Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 01:15:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory 2011
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo bdę głosował
PiS - 23 (35,4%)
PJN - 2 (3,1%)
PO - 1 (1,5%)
Polska Partia Pracy-Sierpień 80 - 0 (0%)
PSL - 1 (1,5%)
Ruch Palikota - 1 (1,5%)
SLD - 1 (1,5%)
Inna - 13 (20%)
Nie bedę głosował - 15 (23,1%)
Do usunięcia ;) - 8 (12,3%)
Głosów w sumie: 64

Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 Drukuj
Autor Wątek: Wybory 2011  (Przeczytany 52196 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #300 dnia: Października 19, 2011, 15:42:10 pm »

Za stratę uważam, że się niektórzy poobrażali i zamiast ją wzmacniać ku prawej stronie ze środka plują na nią z zewnątrz, zapomniawszy kto tu jest rzeczywistym wrogiem.

Ja tu nie politykuję i nie mam takiego zamiaru, ale tu muszę swoje pięć groszy dołożyć. Piątka! panie "jwk" - przychylam się do tej wypowiedzi.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #301 dnia: Października 20, 2011, 07:36:59 am »

Ciekawym bardzo jak Szanowni Państwo się zachowają, kiedy np. dojdzie do "upragnionej" przez wielu koalicji PO-PIS...
w obecnym układzie, mającej taką większość, która pozwoli dowolnie przermodelować państwo według "z góry ustalonego planu"....
Co do mnie, to ja nie ukrywałem nigdy, że nie poprę PiS ( jedyny moment kiedy miałem jakieś złudzenia to czasy koalicji PIS - LPR - SO ale rozsądek okazał się w tym względzie dobrym przewodnikiem jak widać ), nie widzą bowiem powodu, by organizację, której trzon wywodzi się z trockistowakiego ideologicznie KOR, z mocnymi "powiązaniami" czy też "sympatiami" proizraelskimi i proamerykańskimi, która "zagospodarowała" grając na "insurekcyjnych nutkach patriotycznych" prawą część elektroratu, w zasadzie tylko dzięki niezrozumiałej dla mnie w tym względzei postawie o.Tadeusza Rydzyka ( co zrzucam zwyczajnie na "defekty moralne posoborowia" ) i która w gruncie rzeczy zwyczajnie zwodzi tych biednych ludzi grając na ich sentymentach podając się kuriozalnie i groteskowo za "piłsudczyków" ( jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości to wystarczy porównać PiS do dawnego KPN by je rozwiać ) w jakikowlek sposób popierać. Fakt, ze w PiS zaangażowanych jest wielu porządnych ludzi w niczym nie zmienia sprawy.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2011, 07:38:58 am wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #302 dnia: Października 20, 2011, 09:44:31 am »

Ale co zamiast PIS? Znów do wyborów w 2015 roku zgłosi się Marek Jurek i Janusz Korwin Mikke? I tak w kółko Macieju. 1-2% poparcia.  Może Państwo podadzą nazwiska osób z prawicy, które mogą realnie walczyć o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych i prezydenckich z kandydatami PO i Palikotem?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #303 dnia: Października 20, 2011, 10:03:44 am »

...
Przedawkował Waść wczoraj sycery? Jeszcze przed wyborami w 2005 mówiłem Panu (późniejszemu) Marszłkowi, że koalicja PO-PIS to powtórka z AWS'u boliem PiS-owi wyjdzie, bo gdzie się zadekowali UW-ecy (czyli w PO), tam jest zdrada. W ciągu kilku tygodni wyszło na moje.  Siedząc w swoim mentalnym za--piu nie masz Pan pojęcia, że i przez KOR przwinęło się kilka porządnych osób. Był Ksiądz Jan Zieja, uczestnik wojny bolszewickiej. Dr Zbigniewa Romaszskiego znam od 1971 roku, był zawsze przyzwoitym człowiekiem, byliśmy elektorami do pierwszego zjazdu Mazowsza. Jeszcze pamiętam obławę na Niego w Alei Lotników. Jego zespół używał aparstury badawczej emitującej mikrofale a te cymbały myślały, że nadaje. Pańskie prymitywne uogólnienia to woda na młyn trockistów, syonistów i czerwonych imperialistów a od Ojca Tadeusza to wara. Jaki jest, taki jest ale jest.

