Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:58:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wystartowały I Komunie Święte.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 Drukuj
Autor Wątek: Wystartowały I Komunie Święte.  (Przeczytany 56504 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #195 dnia: Maja 27, 2013, 12:38:48 pm »



Uploaded with ImageShack.us

Pierwsza Komunia z przed ok 2 lat w Niemczech
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #196 dnia: Maja 27, 2013, 13:44:21 pm »

(...)
Smutne, bo w kazaniu przed udzieleniem komunii ksiądz mówił, jak to z przejęciem klękał przy balaskach 40 lat wcześniej.

I jeszcze jedna sprzeczność: słyszałem 2 tygodnie temu kazanie w pewnym kościele na Podlasiu, w którym ksiądz rozprawiał o szacunku do Eucharystii i jednym z cudzie eucharystycznym, którym zwierzęta klękały w stajni przed ukrytą pod sianem Hostią. Przesłanie było takie: nawet zwierzęta klękają, a ludzie nie chcieli.

Co z tego wynikło? - oczywiście komunia na stojąco.
Takie sprzeczności dobitnie pokazują czysto ideologiczne podłoże wprowadzania Komunii na stojąco. Żadne tam teologiczne, duszpasterskie, czy jakiekolwiek inne racje. Wprowadzamy, bo trzeba być nowoczesnym, iść z postępem, odrzucić co stare, nieaktualne, nieadekwatne.

To samo z Komunią na rękę zresztą. Mieszkam w regionie, gdzie wyczuwalne są wpływy niemieckiej kultury. Odbija się to niestety również na parafiach. U mnie w parafii do kościoła filialnego uczęszcza grupka osób przyjmujących Najświętszy Sakrament do ręki. Któż to jest? Ślązacy, chcący poprzez to podkreślić swoje przywiązanie do tego, co niemieckie...
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #197 dnia: Maja 27, 2013, 22:22:51 pm »

Cytuj
I jeszcze jedna sprzeczność: słyszałem 2 tygodnie temu kazanie w pewnym kościele na Podlasiu, w którym ksiądz rozprawiał o szacunku do Eucharystii i jednym z cudzie eucharystycznym, którym zwierzęta klękały w stajni przed ukrytą pod sianem Hostią. Przesłanie było takie: nawet zwierzęta klękają, a ludzie nie chcieli.

Co z tego wynikło? - oczywiście komunia na stojąco.
Ciekawie też wygląda przyjmowanie komunii na stojąco, przy śpiewie "Upadnij na kolana, Ludu czcią przejęty."
Zapisane
Paulus
adept
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #198 dnia: Maja 29, 2013, 13:24:02 pm »

Mnie to też za każdym razem ścina z nóg.
Cóż przykład idzie z góry:

Proszę sobie obejrzeć materiał od 8. minuty.

http://youtu.be/coY__PD0oko
Zapisane
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #199 dnia: Maja 30, 2013, 10:08:37 am »

:o :o :o :o :o
Gdzie to??????????

Irlandia; rejestracja samochodu po lewej - Gaillimh (Galway).

Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #200 dnia: Czerwca 19, 2013, 23:18:20 pm »

Niektóre z tych zdjęć już na Forum były, inne chyba nie :



  http://komediowo.pl/gid,15747129,img,15747243,title,Przedziwne-zdjecia-z-Pierwszej-Komunii,galeria.html
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #201 dnia: Czerwca 20, 2013, 00:09:18 am »

To może dodam, że dla mnie nie do zniesienia są... alby (niby-alby, białe  uniformy) dzieci pierwszokomunijnych.
Nie trafię ich.

W moim awatarze, na zdjęciu - to ja jestem w dniu I Komunii (no, może dzień później, zdjęcie robił mój tata w domu).
(Loki - podkręcona grzywka, kręciła ciotka :) )
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2013, 00:11:07 am wysłana przez romeck » Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #202 dnia: Czerwca 20, 2013, 09:03:39 am »

Tzw. "plenery komunijne" wymiatają.


Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #203 dnia: Czerwca 20, 2013, 09:23:08 am »

To może dodam, że dla mnie nie do zniesienia są... alby (...) dzieci pierwszokomunijnych.

Tzw. "alby" miały być m.in. po to aby nie wyróżniać dzieci z bogatych rodzin wśród dzieci z biednych rodzin. Wkrótce jednak pojawiły się "alby" tak zdobione "złotem i brokatem" a nawet innymi kolorami, że mogłyby robić za pełne przepychu ornaty. Ponadto rodzice szybko zorientowali się, że są ornaty określonych firm i aby być "trendy" należy tam kupować. Ponadto nie wypada kupić dziecku czegoś poniżej pewnej ceny minimalnej. A wreszcie - o kupieniu alb przez gromadę rodziców pierwszokomunijnych decyduje x. proboszcz, pozostający w życzliwym kontakcie z zaprzyjaźnioną firmą, hmmm... oczywiście po to aby wszystkie dzieci miały takie same.

Mam mieszane uczucia w stosunku do "alby" pierwszokomunijnej, ponieważ mnie uparcie "alba" kojarzy się i zawsze kojarzyła - może niesłusznie - z szatą liturgiczną (księdza, ministranta) a dzieci pierwszokomunijne nie są ministrantami. Z drugiej strony w starożytności wierni używali czasem tej szaty. Więc już nie wiem jak powinno być, ale wiem jedno - że mi to jakoś nie pasuje. Chyba, że wytworzymy nowe pojęcie np. "komunialba", to jestem skłonny skapitulować ;).
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #204 dnia: Czerwca 20, 2013, 11:02:28 am »

To może dodam, że dla mnie nie do zniesienia są... alby (...) dzieci pierwszokomunijnych.

Tzw. "alby" miały być m.in. po to aby nie wyróżniać dzieci z bogatych rodzin wśród dzieci z biednych rodzin. Wkrótce jednak pojawiły się "alby" tak zdobione "złotem i brokatem" a nawet innymi kolorami, że mogłyby robić za pełne przepychu ornaty. Ponadto rodzice szybko zorientowali się, że są ornaty określonych firm i aby być "trendy" należy tam kupować. Ponadto nie wypada kupić dziecku czegoś poniżej pewnej ceny minimalnej. A wreszcie - o kupieniu alb przez gromadę rodziców pierwszokomunijnych decyduje x. proboszcz, pozostający w życzliwym kontakcie z zaprzyjaźnioną firmą, hmmm... oczywiście po to aby wszystkie dzieci miały takie same.

Mam mieszane uczucia w stosunku do "alby" pierwszokomunijnej, ponieważ mnie uparcie "alba" kojarzy się i zawsze kojarzyła - może niesłusznie - z szatą liturgiczną (księdza, ministranta) a dzieci pierwszokomunijne nie są ministrantami. Z drugiej strony w starożytności wierni używali czasem tej szaty. Więc już nie wiem jak powinno być, ale wiem jedno - że mi to jakoś nie pasuje. Chyba, że wytworzymy nowe pojęcie np. "komunialba", to jestem skłonny skapitulować ;).

1. Wiem jaki był motyw zamiany ubrań - ale jak dla mnie argument do bani i się nie liczy, co sam kolega potwierdził (pisząc o firmowym "złocie i brokacie")

2. Dla mnie alba jest szatą inicjacji chrześcijańskiej, czyli chrztu i bierzmowania (czasem udzielanych razem).
W tym roku zostałem ojcem chrzestnym. Więc w sklepie z dewocjonaliami poprosiłem o albę dla dziecka do chrztu.
Sprzedawczyni nie wiedziała o czym mówię, a potem, że żartuję. Przecież tzw. "biała szatka" to właśnie "alba (malutka)" :)

A co do sesji "plenerowych".
Mnie akurat trzy pierwsze fotki bardzo odpowiadają. Chociaż ja bym opłotł dłoń różańcem.
Ale piłkarz, to fakt- udziwnienie i to pewnie z inicjatywy "fotografa", a rodzice się zgadzają...
Natomiast te w plenerze (wszedłem na stronę fotografki) traktuję coś jak sesję weselną. Jest uroczystość w Kościele, a po Mszy - wesele

