Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 13:56:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: masakra na obozie socjaldemokratycznej młodziezówki w Norwegii
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: masakra na obozie socjaldemokratycznej młodziezówki w Norwegii  (Przeczytany 11354 razy)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 24, 2011, 21:00:30 pm »

nazywają go "chrześcijańskim fundamentalistą", robią tym wielką krzywdę Kościołowi
trzeba byc debilem (bez urazy dla kogokolwiek) by odnosic
a) zachowanie 1 swira do zachowania kosciola
b) lutrzyka z masonerii do kosciola bozego
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 24, 2011, 23:38:34 pm »

Mieszkam w Oslo ponad 4 lata. Norwegia jest totalnie zeswiedczona i protestanci praktykujacy to jakies pare procent i ten procent tez maleje.

On sie glownie wypowiadal na tym portalu http://www.document.no/anders-behring-breivik/ Redakcja zebrala wszystkie wypowiedzi. Jest to portal antyislamski.

   
Cytuj
Her er en fin oversikt - 10 grunner til at den moderne kirke vil dø:

    http://gkupsidedown.blogspot.com/2009/11/why-modernist-christianity-will-die.html

    Jeg er selv protestant og døpte/konfirmerte meg av egen fri vilje da jeg var 15.

    Men dagens protestantisk kirke er en vits. Prester i jeans som marsjerer for Palestina og kirker som ser ut som minimalistiske kjøpesentre. Jeg er tilhenger av en indirekte kollektiv konvertering fra den protestantiske kirke tilbake til den katolske. I mellomtiden stemmer jeg på de mest konservative kandidatene ved kirkevalg.

    Det eneste som kan redde den protestantiske kirke er å gå back to basics.

Tlumaczenie moje:
"Tutaj jest dobre podsumowanie, dlaczego nowoczesny kosciol umrze
Ja sam jestem protestantem i ochrzscilem sie/bierzmowalem w wieku 15 lat z wlasnej woli. Ale dzisiejszy kosciol prostestancki to zart. Ksieza w dzinsach, ktorzy maszeruja dla Palestyny i kosioly, ktore wygladaja jak minimalistyczne centra handlowe. Ja jestem zwolennikime posredniego kolektywnego nawrocenia z kosciola protestanckiego z powrotem do katolickiego. W midzyczasie glosuje za najbardziej konserwatywnymi kandydatami w wyborach koscielnych."

Jak widac o konwertowaniu do kosciola katolickiego w polskich mediach chyba sie nie mowi - chyba, ze przeoczylem.

Tu jest filmik, ktory on zrobil. Jest to jego manifest. Mozna zoreintowac sie, o co mu chodzi: http://www.youtube.com/watch?v=rAwp2FnRmsE&has_verified=1&skipcontrinter=1

Poza tym napisal manifest na ponad 1500 stronach.

To, ze nalezal do masonerii to bym do tego nie przywiazywal duzej wagi. Tutaj wielu nalezy do masonerii nawet katolikow... Temat na osobny watek.

Generalnie, jak ja to widze, to on Breivik jest antyislamski i chialby, aby Europa, jak kiedys, wlaczyla z islamem. Jest przeciwnikiem, jak on to nazywa, kulturowego marksizmu, czyli multikulturalizmu. Ci, ktorzy byli na wyspie, to mlodziezowka socjalistyczna (ta sama partia teraz rzadzi w Norwegii). Socjalisci sa za multikulti i dlatego wslanie premiera i ich wybijal. A to wszystko, zeby zwrocic uwage swiata na problem islamu i ze trzeba z nim walczyc. Taki by wg mnie motyw. Na razie mowi sie, ze dzialal w pojedynke. Tak ona sma twierdzi.
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 24, 2011, 23:57:10 pm »

Zapomnialem przetlumaczyc: Det eneste som kan redde den protestantiske kirke er å gå back to basics.