które mogą realnie walczyć o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych i prezydenckich
Realnie jest tu słowem kluczowym, jak jakiegoś Kurzeję wystawiają to jet to żałosny kabaret, nie polityka.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2011, 10:06:52 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #304 dnia: Października 20, 2011, 10:09:45 am »

Cytuj
I dziwić się, że ludzie nie chcą iść do wyborów.
Cóż za kosmicznie niedorzeczna teza :]
Ludzie nie poszli na wybory bo wybór między PO a PISem (o reszcie nie wspominam bo mnie szambo nie interesuje)  to dla bardzo wielu ludzi wybór między dżumą a cholerą. Zawdzięczacie to guru a nie tym którzy wskazują, że guru to lewak!
Cytuj
Dobrze ustalmy:
1. PiS to chadecja - chadecja to prawica
Bardzo mi się to podoba. Sam ze sobą se Pan coś "ustalasz" i od tego momentu traktujesz jako fakt/dogmat :] Zabawne.
Cytuj
2. Spoleczna gospodarka rynkowa - widac jak korwinista z pana wylazi choc pan zaprzecza. Program chadekow został zaakceptowany przez Kosciol, w pierwszym rzedzie Leona XIII
Ja proszę Pana nie głosowałem, nie głosuje i głosować nie będę, więc trudno żebym był korwinistą. Mało tego, jak wspominałem bardzo dużo mi się w JKMie nie podoba - jednak akurat to co Pan mu zarzuca to brednia absolutna.
Symptomatyczne jest natomiast to, że nie potraficie obronić swojego guru i całej tej gromadki PISowskiej, bez oplucia adwersarza, po prostu brak wam argumentów.
Jak to natomiast kogoś obrazić, opluć, zaatakować kiedy się nie zna jego poglądów? Ano macie metodę, weprzeć komuś poglądy jakie uważacie za sobie wrogie i wtedy już idzie z górki :] A, że to nie prawda? No i co z tego?
Zatem jestem korwinistą, gdyby nie istniał JKM to bym był platformersem a gdyby znikneli wszyscy POwcy pewngo dnia, to bym został zapewne kryptoSLDowcem.
Natomiast z całą pewnością jestem szpiegiem lub agentem, tylko nie wiadomo którego z wrogich nam państwa, w końcu istnieją wyłącznie wrogie nam państwa (a przynajmniej w promieniu 10tys km od Warszawy - wyłączając Izrael !!!).
Cytuj
3. PiS w całosci głosował za tegorocznym projektem ustawy aborcyjnej, wiec chyba na panskie sumienie idzie oszczerstwo. PiSowi podziekujmy ze tylko 500, bo to PiS zaglosuje przeciwnko projektowi ustawy aborcyjnej Palikotowcow. Panski Korwin bedzie w tym czasie co najwyzej blogowal.
Proszę się nie błaźnić, tu Pan naprawdę przesadził. Kaczyńskiemu zawdzięczamy fiasko obu (m.jurka i społeczna) inicjatyw antyaborcyjnych.
Cytuj
Cytuj
Trudniej zbudowac partie konserwatywna o duzym poparciu, ktora moze dzialac w parlamencie. I dlatego ciesze sie, ze jest PiS.
I ja też. Za stratę uważam, że się niektórzy poobrażali i zamiast ją wzmacniać ku prawej stronie ze środka plują na nią z zewnątrz, zapomniawszy kto tu jest rzeczywistym wrogiem.
Rozumiem, że zgodni z tą logiką proponuje Pan "nie obrażanie się" na modernistów w Kościele tylko pełną integrację w celu "wzmocnienia ku" tradycyjnej stronie?
Cytuj
Stanowisko absurdalne. Już u "dzikich" była zrzutka żywności na szamana a potem, jak się społeczeństwo organizowało to i naczelnika, księcia, drużynę, dwór. Łżeprawica chce chyba powrotu do przed-matriarchatu?
Tak, ma Pan rację. Skoro zlodziejstwo istniało od zawsze powinniśmy przyjąć to do wiadomości i nie walczyć z nim  ;D
Co za teza.
Pójdźmy dalej: prostytucja, zabójstwa, gwałty, .... wszystko to istnieje od czasów "przed-matriarchatu", zatem ma automatycznie legitymizację do "niezwalczania".
Cytuj
Cytuj
Ad4. Co do blamażu Korwin-Mikkego w sprawie zebrania podpisów pełna zgoda, tylko co to ma wspólnego z prawicowością PiS.
Że to co się mieni na prawo od PiS'u to banda nadętych pychą nieudaczników.
Znowu ta sama logika. PIS jest prawicą bo ci nie zebrali podpisów a tamci, nie mieli funduszy na kampanie a jeszcze ktoś inny nie miał wymaganej liczby reprezentantów. Faktycznie z takim argumentem trudno dyskutować, udowadnia on ostatecznie, że PIS to prawica  ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #305 dnia: Października 20, 2011, 10:35:29 am »

