Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:05:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Przedszkolny kącik liturgiczny
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Przedszkolny kącik liturgiczny  (Przeczytany 10044 razy)
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 30, 2009, 07:34:42 am »

A ja pokazałem te zdjęcia Szymkowi.
Może na lekcjach religii w przyszłym roku coś takiego zorganizuje?

Pan serio? Moim zdaniem się to do jakiejś Kroniki Starus Ordo nadaje.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 30, 2009, 13:58:22 pm »

A ja pokazałem te zdjęcia Szymkowi.
Może na lekcjach religii w przyszłym roku coś takiego zorganizuje?
Pan serio?      Moim zdaniem się to do jakiejś Kroniki Starus Ordo nadaje.

Jak najbardziej.

Za przykładem Małego PJO (juniora)
mój syn w zeszłym roku narysował "stary" ołtarz jako zadanie : narysować ołtarz w kościele i co sie na nin znajduje.
Więc przerysował jakiś przedwojenny obrazek z książki - trzy stopnie, sześć świeczek itd.
(najpierw to mu skreśliłem szkic ze szkoły. Katechetka narysowała "ołtarz" na tablicy jako wzór.
Wyglądął mniej więcej tak: pozioma kreska i pod nią dwie pionowe, na górze chlebek i kielich. Wszystko.)
To było rok temu, to za rok trzeba jakoś 'podrosnąć' w temacie zadań domowych.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 30, 2009, 15:49:17 pm »

Mi się te zdjecia bardzo podobają. Udowadniają, że przed Nową Wiosną Kościół dbał o edukację liturgiczną wiernych, a łacina etc nie była przeszkodą w wychowaniu liturgicznym.
Zapisane
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #18 dnia: Maja 01, 2009, 18:18:19 pm »

mój syn w zeszłym roku narysował "stary" ołtarz jako zadanie : narysować ołtarz w kościele i co sie na nin znajduje.
Więc przerysował jakiś przedwojenny obrazek z książki - trzy stopnie, sześć świeczek itd.
Czy katechetka skomentowała pracę Pańskiego syna? :-)
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Maja 01, 2009, 19:13:52 pm »

http://www.newliturgicalmovement.org/2008/12/incredible-tool-for-teaching-mass-and.html
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #20 dnia: Maja 02, 2009, 01:26:16 am »

mój syn w zeszłym roku narysował "stary" ołtarz jako zadanie : narysować ołtarz w kościele i co sie na nin znajduje.
Więc przerysował jakiś przedwojenny obrazek z książki - trzy stopnie, sześć świeczek itd.
Czy katechetka skomentowała pracę Pańskiego syna? :-)

Nie. Zero zainteresowania.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #21 dnia: Maja 02, 2009, 09:09:50 am »


Po prostu katechetka nie wiedziała o co chodzi albo wiedziała i bała się ze zostanie skasowana przez dziecko.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #22 dnia: Maja 02, 2009, 14:45:33 pm »

A ja pokazałem te zdjęcia Szymkowi.
Może na lekcjach religii w przyszłym roku coś takiego zorganizuje?

Pan serio? Moim zdaniem się to do jakiejś Kroniki Starus Ordo nadaje.

A niby dlaczego? Nie widze lepszego sposobu na zapoznawanie tak malych dzieci z msza, tak zeby nie kojarzyly tego potem z nuda i przymusem.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #23 dnia: Maja 02, 2009, 18:53:29 pm »

Kan. 1378 -

§ 2. Podlega wiążącej mocą samego prawa karze interdyktu lub, jeśli jest duchownym, suspensy:

kto nie mając święceń kapłańskich usiłuje sprawować liturgiczną czynność Ofiary eucharystycznej;

A kto wspomnial o liturgicznej czynnosci? Tym tokiem Panskiego rozumowania w zadnym filmie nie ma prawa byc scen "Ofiary eucharystycznej"? Wydaje mi sie, ze Pan nie rozumie cytowanego fragmentu.
Zapisane
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #24 dnia: Maja 02, 2009, 20:54:44 pm »

Coś mi się wydaje, że gdyby takowa symulacja sakramentu została dokonana obecnie, natychmiast by się na KNO znalazła, i słusznie. Wybaczcie, ale to niesmaczne (to najłagodniejsze słowo, które mi do głowy przychodzi) jest bardzo.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #25 dnia: Maja 02, 2009, 23:52:52 pm »

????
Jaka "symulacja"?
Jakie "usiłowanie sprawowania"?
Kan. 1378 -
§ 2. Podlega wiążącej mocą samego prawa karze interdyktu lub, jeśli jest duchownym, suspensy:
kto nie mając święceń kapłańskich usiłuje sprawować liturgiczną czynność Ofiary eucharystycznej;
Coś mi się wydaje, że gdyby takowa symulacja sakramentu została dokonana obecnie, natychmiast by się na KNO znalazła, i słusznie.
Wybaczcie, ale to niesmaczne (to najłagodniejsze słowo, które mi do głowy przychodzi) jest bardzo.


Katecheza, jakich dzisiaj brakuje.
Proszę zapytać kogokolwiek ze znajomych (katolików-praktykujących)
co, gdzie i jak się nazywają części Nowej Mszy!!!

Niesmaczne jest raczej insynuowanie, że uczniowie  "symulują" i "usiłują sprawować"...
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Maja 02, 2009, 23:55:57 pm »

Forsujący wizje interdyktu... to tak na poważnie czy po kielichu?... ???

Nie dość, że uzurpują to jeszcze ich kilku jest więc koncelebra... aaaa masakra- to ile już 2 interdykty czy jak?  ;D ;D naprawde proponuje autorom tych kanonicznych cytatów trochę dystansu wobec pewnych spraw... W awatarze Cesara było jego zdjęcie z dzieciństwa w ornacie z chustki..mi mój nieżyjący dziadek nosił po domu dzbanek a ja robiłem aspersje... mój Boże dziękuje ci, że uświadomiono mnie, że od dzieciństwa popadłem w kary kościelne...nie wiem jak się tym użytkownikom odwdzięczę- jutro już biegnę do ordynariusza.. może zdejmie ze mnie ten interdykt.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2009, 00:04:59 am wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #27 dnia: Maja 03, 2009, 00:12:02 am »

A ja kiedys odprawialem NOM... z ksiazeczki pierwszokomunijnej. Kurcze, czyli kto moze zdjac ze mnie kary koscielne?
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #28 dnia: Maja 03, 2009, 00:51:15 am »

Kurcze, a mi brat mitrę z bloku rysunkowego wycinał i pierścionek z bursztynem brałem od siostry - to chyba za udawanie biskupa potrójny interdykt... Nawet nie wspomnę, że mój brat spowiadał dziadka a potem wygadał wszystko babci...
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #29 dnia: Maja 03, 2009, 00:57:07 am »

... mój brat spowiadał dziadka, a potem wygadał wszystko babci...

Dobre!
Skopiować do działu humornego!
(A babcia potem sprała dziadka!)

===
Mój syn właśnie odbył swoją pierwszą w życiu spowiedź świętą.
Przejęty, spisał przedtem swoje grzechy na kartce.
Trzy dni później , na grill'u, uroczyście kartkę spalił...
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2009, 00:59:20 am wysłana przez romeck » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Przedszkolny kącik liturgiczny « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!