Jedyne, co moze uratwac kosciol protestancki to powrot to "basics" czyli podstaw (korzeni).
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 25, 2011, 07:49:28 am »

ja tam bym nie łączył tego bestialcy z żadnym wyznaniem religijnym. Zbrodniarz to zbrodniarz. W polskich więzianiach też jest masa zabójców, metrykanie katolików i co z tego? Ani Kościół Katolicki a ani luteranie nie wzywają nikogo do dokonywania zbrodni.
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 25, 2011, 07:59:08 am »


  Ja jestem zwolennikime posredniego kolektywnego nawrocenia z kosciola protestanckiego z powrotem do katolickiego.   

No tak, ale dlaczego sam się nie nawrócił? Wybić kilkadziesiąt bezbronnych ludzi miał odwagę, a nawrócić się na prawdziwą wiarę nie? Ludzie nie potrafią zadbać o siebie samych w podstawowym zakresie, a chcą naprawiać świat.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 25, 2011, 08:28:51 am »

Kolego Taw, wyczytałem w Rzepie - w komentarzach co prawda - coś takiego:

Cytuj
menea pisze:
24 lip 2011 o 21:21

Brevik sam określił się chrześcjiańskim fundamentalistą.

Dobre 1
Odpowiedz

    *
      sceptyk pisze:
      25 lip 2011 o 01:00

      Określił się jako narodowy socjalista.

Czy znając język Norweski jesteś w stanie zweryfikować jak tan czubek nazwał siebie?
Myślę, że to zasadnicza różnica, wręcz odwrotność - prawicowy fundamentalista a narodowy socjalista!

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
abu josef
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 25, 2011, 08:43:01 am »

ja tam bym nie łączył tego bestialcy z żadnym wyznaniem religijnym. Zbrodniarz to zbrodniarz. W polskich więzianiach też jest masa zabójców, metrykanie katolików i co z tego? Ani Kościół Katolicki a ani luteranie nie wzywają nikogo do dokonywania zbrodni.

Tu nie choodzi o laczenie mordercy z religia. podejrzewam, ze nikt ze zdrowo myslacych tak nie robi. problem w tym ze tzw. swiat sklada sie z 0.01% zdrowo myslacych, 9.99% myslacych na opak i 90% nie myslacych. Tak wiec niezaleznie od opinii 0.01 %, te 9.99% bedzie wykorzystywalo te zbrodnie do wlasnych celow przedstawiajac tak zbrodniarza, by wzbudzic u 90 % co najmniej nieufnosc do sposobu myslenia tychze 0.01%. I nie ma tu znaczenia kim jest morderca - wazne jak go przedstawi sie masom. A te pozniej w wyborach zaglosuja jak trzeba.. potem nie zaprotestuja, kiedy bedzie sie prewencyjnie wsadzac do wiezienia "fundamentalistow", ktorzy sa "nienawistnymi homofobami", tudziez probuja propagowac swoje "nienawistne poglady" prawicowe, chrzescijanskie. Poza tym, nie kazde zabojstwo jest seryjnym na taka skale. - w mediach beda o nim mowic przez nastepne tygodnie, a potem pamietac przez lata. I nic dziwnego. Tyle, ze przypominajac beda informowac przy tym, ze zabojca byl "chrzescijanskim fundamentalista", a rozniste lewackie "autorytety" beda rozwodzic sie nad tym, do jakich to zbrodni religia ostatecznie prowadzi.(no moze poza religia przebrana w teczowe fatałaszki). Mam nadzieje, ze przesadzam.

Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 25, 2011, 08:51:01 am »

no tak, ale co my możemy tu na Forum na to poradzić, przed chwilą w jednej z rozgłośni podano, że ten szaleniec przeszedł kiedyś z protestantyzmu na katolicyzm. A jeśli nawet to prawda, to co to ma do rzeczy. Morderca to morderca.
Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 25, 2011, 09:27:29 am »

nazywają go "chrześcijańskim fundamentalistą", robią tym wielką krzywdę Kościołowi
trzeba byc debilem (bez urazy dla kogokolwiek) by odnosic
a) zachowanie 1 swira do zachowania kosciola
b) lutrzyka z masonerii do kosciola bozego

Toż ja sie obawiam po prostu tego, że ten człowiek i jego "chrześcijański fundamentalizm" to woda na młyn różnych młodzieżówek, Kampanii przeciwko Homofobii itp. jak również "pana Stefana od motyli". Dla takich ludzi może nie być różnicy między protestanckim szleńcem, a np. ojcem Rydzykiem. (oczywiście upraszczając)
Na szczeście na razie nie słychać takich głosów. Tylko dziennikarze mogli by być bardziej ostrożni w redagowaniu komunikatów.