Ale pozostaje nadal pytanie. Kto realnie z prawicy może wygrać z kandydatami PO i Palikotem w 2015 roku? A jeszcze wcześniej w 2014 roku będą wybory samorządowe. Kogo z prawicy np typują Państwo na prezydenta Warszawy? Czy znowu ma wygrać ,,Bufetowa"?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #306 dnia: Października 20, 2011, 11:20:30 am »

@ Pan JWK - nigdzie nie pisałem, że w KOR nie było "paru porządnych osób", ale jak mawia właśnie o.Tadeusz Rydzyk "jedna śliwka w szambie powideł nie czyni"...bez względu na wszystko KOR był czym był i kropka.
Nie widzę takoż powodu, dlaczego się tak Waść oburzasz na zdanie o o.Tadeuszu, czy to jakiś Hyper Papież jest czy jak ?
Ten xiądz ma wiele zasług i talentów ale niestety popełnia też błędy a w polityce niestety dość konsekwentnie i czesto ( poparcie Wałęsy, utopienie LPR - którego wszak był współkonstruktorem i popieranie uparte PIS choćby ),nie widzę tu żadnych powodów do "taryfy ulgowej" w ocenach.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #307 dnia: Października 20, 2011, 11:27:53 am »

Ale co zamiast PIS? Znów do wyborów w 2015 roku zgłosi się Marek Jurek i Janusz Korwin Mikke? I tak w kółko Macieju. 1-2% poparcia.  Może Państwo podadzą nazwiska osób z prawicy, które mogą realnie walczyć o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych i prezydenckich z kandydatami PO i Palikotem?
Był jeden taki, ale zginąl w Smoleńsku
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #308 dnia: Października 20, 2011, 11:33:20 am »

Był jeden taki, ale zginąl w Smoleńsku

Kto taki?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #309 dnia: Października 20, 2011, 12:03:12 pm »

Cytuj
Bardzo mi się to podoba. Sam ze sobą se Pan coś "ustalasz" i od tego momentu traktujesz jako fakt/dogmat :] Zabawne.

Chadecja to nie prawica? Napisałem juz panu, że nie wiem czemu mam PiS porownywac do korwinowskiej definicji prawicy ktora pan proponuje. I tyle, bo na pytanie odpowiedziałem setki razy, a że ktoś woli patrzec i wrzeszczec "nie widze, nie widze" to juz nie moj problem.

Cytuj
Ja proszę Pana nie głosowałem, nie głosuje i głosować nie będę, więc trudno żebym był korwinistą. Mało tego, jak wspominałem bardzo dużo mi się w JKMie nie podoba - jednak akurat to co Pan mu zarzuca to brednia absolutna.
Symptomatyczne jest natomiast to, że nie potraficie obronić swojego guru i całej tej gromadki PISowskiej, bez oplucia adwersarza, po prostu brak wam argumentów.
Jak to natomiast kogoś obrazić, opluć, zaatakować kiedy się nie zna jego poglądów? Ano macie metodę, weprzeć komuś poglądy jakie uważacie za sobie wrogie i wtedy już idzie z górki :] A, że to nie prawda? No i co z tego?
Zatem jestem korwinistą, gdyby nie istniał JKM to bym był platformersem a gdyby znikneli wszyscy POwcy pewngo dnia, to bym został zapewne kryptoSLDowcem.
Natomiast z całą pewnością jestem szpiegiem lub agentem, tylko nie wiadomo którego z wrogich nam państwa, w końcu istnieją wyłącznie wrogie nam państwa (a przynajmniej w promieniu 10tys km od Warszawy - wyłączając Izrael !!!).

