Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:55:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: pRezydent - naczelnik Komorowski - żenada do kwadratu
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: pRezydent - naczelnik Komorowski - żenada do kwadratu  (Przeczytany 6076 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 13, 2011, 12:17:13 pm »

Cytuj
To uważa Pan, że katolicy w Polsce nie powinni płacić podatku dochodowego? Może i jest on niemoralny, ale co nimi katolicy mają zrobić? Wpakować sobie na głowę komorników?
Nic nie mogą zrobić, nie mogą się w żaden sposób obronić. Dlatego wolę mafię czy zwykłego złodzieja niż socjalistyczne państwo.
Nie dość, że ci ukradnie większość zarobionych pieniędzy, to jeszcze zrobi to w biały dzień, jeśli będziesz się opierał wsadzi do więzienia .... a na koniec za ukradzione mi pieniądze opłaci zboczeńców deprawujących mi dzieci. Szczyt-szczytów sam belzebub musiał to wymyślić.

Jeśli jest zatem okazja by choć o złotówkę mniej zapłacić tym bandytą to należy to absolutnie robić!
Jeżeli jest okazja by wyciągnąć cokolwiek od tego NADzłodzieja to należy to absolutnie robić!

Jedyny sposób by ubić smoka, to nie dostarczać mu owiec i dziewic.
Zagłodzić bydle.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 13, 2011, 12:25:04 pm »

jeżdżąc samochodem (paliwo) i robiąc zakupy (jedzenie, ubranie, książki itd.) daję państwu na jego rzeczywiste potrzeby tyle, że ho ho i jeszcze trochę, oczywiście IM ciągle mało. Szkoda, że ze strony hierarchów kościoła posoborowego  jakoś nie ma nagany tego złodziejstwa i pochwały wolnego rynku...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 13, 2011, 12:29:30 pm »

Wydaje mi się, że akurat w Polsce duchowni  nie powinni narzekać, że im się żle ekonomicznie dzieje, to po co mają się wypowiadać na te tematy.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 13, 2011, 12:36:56 pm »

porusza Pan temat trudny...
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2011, 12:39:18 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 13, 2011, 12:48:39 pm »

trudny na pewno, ale w porównaniu sytuacją w PRL to w obecnej RP duchowni wszystkich wyznań nie mogą narzekać na swe warunki materialne. Jakoś nie słychać glosów krytyki podatków także ze strony duchownych prawosławnych, pastorów ewangelickich, itp.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 13, 2011, 12:55:37 pm »

nie mają kas fiskalnych...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 14, 2011, 22:51:37 pm »

Gwoli wyjaśnienia, oczywiście, że nie uważam, że z każdym zarobkiem jak położenie płytek sąsiadowi, udzielenie korepetycji należy lecieć do US, ale mam pewne wątpliwości wobec tego, że często obserwuję ludzi podających się za katolików, którzy mają na sumieniu różne oszustwa podatkowe itp. Rozumiem, wykorzystanie luki prawnej, ale jeżeli ktoś np.:
1. jest przedsiębiorcą i zatrudnia pracownika za jakąś sumę, ale w umowie podaje o wiele niższą by płacić niższy ZUS
2. sprowadza z zagranicy paliwo nieobłożone akcyzą, a u znajomego na stacji bierze faktury by dostać zwrot VAT
3. jest 40 letnim bykiem na rencie za łapówkę
4. jest ubezpieczony w KRUSie, bo ma 1 ha użytków rolnych i pięć baranów w szopie, a sam pracuje na czarno
5. jest księdzem i sprowadza z zagranicy nieoclone samochody (na potrzeby kultu religijnego) a potem rozprowadza je po swojej rodzinie (w latach 90tych dosyć popularne)
6. jest żonaty, ale nie ma ślubu cywilnego, wobec tego pobiera z zakładu pracy zapomogi dla samotnie wychowującej/wychowującego dzieci (obecnie rozwiązanie niemożliwe, są śluby konkordatowe)
7. pracuje na państwowym i wypisuje zamówienia na materiały biurowe, które bierze i używa w domu
8. pracuje u "prywaciarza", który w jego ocenie mało mu płaci, więc rekompensuje to sobie, podkradając wyprodukowany towar (podobno jest to moralne, ale ciężko być sędzią we własnej sprawie)
Może jestem w błędzie, ale powyższe przypadki są dla mnie oszustwem i cwaniactwem.
Jeżeli jestem w którymś przypadku w błędzie to proszę mnie naprostować :)


