Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:27:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Przedszkolny kącik liturgiczny
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Przedszkolny kącik liturgiczny  (Przeczytany 10049 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Maja 03, 2009, 07:12:35 am »

Spalił? Na modernistycznym grillu? a nie na ognisku? Kremacja jest poza tym zabroniona  ;) ;D
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #31 dnia: Maja 03, 2009, 08:57:30 am »

... mój brat spowiadał dziadka, a potem wygadał wszystko babci...

Dobre!
Skopiować do działu humornego!
(A babcia potem sprała dziadka!)

===
Mój syn właśnie odbył swoją pierwszą w życiu spowiedź świętą.
Przejęty, spisał przedtem swoje grzechy na kartce.
Trzy dni później , na grill'u, uroczyście kartkę spalił...

Panie ant, a jakie kary groza temu dziecku za ta poganska czynnosc?
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #32 dnia: Maja 03, 2009, 19:36:29 pm »

... mój brat spowiadał dziadka, a potem wygadał wszystko babci...

Dobre!
Skopiować do działu humornego!
(A babcia potem sprała dziadka!)
Nie sprała, ale brat wygadał babci, że dziadek wie, gdzie babcie chowa kluczyk od barku :D
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #33 dnia: Maja 03, 2009, 22:27:35 pm »

????
Jaka "symulacja"?

Niesmaczne jest raczej insynuowanie, że uczniowie  "symulują" i "usiłują sprawować"...

Taka, jak widać na zdjęciach. Nie piszę o symulacji w sensie "świadomego wprowadzania w błąd", tylko "sztucznego odtwarzania".  To, że nie "usiłują sprawować" jest oczywiste. To, że symulują również. Do czego ma prowadzić taka zabawa, bo innym słowem tego nie ujmę? Do większego szacunku dla Mszy? Pudło, nie doprowadzi. Ani wtedy ani teraz. Powtórzę, że jestem przekonany, że gdyby coś podobnego pojawiło się dzisiaj, trafiłoby do KNO, mylę się? Może ktoś z redaktorów KNO się wypowie...
Zapisane
nely
adept
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #34 dnia: Maja 03, 2009, 22:47:38 pm »

no ja też byłam na NOM-ie odprawianym przez mojego brata :P, gdy byliśmy 6-8 latkami.  Jeden z braci był kościelnym i ciągle dzwonił dzwonkiem :) a drugi właśnie księdzem, no ja ludem wiernym ;D. Kiedyś nawet NOM był taki fascynujący dla mnie jako dziecka.
Zapisane
"Codzienność należy oczyszczać z egoizmu, z obojętności na cudzą niedolę, z łakomstwa i wygodnictwa"  kard. A.Hlond
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #35 dnia: Maja 03, 2009, 23:04:07 pm »

no ja też byłam na NOM-ie odprawianym przez mojego brata :P, gdy byliśmy 6-8 latkami.  Jeden z braci był kościelnym i ciągle dzwonił dzwonkiem :) a drugi właśnie księdzem, no ja ludem wiernym ;D. Kiedyś nawet NOM był taki fascynujący dla mnie jako dziecka.

Czego my sie tu dowiadujemy. Wydobywamy najmroczniejsze historie z naszego zycia. :-)
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Maja 03, 2009, 23:24:01 pm »

no ja też byłam na NOM-ie odprawianym przez mojego brata :P, gdy byliśmy 6-8 latkami.  Jeden z braci był kościelnym i ciągle dzwonił dzwonkiem :) a drugi właśnie księdzem, no ja ludem wiernym ;D. Kiedyś nawet NOM był taki fascynujący dla mnie jako dziecka.