Wszystko co pan napisał to pańskie urojenia i obsesje, bo ja ani razu tego typu argumentow nie uzywalem. To ze piszesz pan toczka w toczka to co UPRowcy to nie moja wina.

Cytuj
Proszę się nie błaźnić, tu Pan naprawdę przesadził. Kaczyńskiemu zawdzięczamy fiasko obu (m.jurka i społeczna) inicjatyw antyaborcyjnych.

Fiasko inicjatywy Jurka zawdzieczamy Jurkowi, a fiasko społecznej PO, PiS w całości głosował za, wiec jesteś pan zwykłym oszczercą.

Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #310 dnia: Października 20, 2011, 12:09:00 pm »

Był jeden taki, ale zginąl w Smoleńsku

Kto taki?
Maciej Płażyński
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #311 dnia: Października 20, 2011, 12:30:18 pm »

Ale pozostaje nadal pytanie. Kto realnie z prawicy może wygrać z kandydatami PO i Palikotem w 2015 roku? A jeszcze wcześniej w 2014 roku będą wybory samorządowe. Kogo z prawicy np typują Państwo na prezydenta Warszawy? Czy znowu ma wygrać ,,Bufetowa"?

Na pierwszy rzut oka sytuacja wygląda beznadziejnie. Ale kto jeszcze do niedawna wierzył, że Palikot może tak namieszać (wiem, wiem, że był sztucznie pompowany propagandowo przez "wiadome siły" ale jednak jego sukces jest realny).
Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy? Wymienię 3 najważniejsze:

1. Układ okrągłostołowy, na którego straży poza bandą czworga stoją "służby", główne media, duża część biznesu i wpływy obcej agentury (o kurcze jaka mi z tego wyszła teoria spiskowa  ;D)
2. PiS a w szczególności charyzma jego przywódcy, któremu udało się wmówić dużej części elektoratu, że PiS nie należy do "układu". Bez Kaczyńskiego PiS nie istnieje.
3. Podział wewnątrz samej prawicy, co związane jest po części z rozbudowanego ego poszczególnych polityków, a po części z działania "służb".

Czy jest jakaś rada? Jestem sceptyczny (może dlatego, że wolę miłe zaskoczenia niż rozczarowania), ale jeżeli już to:
1. Prawicowe partyjki powinny schować swoje indywidualne ambicje i ustalając jakiś kompromis stworzyć wspólny front. Nie musi to być jedna partia, ale bardziej chodzi o stworzenie wspólnego środowiska.
2. Stworzyć 2-3 znaczące prawicowe media o charakterze anyPOPiSowym i antyUnijnym.
3. Spokojnie czekać na wypalenie się PiS i bardzo prawdopodobne konflikty w PO. Przy okazji podbierając z tych partii co rozsądniejszych posłów odstawionych na boczny tor.

Co z tego może powstać nie wiem, ale chyba innej drogi nie ma.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #312 dnia: Października 20, 2011, 12:34:31 pm »

Chadecja to nie prawica?

Czyli PO także pan zalicza do prawicy? - bo jest członkiem Międzynarodówki Chadeckiej
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #313 dnia: Października 20, 2011, 13:42:13 pm »

utopienie LPR
LPR utopił Romuś Giertych przerabiając Ligę Polskich Rodzin na postNadodowoDemokratycznego fantoma.

