Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:59:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nergal uniewinniony
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Nergal uniewinniony  (Przeczytany 42496 razy)
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #60 dnia: Września 19, 2011, 09:42:24 am »

Oczywiście nie trzeba chyba tym wszystkim katolikom którzy płacą jeszcze abonament RTV przypominać, że w kontekście Darskiego i jego udziału w programie telewizji z misją (TVP)...

PŁACENIE ABONAMENTU RTV JEST GRZECHEM CIĘŻKIM BO SŁUŻY PROPAGOWANIU SATANIZMU

A jak mówi Pismo: "idź i nie grzesz więcej".  8)
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Agnieszka20
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #61 dnia: Września 19, 2011, 12:42:54 pm »

Zastanawiające jest to , co może się kryć w głowie takiego Nergala. Szatan jest ojcem kłamstwa, często więc przyczynia się do tego ,że człowiek wierzy w największe nawet bzdury ...
Ciekawe, że taki Nergal widzi zło w Piśmie Świętym i w wierze w Boga.
Prawdopodobnie ... uważa katolików za idiotów, którzy wierzą w bzdury, oraz, Pismo Święte za więzy które zniewalają wierzących.
Ciekawe, że nie dostrzega iż to co sam robi jest rzeczywiście niebezpieczne.
Nie bierze odpowiedzialności za zachowanie ludzi którzy słuchają jego "nauki" płynącej ze sceny.
Swoją zaś głupotę usprawiedliwia tanimi kłamstwami typu: Na scenie powinienem mieć swobodę artystyczną.
Wydaje się nie zauważać , że jego "swoboda artystyczna" jest dla odbiorców kultem szatana ten zaś jest także kultem zła a skoro ktoś czci zło to czyni zło.
Natomiast taki Nergal wydaje się żyć w słodkiej nieświadomości tego iż zachęca ludzi do zła ...
Tak jakby Szatan był tylko słodką maskotką lub wyrazem buntu przeciwko Biblii.
A przecież bunt ten polega na zwalczaniu dobra - złem.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #62 dnia: Września 19, 2011, 13:18:11 pm »

Zastanawiające jest to , co może się kryć w głowie takiego Nergala. Szatan jest ojcem kłamstwa, często więc przyczynia się do tego ,że człowiek wierzy w największe nawet bzdury ...
Może w podanych poniżej świadectwach znajdzie Pani przynajmniej częściową odpowiedź na to pytanie.
Pozdrowienia
Jan.


Diakon Sergiusz Orzeszko jako kilkuletnie dziecko wykazywał zdolności paranormalne, które potem zostały rozpoznane jako działanie złych duchów. Choć wychowywał się w rodzinie ateistycznej, jego serce nieustannie poszukiwało Boga. O tym, jak Go odnalazł i jakie to przyniosło konsekwencje w jego zyciu opowiada w wygłoszonym po raz ostatni w swoim życiu świadectwie, które zostało zarejestrowane w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie.

Czym jest zło gdy go nie widać

YouYube w 7 częściach

http://www.youtube.com/watch?v=joO83SoHzAs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=vI3J8_KTgt8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=QFRpjTKP53U&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=_VmlIeHr5b8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=4JYhhHm38nQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=4EHbkEJjPjc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=9K7JDPrVWdM&feature=related
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Agnieszka20
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #63 dnia: Września 19, 2011, 14:00:23 pm »

Mama dała mi kiedyś do czytania to świadectwo ;) albo raczej podobne...
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2011, 14:08:40 pm wysłana przez Agnieszka20 » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #64 dnia: Września 19, 2011, 14:44:30 pm »

Może to był o. Joseph Marie Verlinde? http://pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_Marie_Verlinde
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Agnieszka20
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #65 dnia: Września 19, 2011, 15:31:14 pm »

Nie wiem jak on się nazywał, miał podobne doświadczenia do tego Sergiusza Orzeszko  mówił np. że widział "aury" już w wieku 10 lat, czyli już wtedy był pod wpływem szatana.
(oczywiście wiem, że nie ma  czegoś takiego jak aury to tylko jedna z metod manipulacji diabła)
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #66 dnia: Września 19, 2011, 19:49:17 pm »

