Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:23:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: W Meksyku zakazano odprawiania Mszy świętych !!!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: W Meksyku zakazano odprawiania Mszy świętych !!!  (Przeczytany 4642 razy)
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« dnia: Kwietnia 27, 2009, 18:58:33 pm »

W stolicy Meksyku zawieszono 26 kwietnia publiczne odprawianie Mszy św. Ze względu na zagrożenie epidemią świńskiej grypy stołeczny metropolita polecił nie sprawować Eucharystii aż do wydania kolejnych rozporządzeń - donosi Radio Watykańskie.Wierni mają wypełnić niedzielny obowiązek słuchając Mszy przez radio. Kard. Norberto Rivera Carrera podjął tę decyzję po konsultacjach z tamtejszym ministerstwem zdrowia.

całość tu

http://breviarium.blogspot.com/2009/04/jak-donosi-serwis-wiara.html
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 27, 2009, 19:10:51 pm »

A ja miałem się na wakacje wybrać do Meksyku, chciałem odbyć pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalupe i nabyć Jej przepiękny wizerunek, który osobiście uważam za najpiękniejsze przedstawienie Matki Bożej na obrazie, a teraz nici z tego    :-\
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 27, 2009, 19:37:08 pm »

W stolicy Meksyku zawieszono 26 kwietnia publiczne odprawianie Mszy św. Ze względu na zagrożenie epidemią świńskiej grypy stołeczny metropolita polecił nie sprawować Eucharystii aż do wydania kolejnych rozporządzeń - donosi Radio Watykańskie.Wierni mają wypełnić niedzielny obowiązek słuchając Mszy przez radio. Kard. Norberto Rivera Carrera podjął tę decyzję po konsultacjach z tamtejszym ministerstwem zdrowia.
Kiedyś to się "interdykt nazywało"
Swoją drogą - mądrze - lepszy brak Mszy św, niż taka, gdzie komunia święta podawana jest wyłącznie "na rękę"
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 27, 2009, 19:57:52 pm »

Za FF:
Cytuj
wlaśnie w stolicy Meksyku doszło do trzęsienia ziemi o sile 5,8 w skali Richtera, ludzie ewakuują się z budynków [agencja Reutera]

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&igwat=1&id=2484926#form

Kto jeszcze twierdzi,  że Pan Bóg nie rychliwy ;-)

A tak wogóle to
+

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 27, 2009, 20:19:30 pm »

Swoją drogą - mądrze - lepszy brak Mszy św, niż taka, gdzie komunia święta podawana jest wyłącznie "na rękę"

hahaha... to się uśmiałem ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2009, 20:45:09 pm wysłana przez la_boudin » Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 27, 2009, 21:27:25 pm »

To z koro zabronili publicznie odprawiać to może cichaczem odprawiają KRR?

A ja miałem się na wakacje wybrać do Meksyku, chciałem odbyć pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalupe i nabyć Jej przepiękny wizerunek, który osobiście uważam za najpiękniejsze przedstawienie Matki Bożej na obrazie, a teraz nici z tego    :-\
Tam jest nie tak jak w Częstochowie że na kolanach się obchodzi cudowny wizerunek tylko lud stoi na takiej taśmie jak na lotnisku i samo wozi wokół obrazu.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 27, 2009, 21:34:18 pm »

Nie widze w tym nic szokujacego. No, moze troszke uleganie "zdrowotnosciowej" propagandzie medialno-rzadowo-establishmentowych panikarzy, bo mnie sie wydaje, ze te kolejne grypy sa troche nadmuchiwane, ale w sumie trudno, zeby od episkopatu wymagac kompetencji w dziedzinie sanitarnej. Jesli rzad zaleca takze odwolanie meczy i koncertow, to episkopat moze zwolnic wiernych z obowiazku niedzielnego proponujac w zamian np. rozaniec prywatny o wyznaczonej godzinie albo Aniol Panski. Tak wlasnie : zwolnic na zasadzie lex positiva non obligat cum gravi incommodo, a nie wymyslac, ze Msza przez radio wystarczy do wypelnienia obowiazku niedzielnego. A ksiezy z meksykanskich diecezji zobowiazac do odprawienia mszy sine populo w intencji zapobiezenia epidemii. Zreszta zawieszenie kultu publicznego w Meksyku mialo juz miejsce, choc z powodow o wiele powazniejszych, bo jako forma "strajku" antyrzadowego w dobie przesladowan religijnych poprzedzajacymi powstanie Cristeros.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 27, 2009, 21:36:10 pm »

A ja miałem się na wakacje wybrać do Meksyku, chciałem odbyć pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalupe i nabyć Jej przepiękny wizerunek, który osobiście uważam za najpiękniejsze przedstawienie Matki Bożej na obrazie, a teraz nici z tego    :-\
Oryginału to by Pan chyba nie nabył :D
Acha i jak już Pan tam będzie, w tym Guadelupe, to prosze nie pytać (jak Clintonowa) "kto to ten obraz namalował?":-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 27, 2009, 21:41:24 pm »

Tam jest nie tak jak w Częstochowie że na kolanach się obchodzi cudowny wizerunek tylko lud stoi na takiej taśmie jak na lotnisku i samo wozi wokół obrazu

Co takiego?  :o  Swoją drogą był tam Pan?
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 27, 2009, 21:44:46 pm »

A ja miałem się na wakacje wybrać do Meksyku, chciałem odbyć pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalupe i nabyć Jej przepiękny wizerunek, który osobiście uważam za najpiękniejsze przedstawienie Matki Bożej na obrazie, a teraz nici z tego    :-\
Oryginału to by Pan chyba nie nabył :D
Acha i jak już Pan tam będzie, w tym Guadelupe, to prosze nie pytać (jak Clintonowa) "kto to ten obraz namalował?":-)

Hehe w tym roku już pewno się nie wybiorę  ;), ale w przyszłym na pewno się postaram, przerażają mnie tylko dwie rzeczy cena pielgrzymki do Meksyku (planuję wybrać się z pewnym znanym biurem pielgrzymkowym) oraz odległość Ameryki od Europy, ponoć leci się tam aż 12 godzin!
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 27, 2009, 21:45:49 pm »

Cytuj
Co takiego?    :o
Nie widział Pan nigdy karuzeli?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 27, 2009, 21:47:11 pm »

Ceny spadną, bo nikt nie bedzie chciał jeździć do Meksyku ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 27, 2009, 21:49:56 pm »

Ceny spadną, bo nikt nie bedzie chciał jeździć do Meksyku ;D
Za to wzrosną w Izraelu i krajach arabskich - bo tam nie ma świńskiej grupy:D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 27, 2009, 21:56:38 pm »

Ale tam nie ma po co jechać Panie porysie. Tam nie ma Cudownych Obrazów Matki Boskiej.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 27, 2009, 22:04:48 pm »

Co takiego?  :o  Swoją drogą był tam Pan?
Cejrowski pokazywał.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: W Meksyku zakazano odprawiania Mszy świętych !!! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!