A co do Wołynia, to rzeczywiście żenada ze strony prezydenta...
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2011, 17:18:07 pm wysłana przez jędrek » Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 16, 2011, 11:37:21 am »

W Teologii moralnej jest coś takiego jak Occulta Compensatio. Nie jestem specjalistą, ale podejrzewam, że może chodzić o to, że jak jakiś złodziej ukradnie rower, to jak mu po cichu okradziony wyciagnie z portfela jego wartość w gotówce, to nie ma grzechu...

Zamiast się zadręczać skrupułami, poznajmy zdrową Teologię Moralną, która odpowiada podejściu zdroworozsądkowemu. Nie dajmy się protestanckim wymyślonym bzdurom -  sekciarskiemu rygoryzmowi i szukaniem wszędzie grzechu
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2011, 11:42:00 am wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 16, 2011, 15:29:23 pm »

ale jeżeli ktoś np.:
ad.1. dla zbilansowania kosztów musiałby pracownikowi mniej płacić "na rękę", z reguły pracownik woli dostać teraz więcej a o przyszłą emeryturę się nie martwi. Dodatkowa kwota ponad zadeklarowaną jest opodatkowana jako przychód pracodawcy.
ad.2. akcyza na środek produkcji (skoro odlicza VAT, to jest przedsiębiąrcą, więc używa paliwa w tym charakterze) to łajdactwo, a VAT'u nie odliczy więcej niż naliczony na jego produkcję.
ad.3. skoro "ludowa ojczyzna" dusi przedsiębiorczość (jak to wyżej wykazano) i miałby powiększyć grono bezrobotnych? Dzieci głodzić?
ad.4. to niech Pan zostanie chłoporobotnikem, skoro to takie "miody", bardzo lubię te wypowiedzi "miastowych".
ad.5. jedyny znany mi przypadek to była stara "corsa" dla parafii (rozległej) a w rewanżu Proboszcz udzielił galowego ślubu w rodzinie celników.
ad.6. żeby mieć ślub kościelny przed konkordatem trzeba było mieć papier z urzędu stanu cywilnego. Natomiast "na kocią łapę", takie przypadki były.
ad.7. homo sovieticus w całej krasie. (ja akurat donoszę do pracy papier do drukarek, bo "wypisywanie zamówień" na 1 ryzę jest porównywalnym wysiłkiem z zamawianiem unikalnej aparatury).
ad.8. takie "wymierzanie sobie sprawiedliwości" jest akurat wątpliwe, pracodawca udaje, że płaci, pracownik, że pracuje a podkrada za co? Za czas "tracony"?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 16, 2011, 16:58:14 pm »

Dziękuję za wyjaśnienie.
Co do
pkt.3 nie wiem, ale dla mnie każda łapówka jest grzechem
pkt. 4 akurat jestem wieśniakiem, rodzice prowadzą gospodarstwo rolne. Może zły dałem przykład, ale faktem jest, że z zabranych/zrabowanych pieniędzy masy uczciwych podatników z miast utrzymuje się fikcję KRUSu. Znam przypadki, że na jedno małe gospodarstwo wiszą trzy rodziny z dziećmi.
pkt.5 jak mój tata szukał samochodu w połowie lat 90tych znajomy zapytał tylko: "Nie masz znajomego księdza?" Bylem wtedy za mały, żeby ocenić to zjawisko naocznie.
pkt 6 znam jeden przypadek z kocią łapą, jeden, że był ślub kościelny tylko (nie wiem na jakiej zasadzie).
Zaznaczam, że nie mam zamiary wprowadzać jakiejś kłótni między forumowiczami. Mam po prostu masę wątpliwości w kwestii obowiązków wobec państwa.
Nasuwają mi się dwa takie spostrzeżenia. Po pierwsze to to, że często sami arbitralnie oceniamy obecną Polskę jako państwo socjalistyczne. Zgodzę się, że do ideału państwa kapitalistycznego jej daleko, jednak w porównaniu z PRL to zmiana jednak zaszła (czasem w drugą niestety stronę...). Po drugie mimo wszystko jednak oszukiwanie, łapówkarstwo itp. wobec państwa pachnie mi trochę zasadą "Rabuj zrabowane"
Na koniec pragnę zaznaczyć, że osobiście również jestem zwolennikiem jak najprostszej i najmniej uciążliwej polityki podatkowej, jak najmniejszego wtrącania się państwa w gospodarkę i w życie obywateli (np. skłaniam się ku dobrowolnym ubezpieczeniom emerytalnym i zdrowotnym).
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 16, 2011, 21:43:47 pm »

