Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:55:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nergal uniewinniony
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Nergal uniewinniony  (Przeczytany 42475 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 19, 2011, 20:24:57 pm »

Rozbawiło mnie uzasadnienie. Ten fragment, w którym mowa, że nie doszło do obrazy uczuć religijnych, bo przekaz był adresowany do wąskiej grupy, której to nie urażało. Per analogiam można by organizować spotkania skinheadów pod hasłem white power i mówić, że Murzyni to dzikie małpy, w końcu nikogo z adresatów by to nie urażało. A najlepiej śpiewać, to wtedy sąd by nie definiował granic artystycznego przekazu. Mam nadzieję, że II instancja dojrzy, do jakiego absurdu doszedł sędzia orzekający.

ZNAKOMITY KOMENTARZ !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Adeen
bywalec
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 19, 2011, 23:40:25 pm »

Cytuj
Rozbawiło mnie uzasadnienie. Ten fragment, w którym mowa, że nie doszło do obrazy uczuć religijnych, bo przekaz był adresowany do wąskiej grupy, której to nie urażało. Per analogiam można by organizować spotkania skinheadów pod hasłem white power i mówić, że Murzyni to dzikie małpy, w końcu nikogo z adresatów by to nie urażało. A najlepiej śpiewać, to wtedy sąd by nie definiował granic artystycznego przekazu. Mam nadzieję, że II instancja dojrzy, do jakiego absurdu doszedł sędzia orzekający.
Nie, ponieważ konstytucja zabrania "propagowania faszyzmu"- czyli jakiekolwiek spotkania skinheadów są w Polsce zabronione i niezależnie w jak wąskiej grupie ten szeroko-niejasno-definiowany "faszyzm" byłby propagowany.

Smutny wniosek: w Polsce Murzyni i żydzi stawiani są wyżej od Pana Boga.   

Cytuj
Eeee zwykły burak który znalazł sobie sposób na robienie kasy.
Nienawidzi Kościoła ale gdyby nie Kościół to by spiewał o "orła cieniu"  ;D

Pies go chędożył.
Dajcie spokój panowie. Zgodnie z polskim prawem ten człowiek miał prawo to zrobić- i dobrze. Pokazuje to nam i wszystkim Polakom na czym tak naprawdę stoimy. Nie można mieć do niego pretensji.
A jego grzech na niego i jego dzieci...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 19, 2011, 23:51:13 pm »

Dzieci?
Biedne będą.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 21, 2011, 19:25:32 pm »

Michael Coren - kolejne tłumaczenie mojego brata - tym razem w temacie "tego wypudrowanego".

http://www.youtube.com/watch?v=rBqpn3uaY-w
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 21, 2011, 20:56:41 pm »

A na tym filmiku bardziej widać jak drze Biblię:

http://www.youtube.com/watch?v=WCDtrGL76jo&NR=1
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 22, 2011, 00:55:53 am »

Na marginesie uniewinnienia Nergala

http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/08/na-marginesie-uniewinnienia-nergala.html

A czy wiedzą Państwo, co o niszczeniu heretyckich wydań Biblii mówi katechizm św. Piusa X ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 22, 2011, 12:42:25 pm »

Cytat: bruno1960
Sąd Rejonowy w Gdyni uniewinnił w czwartek lidera deathmetalowego zespołu Behemoth Adama Darskiego "Nergala" oskarżonego o znieważenie uczuć religijnych. Na koncercie w 2007 r. muzyk podarł Biblię, nazywając ją "księgą kłamstw".
Mnie zastanawia czemu nikt nie wspomni  w rewanżu w tych tzw. "wolnych mediach" o jego wcześniejszym pseudonimie artystycznym - "Holocausto" (swoją drogą nieźle to współgra z tym "Heil Satan" ściągniętym od fana dokonań Hitlera - Lavey'a)  albo czemu nikt nie nadmienia, że jego ukochany autor satanistycznej prozy Alister Crowley, którego koleżka Nergal często cytuje, ba nawet stronka zespołu Behemoth jest pełna wyniosłych sentencji tego starego angielskiego dewianta, w swojej książce "Magia w teorii i praktyce" mówi wprost jak składać ofiarę z niewinnego dziecka zaraz po wcześniejszym oprawieniu zwierzęcia.

Nadmienię, że ten numer z Biblią to mnie nawet tak nie poraża jak dokonania jednego z tzw. ekspertów w dziedzinie Teorii Ewolucji, czyli inaczej - bolszewickiego mitu kreacji oraz piewcy ateizmu P.Z. Myers'a. Przy nim to ten nasz Nergal wygląda jak aniołek. Tutaj wspominają o tym incydencie:
http://www.remnantnewspaper.com/Archives/2008-0815-hate_promoted_at_university.htm
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2011, 15:38:34 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 28, 2011, 11:25:08 am »

Kolejna profanacja Nergala   

Behemoth - Making Of Lucifer
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aSR_pTT0rys&gl=PL

W teledysku, do utworu o wymownym tytule „Lucifer”, zobaczymy Nergala w koronie cierniowej (z krzyżami). Oczywiście to nie wszystko co przygotowano w temacie prowokacji. W klipie pojawią się postaci: księdza, umierającego dziecka, matki która dokonuje na nim eutanazji…a także szatana. W tego ostatniego wcielił się Maleńczuk.