Co z tego może powstać nie wiem, ale chyba innej drogi nie ma.
Czekaj tatka latka aż kobyłka zdechnie. Cudowna, wspaniała perspektywa dla starych i młodych.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2011, 13:46:25 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #314 dnia: Października 20, 2011, 15:17:48 pm »

Cytuj
Napisałem juz panu, że nie wiem czemu mam PiS porownywac do korwinowskiej definicji prawicy ktora pan proponuje. I tyle, bo na pytanie odpowiedziałem setki razy, a że ktoś woli patrzec i wrzeszczec "nie widze, nie widze" to juz nie moj problem.
Nie, nie prawda. Ja chciałem i prosiłem kilkukrotnie o podanie mi kilku dziedzin w których PIS według Panów się realizuje i które według Panów są wyznacznikiem prawicowości. Oczywiście nie dostałem takowych, więc odrzucam z zasady od teraz możliwość zaliczenia PISu do prawicy. Argumenty, że powinienem to czuć to sobie Panowie możecie wsadzić w buty.
Oczekiwałem coś takiego jak: PIS ma pogląd taki o katolicyzmie, taki o gospodarce, taki o prawie, taki o ... a taki pogląd o prawie, gospodarce, religii, społeczeństwie... jest według takiej i takiej definicji prawicowy ERGO w naszym mniemaniu PIS to prawica.
Oczywiście teraz już zdaję sobie sprawę, że takiej odpowiedzi nie mogę dostać gdyż zrzuciła by ona resztki masek założonych przez PIS.
Cytuj
To ze piszesz pan toczka w toczka to co UPRowcy to nie moja wina.
Co to moja wina, że jakiś pogląd mam wspólny z UPRowcami? To Pan masz niektóre wspólne z SLDowcami, mam pana od SLDowców wyzywać (i w każdym poście sugerować Pana natchnienie "wielkim" mistrzem Kwaśniewskim)?
Cytuj
Fiasko inicjatywy Jurka zawdzieczamy Jurkowi, a fiasko społecznej PO, PiS w całości głosował za, wiec jesteś pan zwykłym oszczercą.
Właśnie dlatego - a nie przez urojonych agentów - macie taki zły PR. To bowiem, że się broni swojego poglądu to normalne, ale kiedy ktoś zaczyna wbrew logice i faktom bronić "przegranych tez", to niestety się traci ochotę do dyskusji z takim człowiekiem. Mógłbym tutaj wyszukać i przypomnieć rożne wypowiedzi guru o tym jak popiera kompromis aborcyjny o tym jak przyznaje, że jest "trochę" socjalistą itd.
ALE po takich wypowiedziach jak powyższa, tracę ochotę do rozmowy, bo skoro Pan jest w obwiniać wszystkich dookoła za zagrania Kaczyńskiego byle jego - jedynego tutaj winnego - wybronić, to znaczy, że dyskusja się skończyła. Dobrze przynajmniej, że Pan PO obarczył odpowiedzialnością za drugie niepowodzenia, wystraszyłem się, że winni (skoro w pierwszym przypadku był M.Jurek) okażą się osoby z inicjatywy Fundacji Pro – Prawo do Życia bo przecież nie Kaczyński!

ALBO wie Pan co? Jednak wrzucimy, niech sobie każdy czytający kiedykolwiek ten wątek nie pomyśli, że może faktycznie z Kaczki taki obrońca chadeckiego, chrześcijańskiego prawa:
"..Jestem za pełnym konstytucyjnym zagwarantowaniem obecnego stanu prawnego. Inaczej mówiąc, jestem za tym, by aborcja była zakazana z wyjątkiem zupełnie szczególnych sytuacji związanych ze stanem zdrowia matki lub przestępstwem..."
Źródło: http://www.poprzedniastrona.premier.gov.pl/s.php?id=724

Ten jeden cytat wystarczy.
Pan się teraz napnie, dobrze zastanowi i udowodni wszystkim zgromadzonym, że kaczka mimo wszystko jest arcy-katolicki, w końcu UPR nie zebrało podpisów!

Aha! Choć wielkim fanem (jak z JKM) Pana Jurka nie jestem, to jednak nie widziałem w parlamencie drugiego takiego, co by dla swoich ideałów (KATOLICKICH) zrezygnował z 3 najważniejszego stanowiska w państwie. Obrzucanie go zatem odpowiedzialnością za czyny i decyzje i ZŁĄ WOLĘ Kaczyńskiego, jest w moich oczach zwykłym świństwem.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory 2011 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!