Najskuteczniejszy sposób by pozbyć się Nergala z TVP to go nie oglądać i zniechęcać do tego innych. Nie powinno być trudno - w tym samym czasie leci "Mam Talent". Podaję argument nieideologiczny bo niestety już kilka osób z którymi rozmawiałam stwierdziło że oj, to źle, że Nergal podarł Biblię, ale to w zasadzie miły, inteligentny człowiek, co szkodzi go oglądać. Tak się aksamitnie przesuwa granica akceptacji pewnych postaw i osób, którzy je głoszą.
Wzywanie do niepłacenia abonamentu to nie jest zbyt dobra opcja, acz cieszy mnie że biskupi się odzywają w słusznej sprawie.
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2011, 19:52:06 pm wysłana przez Warmiaczka » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #67 dnia: Września 19, 2011, 19:56:59 pm »

miał podobne doświadczenia do tego Sergiusza Orzeszko 
W tej chwili to już diakon  :).
http://www.summorumpontificum.pl/index.php/2011/06/jutro-sdk-sergiusz-orzeszko-przyjmie-swiecenia-diakonatu/
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #68 dnia: Września 19, 2011, 19:59:27 pm »

No Pani Agnieszka to zapewne świeży Tradziuch jest, więc wybaczmy niewiedzę ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #69 dnia: Września 19, 2011, 22:21:50 pm »

Wątek o Miłosci wydzielony tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6355.0.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #70 dnia: Września 24, 2011, 11:52:23 am »

Ks. prof. dr hab. Aleksander Posacki SJ - znawca problematyki zagrożeń duchowych w temacie:

"Nergal" a Bestia

(...)

Sąd Boży
Do "Nergala" należy więc mówić nie tylko o sądzie ludzkim, ale Sądzie Bożym, który zresztą dotyczy wszystkich. Rzecz dotyczy zbawienia jednostki, a nie tylko dobra kultury, gdzie w umysłowość konsumentów tej subkultury został jednak wmurowany kamień węgielny buntu przeciw wartościom religijnym. Darski świadomie określa się po stronie zła, o czym świadczy symbolika imienia "Nergala" (boga Babilonu) oraz wyraźna gloryfikacja Babilonu i Bestii, najgorszych symboli zła (według Apokalipsy), które przecież nie jest tylko symbolem. Szczególnie w Apokalipsie towarzysząca Kościołowi przez całe jego dzieje nierozwiązalna sprzeczność pomiędzy królestwem Boga i królestwem diabła będzie przedstawiana w antytezie Jerozolima - Babilon. Zespół Behemoth zresztą gloryfikował wszystkie możliwe symbole demonizmu i zła pochodzące z innych kultur (np. bogini Kali). Jest to więc wyraźna gloryfikacja zła w pełnej postaci.

"Nergal" ponadto gloryfikuje za wszelką cenę swoją wolność, co także uczynił wcześniej zły duch Lucyfer. Zbawienie "Nergala" jest więc zagrożone. Nie należy bowiem lekceważyć satanizmu jako aktu woli, grzechu idolatrii, postawy metafizycznego buntu, realnego wyboru ducha. Zagraża to bowiem wiecznemu zbawieniu, gdyż może oznaczać realny duchowo "pokłon Bestii" ze wszystkimi tego grzechu konsekwencjami, jaką jest możliwość utraty zbawienia, przed czym radykalnie przestrzega Apokalipsa (por. Ap 14, 9-11). Opinia proroków i ich motywacja do działania i protestu byłaby właśnie taka. "Jeśli kto wielbi Bestię i jej obraz i bierze sobie jej znamię na czoło lub na rękę, ten również będzie pić wino zapalczywości Boga, przygotowane bez rozcieńczenia, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką (...) na wieki wieków" (Ap 14, 9-11).

Nasz Dziennik Sobota-Niedziela, 24-25 września 2011
http://www.naszdziennik.pl/print.php?dat=20110924&id=my23.txt&typ=my

I to powyższe jak się ma do tej wypowiedz poniżej?, czy na odwrót to co poniżej do tego co powyżej?:

Katolik broni Nergala: Pan Bóg mi go zesłał

http://wyborcza.pl/1,75248,10330279,Katolik_broni_Nergala__Pan_Bog_mi_go_zeslal.html

... jest to katolik z neokatechumenatu
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #71 dnia: Września 24, 2011, 12:38:36 pm »

