Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 12:45:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Rodzina Borgiów
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Rodzina Borgiów  (Przeczytany 8454 razy)
PL
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« dnia: Czerwca 27, 2011, 22:34:36 pm »

Ktoś już oglądał? Serial z polskim lektorem leci już na HBO. Jest na podstawie powieście Puzo(autora Ojca Chrzestnego).
Serial zrealizowany dosyć dobrze, jest ciekawy, szkoda tylko, że przedstawia niezbyt chlubne lata Kościoła, ale miło popatrzeć na papieża z Tiarą niesionego w lektyce i wiernych całujących stopy. Dłuższych momentów odprawiania Mszy Świętej póki co nie widziałem, jedynie króciutkie wstawki, naturalnie można posłuchać bardzo dużo łaciny.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 22:39:12 pm wysłana przez PL » Zapisane
romek13
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 30, 2011, 19:05:16 pm »

Czy chodzi o to?

http://www.youtube.com/watch?v=XlaVzkNjuuE
Zapisane
musk
adept
*
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 01, 2011, 22:41:03 pm »

Jeżeli jest na podstawie powieści Mario Puzo to można sobie go spokojnie odpuścić. Antykatolickie i całkowicie świeckie spojrzenie na Kościół.
Zapisane
Adeen
bywalec
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 02, 2011, 00:31:29 am »

Ale nie oznacza to chyba, że wszystko tam jest wyssane z palca.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 02, 2011, 10:34:03 am »

To nie był dobry czas dla Kościoła.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 04, 2011, 09:20:45 am »

Jeżeli jest na podstawie powieści Mario Puzo to można sobie go spokojnie odpuścić. Antykatolickie i całkowicie świeckie spojrzenie na Kościół.

Jestem świeżo po lekturze tej książki i nie widzę w niej nic antykatolickiego. Nie jest też tak stuprocentowo świecka. Autor troche popuscił wodze fantazji, zwłaszcza w tym, co się tyczy najmłodszego z papieskich synów, ale ogólnie dobrze oddaje realia epoki i dylematy bohaterów
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 04, 2011, 11:39:19 am »

Panie Arturze. Niektórzy nie chcą przyjmować do wiadomości tego że takie historie w Kościele się działy. Był na forum 2 lata temu ktoś , kto się nawet obraził na forum że opisuje się czasami tu niechlubne karty ludzi Kościoła.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 04, 2011, 11:56:42 am »

uważam, że nie należy ukrywać, że byli w historii Kościoła niechlubne postacie, także papieże. Trzeba tylko wyciągać wnioski by takie historie złe już się nie powtarzały. Tak samo trzeba walczyć z przypadkami pedofilii wśród duchownych, ukrywanie spraw pod dywan w epoce mediów nie ma sensu. Cóż winni takich czynów powinni być usuwani ze stanu duchownego. Ukrywano niepotrzebnie sprawę z założycielem Legionistów Chrystusa, a teraz wybuchł skandal na tym tle.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 04, 2011, 18:12:33 pm »

Jestem świeżo po lekturze tej książki i nie widzę w niej nic antykatolickiego. Nie jest też tak stuprocentowo świecka.
Odnoszę wrażenie, że choć Mario Puzo portretuje grzesznych ludzi, robi to z pozycji człowieka wychowanego na wartościach chrześcijańskich. Ostatnio "połknąłem" Sześć grobów do Monachium i też tak to odbieram.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 04, 2011, 18:46:19 pm »

@Ryszard1966
Cytuj
trzeba walczyć z przypadkami pedofilii wśród duchownych, ukrywanie spraw pod dywan w epoce mediów nie ma sensu.
Taka postawa jest godna napiętnowania w każdej epoce, nie tylko w epoce mediów.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 22:08:00 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 04, 2011, 18:51:49 pm »

Jestem świeżo po lekturze tej książki i nie widzę w niej nic antykatolickiego. Nie jest też tak stuprocentowo świecka.
Odnoszę wrażenie, że choć Mario Puzo portretuje grzesznych ludzi, robi to z pozycji człowieka wychowanego na wartościach chrześcijańskich. Ostatnio "połknąłem" Sześć grobów do Monachium i też tak to odbieram.
Bardzo dobrze to Pan ujął
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 04, 2011, 19:31:06 pm »

Jestem świeżo po lekturze tej książki i nie widzę w niej nic antykatolickiego. Nie jest też tak stuprocentowo świecka.
Odnoszę wrażenie, że choć Mario Puzo portretuje grzesznych ludzi, robi to z pozycji człowieka wychowanego na wartościach chrześcijańskich. Ostatnio "połknąłem" Sześć grobów do Monachium i też tak to odbieram.
Bardzo dobrze to Pan ujął

Książka książka, a film filmem. Choć go nie oglądałem (nie mam HBO) to sądząc po trailerach nie wydaję mi się aby to był film kręcony "z pozycji człowieka wychowanego na wartościach chrześcijańskich".
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 04, 2011, 19:37:41 pm »

Książka książka, a film filmem. Choć go nie oglądałem (nie mam HBO) to sądząc po trailerach nie wydaję mi się aby to był film kręcony "z pozycji człowieka wychowanego na wartościach chrześcijańskich".
Jak "Ogniem i mieczem" by Sienkiewicz i by Hoffman (http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Hoffman).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 04, 2011, 19:40:18 pm »

Książka książka, a film filmem. Choć go nie oglądałem (nie mam HBO) to sądząc po trailerach nie wydaję mi się aby to był film kręcony "z pozycji człowieka wychowanego na wartościach chrześcijańskich".
Jak "Ogniem i mieczem" by Sienkiewicz i by Hoffman (http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Hoffman).

A co, Ogniem i Mieczem też "zniszczyli"?  ??? Pytam bez ironii, bo naprawdę tyle lat nie zauważyłem żeby było coś w tym filmie obojętnego czy anty religijnego. Chyba pochodzenie żydowskie reżysera nie jest jedyną przesłanką aby tak myśleć, prawda?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 04, 2011, 19:47:59 pm »

Chyba pochodzenie żydowskie reżysera nie jest jedyną przesłanką aby tak myśleć, prawda?
Znam zacne rodziny frankistowskie, które są "bardziej polskie" od podlaskiego zaścianka ale tu był film według wyobrażeń Michnika ben Szechtera a nie Sienkiewicza.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Rodzina Borgiów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!