Czego my sie tu dowiadujemy. Wydobywamy najmroczniejsze historie z naszego zycia. :-)

Ja tez jako 6-8 latek odprawiałem, ale cichą trydencką. Za mszał służył rocznik "Rycerza Niepokalanej 1947" z doklejonymi specjalnie czerwonymi wstążeczkami, a ręcznik kąpielowy za ornat. Robiłem jednocześnie za kościelnego chodząc z głębokim talerzem po mieszkaniu i zbierając na tacę. Mama rzucała parę groszy.
I co? Na głupiego wyrosłem? Brakuje mi coś? :)

Może ten mroczny obrazek z moich zabaw z dzieciństwa policzy mi się staremu grzesznikowi na sądzie ostatecznym? I usłyszę: " No...dusza czarna od grzechów ale... jako chłopczyk ładnie się bawił... na chwilę do czyśćca."
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2009, 23:28:59 pm wysłana przez Fidelis » Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #37 dnia: Maja 04, 2009, 00:13:18 am »

 ;D W sielskim anielskim dziecinstwie to chyba kazdy "odprawial" msze swieta ;D. Ja odprawialem w pokoju i klocilem sie z mama, ktora byla w kuchni, ze zle odpowiada na moje wezwania (juz wtedy mialem zadatki na liturgicznego rygoryste trzymajacego sie przepisow liturgicznych ;)). Zdarzylo sie jednak, ze komunie sw. rozdawalem w czasie hymnu "Chwala na wysokosci" (czyli mialem rowniez zadatki na kreatywnego ksiedza, ktory wie, ze msza swieta musi byc atrakcyjna i nigdy nie moze byc taka sama ;)). Ktore zadatki mam realizowac w przyszlosci?  ;D
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #38 dnia: Maja 04, 2009, 00:15:53 am »

;D W sielskim anielskim dziecinstwie to chyba kazdy "odprawial" msze swieta ;D. Ja odprawialem w pokoju i klocilem sie z mama, ktora byla w kuchni, ze zle odpowiada na moje wezwania (juz wtedy mialem zadatki na liturgicznego rygoryste trzymajacego sie przepisow liturgicznych ;)). Zdarzylo sie jednak, ze komunie sw. rozdawalem w czasie hymnu "Chwala na wysokosci" (czyli mialem rowniez zadatki na kreatywnego ksiedza, ktory wie, ze msza swieta musi byc atrakcyjna i nigdy nie moze byc taka sama ;)). Ktore zadatki mam realizowac w przyszlosci?  ;D

"Rygoryste" wybieram :)
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #39 dnia: Maja 04, 2009, 11:27:48 am »

Ktore zadatki mam realizowac w przyszlosci?

Zależy od Ludu:
jak Oazowo Wspólnotowa w DŚ  Drogowa Neo -  kreatywną,
w pozostałych przypadkach - rygotystyczną.
;)
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #40 dnia: Maja 04, 2009, 13:09:21 pm »

Ktore zadatki mam realizowac w przyszlosci?
Zależy od Ludu:
jak Oazowo Wspólnotowa w DŚ  Drogowa Neo -  kreatywną,
w pozostałych przypadkach - rygotystyczną.
;)
Pan mi tu proponuje jakies rozdwojenie jazni  ;D
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #41 dnia: Maja 04, 2009, 13:21:38 pm »

Ja byłem "skrzywiony" od dzieciństwa :D "moja" msza była tyłem do ludu - odprawiana na pianine :D fotel służył za ambonę a ze starej podszewki, której bela lezała gdzies w szafie wyciąłem ornat skrzypcowy ze stuła i manipularzem. Tylko miałem zawsze deficyt na "hostie" bo dawno dawno temu to cieżko było suche wafle dostac w sklepach ;)
Zapisane
nely
adept
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #42 dnia: Maja 04, 2009, 13:33:13 pm »

niestety mi nie było dane poznać Mszy Trydenckiej w wieku dziecięcym, dopiero nadrabiam zaległości ;)
Zapisane
"Codzienność należy oczyszczać z egoizmu, z obojętności na cudzą niedolę, z łakomstwa i wygodnictwa"  kard. A.Hlond
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #43 dnia: Maja 04, 2009, 13:40:10 pm »

Gorzej bo ja też odprawiałam i komunia była z miętusów  :D
Aż się boję co za to grozi... ale może pogrzebią mnie na katolickim cmentarzu bo koło Bugniniego leżeć nie chcę ;)

Na usprawiedliwienie dodam że ten NOM porządny był --> wszystkie czytania, cały Psalm no i kielich z welonem, bez mikrofonu.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #44 dnia: Maja 04, 2009, 13:42:54 pm »

Porządny, porządny...  Z babą-księżynką (  ;) ;D ;D ) w roli głównej...     :o
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Przedszkolny kącik liturgiczny « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!