Pani Tosiu:
1. Ten szalony człowiek chciał na siebie zwrócic uwagę i zrobiłby to nawet gdyby w Noweregii byla kara śmierci. (prosze zauwazyć że nigdzie na świecie nie ma przymusowej eutanazji chorych psychiczniea za takiego będzie pewnie uznany). Poza tym on nie popełnił samobójstwa, po to aby głosić teraz z aresztu swoje idee.
2. Na PO w szkołach nie naucza sie czołgania. Jest wiele innych rzeczy, ale zajęć na styku PO i WF nie ma.

Zapisane
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 25, 2011, 10:10:22 am »

Kolego Taw, wyczytałem w Rzepie - w komentarzach co prawda - coś takiego:

Cytuj
menea pisze:
24 lip 2011 o 21:21

Brevik sam określił się chrześcjiańskim fundamentalistą.

Dobre 1
Odpowiedz

    *
      sceptyk pisze:
      25 lip 2011 o 01:00

      Określił się jako narodowy socjalista.

Czy znając język Norweski jesteś w stanie zweryfikować jak tan czubek nazwał siebie?
Myślę, że to zasadnicza różnica, wręcz odwrotność - prawicowy fundamentalista a narodowy socjalista!
Przeszukalem document.no i nie widze takiego sformulowania a teraz nie mam czasu studiowac 1500 stronicowego manifestu :)
Poza tym wg mnie jest on nacjonalista/narodowcem, ale nie socjalista, bo socjalisci sa za multikulti. On jest za monoultura.Ten sceptyk niech poda z jakiego zrodla ma te informacje.
Ten czlowiek jest oczytany i inteligenty i z jego wypowiedzi wynika, ze orientuje sie dobrze w roznych ideologiach.
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 25, 2011, 11:04:28 am »

Cytuj
Poza tym wg mnie jest on nacjonalista/narodowcem, ale nie socjalista, bo socjalisci sa za multikulti. On jest za monoultura.
Akurat narodowi socjaliści nie byli z całą pewnością multikulturowi  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Mara
bywalec
**
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 25, 2011, 11:39:27 am »

Kolego Taw, wyczytałem w Rzepie - w komentarzach co prawda - coś takiego:

Cytuj
menea pisze:
24 lip 2011 o 21:21

Brevik sam określił się chrześcjiańskim fundamentalistą.

Dobre 1
Odpowiedz

    *
      sceptyk pisze:
      25 lip 2011 o 01:00

      Określił się jako narodowy socjalista.

Czy znając język Norweski jesteś w stanie zweryfikować jak tan czubek nazwał siebie?
Myślę, że to zasadnicza różnica, wręcz odwrotność - prawicowy fundamentalista a narodowy socjalista!

Niestety, dla zdecydowanej większości ludzi, którym media i szkoła wyprały mózgi, narodowy socjalizm to właśnie skrajna prawica...
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 25, 2011, 11:41:07 am »

Właśnie dzisiaj to tłumaczyłem w pracy - przy porannej kawie.
Wywołałem niezłe zdziwienie ale i zainteresowanie   ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
tosia
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 25, 2011, 11:54:04 am »

Właśnie dzisiaj to tłumaczyłem w pracy - przy porannej kawie.
Wywołałem niezłe zdziwienie ale i zainteresowanie   ;)

Trzeba bylo też nadmienić, że dzisiaj nie ma partii prawicowych, nie mówiąc o skrajnie prawicowych.  ;D
Zapisane
abu josef
adept
*
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 25, 2011, 12:55:30 pm »

no wiec zaczyna sie..  ?

http://jacquesblutoir.blogspot.com/2011/07/tvn24-lefebvrysci-jak-morderca-z.html
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: masakra na obozie socjaldemokratycznej młodziezówki w Norwegii « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!