Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:18:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Ciechanów
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: Ciechanów  (Przeczytany 30635 razy)
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« dnia: Lipca 19, 2011, 22:22:28 pm »

W Ciechanowie rozpoczęto starania o Msze w Nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.
Do tej pory udało się znaleźć Kapłana chętnego do odprawiania Mszy.
Kapłan zna łacinę, uczył się Tej Mszy w Seminarium.

Osoby z Ciechanowa i okolic zapraszamy do kontaktu, i prośmy o Modlitwę.
Jutro odbędzie się spotkanie z proboszczem parafii Św. Józefa w sprawie udzielenia zgody na celebrację w tej parafii.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 19, 2011, 22:24:46 pm »

Od razu deklaruję chęć uczestniczenia. Jest tu mowa o kilku osobach.
++
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 19, 2011, 22:45:28 pm »

a ja chętnie podjadę przy jakiejś okazyi
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 19, 2011, 22:48:59 pm »

a ja chętnie podjadę przy jakiejś okazyi

Podwójną radość sprawiłby mi kościół, który z zewnątrz jest piękny i baaaardzo podobny do fary przasnyskiej. Wnętrza nie widziałem. Ale to dobrze, wolę je zobaczyć na Mszy Wszechczasów.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 20, 2011, 18:40:00 pm »

Niestety z ważnych przyczyn rodzinnych Ksiądz Proboszcz musiał wyjechać.
Spotkanie zostało przełożone na pierwszego sierpnia, w związku z tym że jest to aż 10 dni zwracam się z prośbą o odmówienie Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji uzyskania zgody na Mszę Wszechczasów w Parafii Św. Józefa w Ciechanowie.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 20, 2011, 19:39:41 pm »

Czy to diec. Płocka?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
MartuśKa
adept
*
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 20, 2011, 20:03:08 pm »

Zgadza się. Ciechanów jest w diecezji płockiej.
Zapisane
Lucila dS
uczestnik
***
Wiadomości: 178


Spera in Deo!

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 20, 2011, 20:25:05 pm »

+
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 20, 2011, 21:16:08 pm »

Czy to diec. Płocka?
Czyzby rozważał rtom Pan w konekście obsady stolca w Katowicach?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 21, 2011, 16:05:54 pm »

he he - to też, ale bardziej chodziło mi o sprawę ew. pomocy
Zapisane
zdewirtualizować awatary
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 21, 2011, 21:04:23 pm »

he he - to też, ale bardziej chodziło mi o sprawę ew. pomocy

A jaka pomoc?
Obecnie musimy przygotować pisemną prośbę o Mszę.
Jeśli ktoś może pomóc w napisaniu to będziemy wdzięczni.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 01, 2011, 14:15:06 pm »

A my czekamy na rezultat dzisiejszych rozmów. Boże dopomóż.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 01, 2011, 17:43:28 pm »

Dzisiejsze rozmowy przyniosły kolejny termin.
Ale po kolei, z x. proboszczem spotkanie się odbyło.
Proboszcz zapytał o co chodzi z Tą Mszą.
Wytłumaczyliśmy więc powiedział tak; Dziś żadnej odpowiedzi nie dam, muszę porozmawiać z kapłanem który zadeklarował chęć Odprawiania Mszy. Osobiście powiedział że nie widzi potrzeby by taką Mszę odprawiać. Nikt nie rozumie nic i on osobiście dziwi się że chcemy takiej Mszy. Po czym wysłuchaliśmy iż przez rok odprawiał Mszę wedle Mszału Pawła VI po łacinie, potem został przeniesiony na inna parafię tam kobieta prosiła o mszę po łacinie. Odprawił jedną potem ta sama kobieta powiedziała że jednak nie ma takiej potrzeby.
Proboszcz dodał , że jeśli będzie 5-8 osób to niema sensu się w to angażować, bo niema zapotrzebowania. Jeśli będzie spora grupa osób to jak najbardziej. Zapytał o Mszę w Płońsku, ile jest osób. Z pamięci powiedziałem że ławki sa zapełnione, odpowiedział na to; ale i kościół mniejszy. Kolejne pytanie a ile tak mniej więcej jest tam osób ? Moja odp. że około 60 roześmiał się i dodał zapotrzebowanie małe. Odpowiedź da dopiero po rozmowie z kapłanem który miał by odprawiać Mszę w Ciechanowie, ale dopiero we Wrześniu bo za pięć dni idzie na pielgrzymkę i nie wie czy spotka kapłana mieszkającego po drugiej stronie ulicy.
Teraz czekamy do Września i niestety obawiamy się że zgody nie będzie.

Ponawiamy więc prośbę by chętne osoby z Ciechanowa i okolic zemną  się  skontaktowały. Prawdo podobnie będzie konieczne zebranie podpisów, osób chętnych przychodzić na msze.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2011, 22:10:05 pm wysłana przez patryksługa » Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 01, 2011, 17:52:40 pm »

Oj, ciężko z tymi ludźmi - ale mam inny pomysł, gdyby we wrześniu się nie zgodził, to nie poddawajmy się, tylko prościuteńko do biskupa. W szczególności najpierw do x. Grzywaczewskiego
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 01, 2011, 18:07:08 pm »

Pomyśleliśmy o tym od razu za drzwiami kancelarii.
Niestety ludzie są dziwni a to co papież pisze, hm powiedzmy że inaczej jest rozumiane niż napisane.
Na temat papieskich Listów o Mszy Trydenckiej. Proboszcz wie tyle iż papież dopuścił msze dla ludzi, jeśli jest zapotrzebowanie.
To nie są osoby Jak Nasz Pan, zostawił stado a poszedł za jedną owcą.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Strony: [1] 2 3 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Ciechanów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!