O, da się!. Czyli chłopcy w garniturach a dziewczynki w sukienkach. I balaski! Gdzie to, gdzie to?
Z tej samej strony:
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #205 dnia: Lutego 20, 2014, 21:09:52 pm »

http://www.fronda.pl/a/ksiadz-zalecil-pierwsza-komunie-przed-spowiedzia,34716.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #206 dnia: Lutego 20, 2014, 21:22:32 pm »

Poniżej pouczająca wypowiedź:

Czy dzieci rozumieją, co to jest grzech?

W ostatnich kilku latach wałkowany był pomysł, że dzieci nie powinny być nauczane o grzechu i że spowiedź nie powinna być wymagana przed przystąpieniem do Komunii świętej, gdyż wywołuje ona u dzieci fałszywe poczucie winy. Tymczasem każdy trzylatek rozumie, na czym polega zerwana więź będąca istotą grzechu. Wystarczy, że każesz matce powiedzieć dziecku: "mamusia cię już nie kocha", a ujrzysz na własne oczy niepokój, który jest efektem zerwanej więzi.

Arcybiskup Fulton J. Sheen
http://abp-fulton-j-sheen.blogspot.com/2012/05/czy-dzieci-rozumieja-co-to-jest-grzech.html
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #207 dnia: Lutego 20, 2014, 21:44:52 pm »

Pani Anno, ze względu na dwa ostatnie zdania zacytowana wypowiedź Arcybiskupa wydaje się być problematyczna, a nie pouczająca.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #208 dnia: Lutego 20, 2014, 21:51:48 pm »

A to?:
Cytuj
Włoski ksiądz chciał dopuścić dziecko do pierwszej Komunii bez spowiedzi. Zaalarmowany ojciec zwrócił się po poradę do arcybiskupa i teologów. Taka zamiana sakramentów to niekiedy już norma.

„Najpierw muszę poznać Jezusa [w Eucharystii], a dopiero potem mogę błagać o przebaczenie, jeśli go skrzywidzłem. Ale nie wcześniej” – stwierdził ksiądz, tłumacząc swoją decyzję o dopuszczeniu dzieci do pierwszej Komunii bez spowiedzi. Skonfundowani rodzice napisali do arcybiskupa. Ten jednak nie raczył odpowiedzieć.

Poradzili się więc szeregu teologów. Jeden z nich, profesor teologii moralnej z Genewy, o. Angelo Bellon, poradził im, by zapisali swoje dziecko do innej parafi. Potwierdził, że spowiedź musi następować przed pierwszą Komunią, co wynika jednoznacznie z prawa kościelnego. Rodzice poszli za jego radą i dziecko zostało przeniesione do innej parafii.

Nie wiadomo, czy księdza, który chciał zamienić kolejność sakramentów spotkała jakaś reprymenda. Tymczasem proceder chodzenia do pierwszej Komunii bez spowiedzi jest już rozpowszechniony wśród niemieckich katolików.

Giuseppe Nardi z katholisches.info twierdzi, że w Niemczech praktykowanie pierwszej Komunii bez spowiedzi to norma. Rodzice interesują się bowiem pierwszą Komunią wyłącznie jako społecznym wydarzeniem, a nie jako religijnym przeżyciem. Z kolei rolę spowiednika powoli przejmują psychologowie i doradcy życiowi. Świadomość grzeszności człowieka powoli zanika.

http://www.fronda.pl/a/ksiadz-zalecil-pierwsza-komunie-przed-spowiedzia,34716.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #209 dnia: Lutego 20, 2014, 22:43:06 pm »

Pani Anno, ze względu na dwa ostatnie zdania zacytowana wypowiedź Arcybiskupa wydaje się być problematyczna, a nie pouczająca.

W czym pani widzi problem?
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wystartowały I Komunie Święte. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!