Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:44:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Pytanie o Opus Dei
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj
Autor Wątek: Pytanie o Opus Dei  (Przeczytany 21648 razy)
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #75 dnia: Czerwca 26, 2011, 22:10:08 pm »

Moja znajoma wychodzi za mąż za człowieka z OD (za granicą). Ślub nie może się oczywiście odbyć w "normalnym kościele z normalnym księdzem" tylko musi być ks. z OD. Do spowiedzi chodzi b. często do ks. z OD. To, że czyta ich książki to kolejny krok w zacieśnianiu macek przez organizację. To nie jest normalne i pozbawia człowieka wolności życia, ducha i myślenia danej przez Boga.

Mimo swego dystansu co do pewnych pozycji książkowych B. Devosa "Byłem w Opus Dei", zwłaszcza samego faktu, że np. autor zamieszcza swoje doświadczenia na portalu racjonalista http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6251/q,Dokad.zmierza.Opus.Dei, nie widzę powodu, by nie wierzyć w pewne rzeczy tam napisane. Znam też byłego nauczyciela wyrzuconego ze szkoły OD z braku podporządkowania się pewnej indoktrynacji i ta instytucja jest dla mnie nieczysta. Tyle powiem.


Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #76 dnia: Czerwca 26, 2011, 22:43:16 pm »

Cytuj
Mimo swego dystansu co do pewnych pozycji książkowych B. Devosa "Byłem w Opus Dei", zwłaszcza samego faktu, że np. autor zamieszcza swoje doświadczenia na portalu racjonalista http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6251/q,Dokad.zmierza.Opus.Dei, nie widzę powodu, by nie wierzyć w pewne rzeczy tam napisane.

Ta książka, oderwane od siebie spostrzeżenia, układa w całość.
Nawet przyjaźnie nie są dziełem przypadku. Ludzie są "zadaniowani" to smutne.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #77 dnia: Lipca 14, 2011, 12:40:16 pm »

Moja znajoma wychodzi za mąż za człowieka z OD (za granicą). Ślub nie może się oczywiście odbyć w "normalnym kościele z normalnym księdzem" tylko musi być ks. z OD. Do spowiedzi chodzi b. często do ks. z OD. To, że czyta ich książki to kolejny krok w zacieśnianiu macek przez organizację. To nie jest normalne i pozbawia człowieka wolności życia, ducha i myślenia danej przez Boga.

He he...

"Moja znajoma wychodzi za mąż za człowieka z FSSPX (za granicą). Ślub nie może się oczywiście odbyć w "normalnym kościele z normalnym księdzem" tylko musi być ks. z FSSPX i do tego ta dziwna Msza, po łacinie i tyłem do ludu. Do spowiedzi chodzi b. często do ks. z FSSPX. To, że czyta ich książki (np. Lefebvre) to kolejny krok w zacieśnianiu macek przez organizację. To nie jest normalne i pozbawia człowieka wolności życia, ducha i myślenia danej przez Boga."

:)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #78 dnia: Lipca 14, 2011, 21:21:39 pm »

Opus Dei - ariergarda modernizmu

(...)

http://www.sciaga.pl/tekst/116154-117-opus-dei-ariergarda-modernizmu/strona/1/
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Pytanie o Opus Dei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!