Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 13:20:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: pRezydent - naczelnik Komorowski - żenada do kwadratu
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: pRezydent - naczelnik Komorowski - żenada do kwadratu  (Przeczytany 6089 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« dnia: Lipca 11, 2011, 18:51:53 pm »

http://newsgroups.derkeiler.com/Archive/Soc/soc.culture.polish/2011-06/msg00809.html

zablokował Uchwałę o Ludobójstwie Polaków, a za Jedwabne przepraszał...

http://www.rp.pl/artykul/685864-Prezydent-prosi--o-wybaczenie-za-Jedwabne.html

niestety splatformiała część "Polaków" nam wybiera te kreatury o to mamy...
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2011, 18:54:17 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 11, 2011, 19:08:37 pm »

Poproszę żeby mnie ktoś oświecił...Papież Leon XIII nauczał, że musimy być posłuszni władzy, bo ta pochodzi od Boga. Jak mam to rozumieć? Patrząc na obecną władzę (prezydent, premier, PO i inne "zacne" partie) scyzoryk się w kieszeni otwiera. Dla mnie to jest banda złodziei i bandytów. W czym ma się objawiać moje posłuszeństwo?
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 11, 2011, 19:18:38 pm »

Poproszę żeby mnie ktoś oświecił...Papież Leon XIII nauczał, że musimy być posłuszni władzy, bo ta pochodzi od Boga. Jak mam to rozumieć? Patrząc na obecną władzę (prezydent, premier, PO i inne "zacne" partie) scyzoryk się w kieszeni otwiera. Dla mnie to jest banda złodziei i bandytów. W czym ma się objawiać moje posłuszeństwo?

Królowie zawsze twierdzili, że ich władza pochodzi od Boga. Dzisiaj demokratyczni politycy twierdzą, że suwerenem jest lud. Jak widać problem rozwiązał się sam.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 11, 2011, 20:03:53 pm »

próbuję to tłumaczyć, że władza jest rzeczywiście władzą jeśli może realnie wyegzekwować jakieś swoje żądania. Jeśli jest wysokie prawdopodobieństwo, że nie rozliczając PIT-u pójdzie się siedzieć, to nawet uważając, ów PIT za kradzież, obywatel-ofiara z roztropności, raczej lepiej żeby go rozliczyła, bo inaczej straci więcej (grzywna, wolność). Natomiast jeśli człowiek ma praktyczną pewność, że popełniając wykroczenie nie zostanie   za to ukarany (urzędnicy się nie dowiedzą) to w tej konkretne j kwestii władza w istocie nie jest żadną władzą. Tak sobie tłumaczę myśl św. Pawła.
Oczywiście Prawo Moralne, to inna kwestia!!!
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 11, 2011, 21:02:55 pm »

Po co to buczenie nad rozlanym mlekiem? Dobrze pamiętam te politykierstwo sprzed roku, nawet na tym forum. Trzeba być mądrym przed szkodą a nie po szkodzie i odpuścić sobie tych pięknoduchów, co w najlepszym przypadku balansują na krawędzi progu wyborczego.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 12, 2011, 14:51:53 pm »

próbuję to tłumaczyć, że władza jest rzeczywiście władzą jeśli może realnie wyegzekwować jakieś swoje żądania. Jeśli jest wysokie prawdopodobieństwo, że nie rozliczając PIT-u pójdzie się siedzieć, to nawet uważając, ów PIT za kradzież, obywatel-ofiara z roztropności, raczej lepiej żeby go rozliczyła, bo inaczej straci więcej (grzywna, wolność). Natomiast jeśli człowiek ma praktyczną pewność, że popełniając wykroczenie nie zostanie   za to ukarany (urzędnicy się nie dowiedzą) to w tej konkretne j kwestii władza w istocie nie jest żadną władzą. Tak sobie tłumaczę myśl św. Pawła.
Oczywiście Prawo Moralne, to inna kwestia!!!

Mnie się jednak wydaje, że jaka by władza nie była, to obowiązkiem jest np. płacenie PIT, CIT itp. Mogę sobie uważać co chcę, ale płacę jak i inni obywatele, nie oszukuję, nie wyłudzam ulg. Choćby dlatego by nie przyzwyczajać się do robienia szwindli i potem nie mieć pokusy wykorzystać tej wiedzy przeciw bliźniemu swemu. Pamiętać należy też o tym, że pieniądze w budżecie są jakby nie było zabrane/zagrabione od uczciwych obywateli, a ja wyłudzając np. nienależną ulgę oszukuję nie tyle państwo co ich.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 12, 2011, 17:21:50 pm »

a jak państwo sobie zażyczy 99% dochodów to też nie można "oszukiwać"? Kiedyś standardem była dziesięcina. Jak przyjdzie złodziej do domu i zapyta gdzie mam pieniądze, ja mu zataję jakąś skrytkę, a on wyniesie 2 worki zamiast 3, to jest grzech lekki czy ciężki?
Kiedyś p. Salwowski na łamach Najwyższego Czasu pisał, jak zrozumiałem, że trzeba płacić podatki dopóki ma się dach nad głową i co jeść.
W zasadzie więc dopóki istnieją noclegownie i darmowe zupy, to taka "moralność" wskazuje, że trzeba takiemu np. Komorowskiemu oddać każdy grosz....
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 12, 2011, 19:15:39 pm »