Cytuj
1. jest przedsiębiorcą i zatrudnia pracownika za jakąś sumę, ale w umowie podaje o wiele niższą by płacić niższy ZUS
2. sprowadza z zagranicy paliwo nieobłożone akcyzą, a u znajomego na stacji bierze faktury by dostać zwrot VAT
3. jest 40 letnim bykiem na rencie za łapówkę
4. jest ubezpieczony w KRUSie, bo ma 1 ha użytków rolnych i pięć baranów w szopie, a sam pracuje na czarno
5. jest księdzem i sprowadza z zagranicy nieoclone samochody (na potrzeby kultu religijnego) a potem rozprowadza je po swojej rodzinie (w latach 90tych dosyć popularne)
6. jest żonaty, ale nie ma ślubu cywilnego, wobec tego pobiera z zakładu pracy zapomogi dla samotnie wychowującej/wychowującego dzieci (obecnie rozwiązanie niemożliwe, są śluby konkordatowe)
7. pracuje na państwowym i wypisuje zamówienia na materiały biurowe, które bierze i używa w domu
8. pracuje u "prywaciarza", który w jego ocenie mało mu płaci, więc rekompensuje to sobie, podkradając wyprodukowany towar (podobno jest to moralne, ale ciężko być sędzią we własnej sprawie)
Ad.1 Jeżeli "oszczędnością" dzielą się z pracownikiem - brawo dla obu Panów za rozsądek!
Ad.2 W paliwie które jednak w kraju kupi płaci połowę ceny jako haracz dla "smoka" dobrze, że chociaż część ściąga bez haraczu, trzeba sobie radzić by nie zbankrutować.
Ad.3 Absolutnie kopa w du*e i do pracy. Oczywiście spora część winy leży po stronie państwa które go uczy, że lepiej się byczyć niż pracować.
Ad.4 Brawo dla tego Pana. Oszczędzone pieniądze mądrze zainwestowane zapewnią jemu oraz małżonce godziwe życie na emeryturze.
Ad.5 Bezsens ale nie można mieć pretensji do ludzi, że w świecie w którym wciąż się ich bezlitośnie doi, wykorzystują każdą nadarzającą się możliwość, by odzyskać choć promil zrabowanych pieniędzy.
Ad.6 To Państwo patologizuje sytuację wprowadzając demoralizujące prawo, ludzie jedynie wykorzystują sytuację.
Ad.7 Złodziej, bez względu na to gdzie pracuje.
Ad.8 Złodziej, złodziej, złodziej. Wywalić na zbity pysk. Znam wiele takich przypadków, zawsze wracają z podkulonym ogonem, błagając o wybaczenie i zatrudnienie za jeszcze mniejszą stawkę.
Ma dość odwagi aby kraść a nie ma wystarczająco dużo odwagi żeby zażądać podwyżki albo po prostu zmienić pracę!
Uważam, że sąsiadka się ubiera zbyt kuso, więc ją zgwałcę i będzie to moralne, w końcu kusiła, więc się sama prosiła ... bezsens absolutny, tchórzostwo, parszywstwo i grzech.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: pRezydent - naczelnik Komorowski - żenada do kwadratu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!