Bełkotliwy utwór grupy Behemoth pt. „Lucifer”, doczeka się teledysku. Już teraz znany z bycia eks-chłopakiem Dody – Adam Darski „Nergal”  wraz z grupą Behemoth, wypuścił do sieci tzw. „making of”, czyli zarejestrowany proces tworzenia videoclipu. Film „z planu” trwa tyle samo, ile sam utwór (czyli zdecydowanie za długo) – ok. 9 min. Pierwsze kadry pokazują, że spotkamy się z kolejną profanacją. W klipie pojawią się postaci: księdza czy umierającego dziecka, któremu mama odłącza aparaturę podtrzymującą ją przy życiu. Aktorka grająca postać „matki” w cyniczny sposób pyta oglądających „making of” – „a może dałam jej też nowe życie?”. Ze znaną w tym środowisku wrażliwością postać księdza nie ma tylko reprezentować katolicyzmu. „Ksiądz jest mało sprecyzowany, jeśli chodzi o konkretne wyznanie, są elementy z kilku wyznań. Chodziło o osobę duchowną” – usłyszymy od aktora wcielające się w rolę „księdza wszystkich wyznań”. Całość „making of” podsumował najlepiej sam frontman „Nergal” słowami „czarna kupa” (od 6:43). A po takiej wypowiedzi  przestaje nawet dziwić scena, w której  ucharakteryzowany na "groźnego demona" a tak naprawdę budzący śmieszność - członek Behemotha, pożera... różaniec. Skóra celebryty bliższa ciału i na początku „making of” Adam Darski parodiuje ks. Natanka. Za produkcję videoclipu odpowiada legendarna już grupa - „13”. „Trzynastka” cieszy się wielką estymą w środowisku muzycznym i jest uważana za jedną z najlepszych grup realizatorskich. Podarcie Pisma Świętego to dla lidera Behemoth widać zbyt mało.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/kolejna_profanacja_nergala_15093

 :o komputer mi się dwa razy sam wyłączył gdy to słuchałam. Inny wątek o Nergalu jest tu:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4853.0.html

Słowa tej piosenki "Lucifer":

Jam ciemny jest wśród wichrów płomień boży,
lecący z jękiem w dal -- jak głuchy dzwon północy --
ja w mrokach gór zapalam czerwień zorzy
iskrą mych bólów, gwiazdą mej bezmocy.

Ja komet król -- a duch się we mnie wichrzy
jak pył pustyni w zwiewną piramidę --
ja piorun burz -- a od grobowca cichszy
mogił swych kryję trupiość i ohydę.

Ja -- otchłań tęcz -- a płakałbym nad sobą
jak zimny wiatr na zwiędłych stawu trzcinach --
jam błysk wulkanów -- a w błotnych nizinach
idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.

Na harfach morze gra -- kłębi się rajów pożoga --
i słońce -- mój wróg słońce! wschodzi wielbiąc Boga
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 28, 2011, 23:38:01 pm »

No, ale tekstu to Darski do tej piosenki nie napisał...
Toż to wiersz Tadeusza Micińskiego (który sam zresztą posądzany był o satanizm).
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 28, 2011, 23:43:59 pm »

Jeszcze w latach 90-tych ten sam utwór wykonywał w formie muzycznej dark-ambientowo-neoklasyczny Nirnaeth.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #25 dnia: Września 04, 2011, 15:10:53 pm »

Bp Mering przeciw promocji satanizmu.

http://ekai.pl/diecezje/x45459/non-possumus-biskupa-meringa/

Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #26 dnia: Września 04, 2011, 16:23:10 pm »

Jak był koncert sekciarza w Archikatedrze w Warszawie, to nikt się nie odezwał.

Co katolika obchodzi, co się dzieje w telewizji? Dobry katolik nie ogląda telewizji, a bardzo dobry nie ma telewizora w domu.  ;D
Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Września 04, 2011, 17:13:28 pm »

Jak był koncert sekciarza w Archikatedrze w Warszawie, to nikt się nie odezwał.

Co katolika obchodzi, co się dzieje w telewizji? Dobry katolik nie ogląda telewizji, a bardzo dobry nie ma telewizora w domu.  ;D

ani internetu
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #28 dnia: Września 04, 2011, 17:15:05 pm »

Jak był koncert sekciarza w Archikatedrze w Warszawie, to nikt się nie odezwał.

Co katolika obchodzi, co się dzieje w telewizji? Dobry katolik nie ogląda telewizji, a bardzo dobry nie ma telewizora w domu.  ;D

ani internetu

???????!
Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Września 04, 2011, 19:33:08 pm »

skoro dobry katolik nie ogląda telewizji - to tym bardziej nie wchodzi do internetu
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nergal uniewinniony « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!