Mnie się jednak wydaje, że jaka by władza nie była, to obowiązkiem jest np. płacenie PIT, CIT itp. Mogę sobie uważać co chcę, ale płacę jak i inni obywatele, nie oszukuję, nie wyłudzam ulg. Choćby dlatego by nie przyzwyczajać się do robienia szwindli i potem nie mieć pokusy wykorzystać tej wiedzy przeciw bliźniemu swemu. Pamiętać należy też o tym, że pieniądze w budżecie są jakby nie było zabrane/zagrabione od uczciwych obywateli, a ja wyłudzając np. nienależną ulgę oszukuję nie tyle państwo co ich.

Unikanie płacenia podatków w państwie socjalistycznym jest jak najbardziej OK. To nie jest tak, że uda się całkowicie uciec przed urzędem skarbowym, państwo i tak weźmie swoją działkę (zapewne w większości przypadków ciągle większą niż powinno). Tu nie ma mowy u żadnym wyłudzaniu cudzych pieniędzy. Zwyczajnie bronimy się aby państwo nie obrabowało nas z naszych pieniędzy.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 12, 2011, 21:49:19 pm »

Pamiętać należy też o tym, że pieniądze w budżecie są jakby nie było zabrane/zagrabione od uczciwych obywateli, a ja wyłudzając np. nienależną ulgę oszukuję nie tyle państwo co ich.
Chyba Pan przesadził. Luki w prawie podatkowym montowano po to by je wykorzystywali wtajemniczeni. Były może nie wkalkulowane bo to za trudne ale jakoś szacowane po stronie %% nieściągalnych podatków. Chryja wybuchła jak opublikowano mechanizm nieopodatkowanych w żaden sposób "darowizn". Obdarowywał się wtedy kto tylko mógł.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Adeen
bywalec
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 12, 2011, 22:16:42 pm »

Raczej wszyscy, którzy się tu wypowiadają identyfikują się z szeroko pojętą "prawicą", a to chyba zobowiązuje do przestrzegania prawa.
Wydaje mi się, że należy rozróżnić unikanie podatków- czyli wykorzystywanie różnych luk w w prawie podatkowym- od zwyczajnego oszustwa- czyli wyłudzania pieniędzy, które się nie należą (np. zatajanie dochodów do uzyskania stypendium socjalnego).
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 13, 2011, 08:53:15 am »

np. zatajanie dochodów do uzyskania stypendium socjalnego.
To jest oszustwo, natomiast wykorzystanie zakamuflowanej (celowo prze ustawodawcę) luki nie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 13, 2011, 12:00:31 pm »

zwyczajnego oszustwa- czyli wyłudzania pieniędzy, które się nie należą (np. zatajanie dochodów do uzyskania stypendium socjalnego).

podatek dochodowy jako taki jest niemoralny, grzeszny, wprowadzony stosunkowo niedawno i nieznany w cywilizacji katolickiej.
Czytając niektóre wypowiedzi, obawiam się, że lewacka propaganda niestety jest bardzo skuteczna i nawet katolicy, pozbawieni zdrowej Katolickiej Nauki (tej sprzed SWII), ją przejmują.
"Zatajanie"...na dobrą sprawę z każdą drobnostką, typu korepetycje, odśnieżenie sąsiadowi domu, umycie samochodu (za pieniądze) można by iść do jaśnie urzędu i wypełniać druczki.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 13, 2011, 12:05:42 pm »

To uważa Pan, że katolicy w Polsce nie powinni płacić podatku dochodowego? Może i jest on niemoralny, ale co nimi katolicy mają zrobić? Wpakować sobie na głowę komorników?
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 13, 2011, 12:13:43 pm »

proszę Pana,
Katolik powinien zapłacić podatek dochodowy, a raczej lepiej żeby zapłacił, ale dlatego, że jeśli nie zapłaci to on i jego rodzina będą mieli kłopoty (komornik, więzienie, grzywna, itp.). Czyli przymuszony sytuacją.
Natomiast jeśli glazurnik robi komuś łazienkę, powiedzmy szwagrowi i za swą ciężką pracę dostaje pieniądze, to znaczy, że ma iść do urzędu i im się spowiadać z dochodu?
a miłe państewko podatek ten przeznaczy na przykład na 40-letniego byka emeryta, wesprze związki partnerskie, dołoży do aborcji...
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2011, 12:15:31 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 13, 2011, 12:15:51 pm »

No jeśli o to chodzi Panu to zgoda
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: pRezydent - naczelnik Komorowski - żenada do kwadratu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!