradycyjnych duchownych. O Szanownym Rodzicu Pan tak powie?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 23, 2011, 16:07:50 pm »

OK .Powiem tak - ksiądz Małkowski nie posiada wiadomości teologicznych w wystarczajacym stopniu aby nauczać maluczkich.Nie posiada lub z premedytacją przeinacza teologię dostosowując ją do  swoich zamierzeń.
lepiej?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 16:57:04 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 23, 2011, 17:10:53 pm »

Lepiej, ale nie dobrze. Proszę dalej popracować nad formą. Dramat x. Małkowskiego to jedno, a jego komentowanie to drugie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 23, 2011, 19:22:23 pm »

Panowie, na tym tradycyjnym forum, nie raz padły nie obowiązujące i nie  tradycyjne formy określania działań tradycyjnych duchownych, czy też nie tradycyjnych. Zastanawiam się na czym polega tradycyjność ks. Małkowskiego? Przeczytałam już bardzo wiele jego wypowiedzi i są tak sprzeczne, że trudno to jakoś przyjąć. Po co daleko szukać, wziąć tylko to, co tu jest podane i wystarczy, żeby logiczne wnioski wyciągnąć. Uważam, że to, co reprezentuje ks. Małkowski, to jest to taka "tradycja" - "polsko-mesjańsko-narodowa". I jak w pierwszym filmiku, wg. ks. Małkowskiego,  ks. Natanek to współczesny Eliasz, to w innym artykule możemy przeczytać co inne. Ks. gani prywatne wizje, objawienia, że nie zawsze są zgodne z nauką Kościoła, ale przecież ks. Kiersztyn głoszenie Chrystusa na Króla Polski, też opiera  na różnych wizjach i objawieniach. Uważam, że to co forsuje ks. Małkowski, jak najbardziej, trzeba się od tego trzymać z daleka. Co mam na myśli pisząc to? - choćby to forsowanie Chrystusa na Króla Polski. Intronizacja Chrystusa na Króla Polski, – to tak, jakby cesarzowi powierzyć księstwo w jego cesarstwie.

Tradycyjne Bractwo się od takiego czegoś odcina:
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=2466.0
...  i śmiem twierdzić że inne Instytuty tradycyjne też, ba! sedewakantyści też, bo mówią, że to nie ma podstaw biblijno-teologicznych. To jest dramat wielu takich księży, niektórzy odprawią od czasu do czasu Mszę trydencką i wielu szło w tych marszach, żeby ogłosić Chrystusa na Króla Polski. W powyższych filmikach co podałam, to jest mowa o drugim referendum w tej sprawie. Jak dla mnie jest to ośmieszanie i Tradycji i patriotyzmu.

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2011, 19:36:34 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 23, 2011, 19:38:38 pm »

Lepiej, ale nie dobrze. Proszę dalej popracować nad formą. Dramat x. Małkowskiego to jedno, a jego komentowanie to drugie.
Mniej mnie interesuje osobisty dramat pojedynczego kapłana / choć to takze tragedia duchowa ,z której byc moze nie zdaje sobie sprawy/ od dramatu wielu rodzin idacych w kierunku wytyczonym przez ks Kiersztyna Natanka Małkowskiego.Znam rodzinę podzieloną - jedni z uporem zanurzają się w sekciarstwo patriotyczno narodowe a drudzy w miarę normalni.Kiedyś byłem zaproszony na wspólną modlitwę różańcową.Część z nich modliła się o intronizację Jezusa Króla Polski i rozwój  dzieła ks Natanka a inni o ks Natanka aby sie nawrócił.To było chore co głośno wyraziłem przy stole.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 16:57:30 pm wysłana przez Robert » Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 23, 2011, 20:15:20 pm »

Lepiej jak się modlą niż by mieli talerzami rzucać.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 23, 2011, 21:31:08 pm »

Lepiej jak się modlą niż by mieli talerzami rzucać.

Tiaa...Panu Bogu taka modlitwa bardzo miła.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 16:57:46 pm wysłana przez Robert » Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 23, 2011, 23:41:19 pm »

Pewnie niemiła, ale niektórzy są niereformowalni. Proponuję więc modlitwę o miłosierdzie boże dla tych osób.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 24, 2011, 07:28:32 am »

Ks.Małkowski dał się zapędzić redaktorce do narożnika. Daleko mu do ks.Stehlina.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 24, 2011, 08:04:05 am »

Pewnie niemiła, ale niektórzy są niereformowalni. Proponuję więc modlitwę o miłosierdzie boże dla tych osób.
Natankowcy właśnie modlą sie o to samo dla swoich przeciwników.To nie jest śmieszne.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 16:58:00 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 24, 2011, 08:05:08 am »

Ks.Małkowski dał się zapędzić redaktorce do narożnika. Daleko mu do ks.Stehlina.

Ks Małkowski po prostu przedstawił  swoje poglądy nic innego.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 16:58:18 pm wysłana przez Robert » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 24, 2011, 08:54:56 am »

sekciarstwo patriotyczno narodowe
Niestety natura próżni nie lubi, a posoborze wykształciło multum duchownych wypranych z patriotyzmu i polskości, z których dawniej słynęło, więc na miejsce zdrowej nauki opartej o zdrową hierarchię wartości rodzą się takie rachityczne dziwolągi. Ja bym bardziej winił judeonacjonalistyczne "ruchy" pokroju odnów wszelakiej maści, w tym kikoniacki, hierarchów realnie umaczanych w politykę, jak metropolici z Krakowa i Warszawy (czy były z Gdańska), niż tych biednych ludzi, którzy widzą, że źle się dzieje i rozpaczliwie szukają ratunku.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 24, 2011, 09:09:46 am »

, niż tych biednych ludzi, którzy widzą, że źle się dzieje i rozpaczliwie szukają ratunku.
Czy owa "rozpaczliwość"  wynika aby z czystych pobudek ?
"Rozpaczliwość" mierzi mnie i odstręcza na równi z różnymi innymi odchyłami  wymienionymi przez pana Jwk.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 24, 2011, 11:54:33 am »

Nie można przymykać oczu na błędy choćby samego ks Małkowskiego.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 16:59:37 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks Małkowski pobłądził w Intronizacji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!