Katolik broni Nergala: Pan Bóg mi go zesłał
http://wyborcza.pl/1,75248,10330279,Katolik_broni_Nergala__Pan_Bog_mi_go_zeslal.html
... jest to katolik z neokatechumenatu
Może "katolik" to jego kolejny pseudonim artystyczny, którym zwykł się posługiwać ?
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #72 dnia: Września 24, 2011, 21:29:04 pm »

... jest to katolik z neokatechumenatu
Albo katolik albo z neokatechumenatu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
kuba
Gość
« Odpowiedz #73 dnia: Września 26, 2011, 16:10:01 pm »

http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl/news/20,aktualnosci/265,list-otwarty-bp-wieslawa-meringa-do-ks-adama-bonieckiego-redaktora-seniora-tygodnika-powszechnego

Kolejny ostry list bpa Meringa, tym razem do ks. Bonieckiego.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #74 dnia: Września 26, 2011, 17:50:37 pm »

REWELACJA!!!!!!!
Trzeba to tu koniecznie wkleić.
Cytuj
List otwarty bp. Wiesława Meringa do ks. Adama Bonieckiego - Redaktora Seniora Tygodnika Powszechnego
2011-09-26


Włocławek, dnia 26 września 2011 r.

Drogi Księże Redaktorze

Ostatnie wydarzenia w naszym Kraju sprawiają, że zwracam się do Księdza Redaktora w formie Listu Otwartego.

Był czas kiedy każdą książkę Adama Bonieckiego z radością brałem do ręki; tak zresztą postępowali prawie wszyscy moi koledzy – dzisiejsi księża. Podobnie było z „Tygodnikiem Powszechnym”, na który - jako student - „polowałem” w kioskach; potem, już w latach 70-80tych korzystałem ze znajomości Pań w kioskach Ruch: odkładały mi egzemplarz.
 Po roku 1989 TP stał się inny; Jego nowy Redaktor Naczelny – też; aż pismo stało się niszowe, niskonakładowe, przeznaczone dla dobrze o sobie myślących elit. Boleję nad tą ewolucją, do której się Ksiądz Redaktor bardzo przyczynił. To na łamach Księdza pisma pojawiały się nazwiska takich „autorytetów” jak Magdalena Środa (córka prof. Ciupaka, marksisty i „religioznawcy” z czasów PRL), ks. Tomasz Węcławski (ileż się „Znak” natrudził w promocji jego książek), Stanisław Obirek... .
 Podobny ciąg nazwisk mógłbym dalej tworzyć. Widocznie bliżej było Księdzu Redaktorowi do tych „światłych” niż do „moherowych” (do których siebie z satysfakcją zaliczam). Pracuję we Włocławku, gdzie silne jest dziedzictwo księdza kardynała Wyszyńskiego; ostrzegał kiedyś, że to ci Moherowi nadstawią karku za Kościół; nie „elita”. Moje 40-letnie życie kapłańskie nauczyło mnie, że Ksiądz Prymas miał rację.
 Piszę to wszystko na marginesie ekwilibrystki słownej Księdza Redaktora w TVN24; to nie jest moja stacja; słowa zaś Księdza Redaktora też nie mogą być przeze mnie przyjęte. Nie widzi Ksiądz związku między Nergalem jako satanistą i jako jurorem? Proszę zatem zafundować sobie badania okulistyczne i nie szerzyć zamętu w umysłach wiernych opowiadając schizofreniczne tezy. „Ani jedna Jota” nie może być zmieniona w Ewangelii, a nasze wypowiedzi powinny być: „Tak, tak – nie, nie!”
 Może Ksiądz Redaktor popierać „znakomitego artystę”(klasyk powiedziałby: Jakie poparcie taki artysta) i próbować tłumaczyć jego zachowanie! Jednak dziesiątki tysięcy ludzi nie rozumieją Księdza stanowiska i trudno im je przyjąć z ust dawnego Generała Zgromadzenia.
 Ujawniam swoje zdanie, żeby fragmenty moich opinii nie docierały do Księdza z innych źródeł.
 Życzę więcej tolerancji, uwzględniania zdań mniejszości i tego, co kiedyś nazywano „Sentire cum Ecclesia”: Nergal sobie poradzi bez Księdza parasola!
 Łączę pozdrowienie w Panu!


+Wiesław Mering
 Biskup Włocławski
 ________________________
 Czcigodny
 Ksiądz Adam Boniecki MIC
 Zgromadzenie Księży Marianów
 ul. Św. Bonifacego 9
 02-914 Warszawa

 
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nergal uniewinniony « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!