Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 20:40:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231945 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Ekumeniczne" odloty gdańskich franciszkanów i nie tylko...
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Ekumeniczne" odloty gdańskich franciszkanów i nie tylko...  (Przeczytany 1628 razy)
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« dnia: Czerwca 24, 2011, 23:27:05 pm »

http://www.idzieczlowiek.pl/gdansk-zegna-pielgrzym-lw_a_13.html

Byłem wczoraj na takim festynie/koncercie zorganizowanym przez SNE Gdańsk (charyzmatycy) na starówce w Gdańsku. Już na samym początku humor popsuło mi przemówienie jakiś trzech kolesiów z "przeszłością"  o ich pieszej pielgrzymce do Asyżu. Wyłożyli krótko przybyłym całe te hipisowskie rozumienie ekumenizmu. O wojnach religijnych i o tym że dopiero Asyż był przełomem. Po czym zaprosili wszystkich do franciszkanów gdzie mieli być pobłogosławieni przez przedstawicieli trzech religii, muzułmanina, żyda i luteranina...

Jakby tego było mało zaraz po nich wyszedł jakiś ksiądz i stwierdził, że skoro już w kościołach można tańczyć to my też sobie tutaj potańczmy :) Nie neguje całkowicie potrzeby organizowania jakiś koncertów o charakterze chrześcijańskim ale oni zdają się nie mieć umiaru. Byłem nie tak dawno na specjalnej mszy wspólnoty OwDŚ, powiem tylko że większość mszy spędzili (wierni) chaotycznie porozrzucani w prezbiterium. Traumatyczne przeżycie przy którym standardowy NOM to pestka :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2011, 23:33:32 pm wysłana przez makumba » Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 24, 2011, 23:30:39 pm »

No cóż, coraz goręcej się robi w tej biednej Polsce (od ognia piekielnego).
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 25, 2011, 00:08:05 am »

W takich sytuacjach należy głośno pytać ile ta impreza kosztowała i z jakich pieniędzy była finansowana.

Tyle trąbi się, by nie budować spiżowych ani betonowych pomników bł.Janowi-Pawłowi II, tylko zbierać kasę na stypendia i pomoc dla hospicjów. Tymczasem taka impreza plenerowa z profesjonalną oprawą, dzierżawą miejsca itp. kosztowała niezłą sumkę. Należy głośno zapytać, czy hospicja w Gdańsku maja wszystkiego pod dostatkiem? Pewnie tak, skoro koleś w koloratce i okularach p.słonecznych tańczy wesoło na scenie.
Myślę, ze takie imprezy "ewangelizacyjne" dofinansowane są z kasy miejskiej. Aby było to możliwe, imprezka jest przemianowana na "street - kulturę" i kasa płynie. Także z kieszeni osób niewierzących. A potem ordynariusz jakoś odwdzięczy się ...
Zakręcić kurek z kasą i posoborowie zbankrutuje.

ps
W dniu 9 grudnia 2010 r. Archidiecezja Warszawska, reprezentowana przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, ogłosiła przetarg nieograniczony na "dostawę projektora" o szacunkowej wartości przedmiotu zamówienia poniżej 125 000 euro.
- najkorzystniejszą wybrana ofertą był projektor za jedyne 549 641, 00 pln
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2011, 00:24:27 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 25, 2011, 11:50:27 am »

Może chodiło o projektor kinowy? bo multimedialnych w tej cenie - to dało by się lekko licząc 50 sztuk kupić...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 26, 2011, 18:02:41 pm »

http://www.idzieczlowiek.pl/gdansk-zegna-pielgrzym-lw_a_13.html

Byłem wczoraj na takim festynie/koncercie zorganizowanym przez SNE Gdańsk (charyzmatycy) na starówce w Gdańsku. Już na samym początku humor popsuło mi przemówienie jakiś trzech kolesiów z "przeszłością"  o ich pieszej pielgrzymce do Asyżu. Wyłożyli krótko przybyłym całe te hipisowskie rozumienie ekumenizmu. O wojnach religijnych i o tym że dopiero Asyż był przełomem. Po czym zaprosili wszystkich do franciszkanów gdzie mieli być pobłogosławieni przez przedstawicieli trzech religii, muzułmanina, żyda i luteranina...

Jakby tego było mało zaraz po nich wyszedł jakiś ksiądz i stwierdził, że skoro już w kościołach można tańczyć to my też sobie tutaj potańczmy :) Nie neguje całkowicie potrzeby organizowania jakiś koncertów o charakterze chrześcijańskim ale oni zdają się nie mieć umiaru. Byłem nie tak dawno na specjalnej mszy wspólnoty OwDŚ, powiem tylko że większość mszy spędzili (wierni) chaotycznie porozrzucani w prezbiterium. Traumatyczne przeżycie przy którym standardowy NOM to pestka :)
Byłem przypadkiem na tym festynie, ale dotarłem na moment tańczenia poloneza i długo nie wiedziałem co do za impreza. Na szczęście te przemówienia mnie ominęły.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Ekumeniczne" odloty gdańskich franciszkanów i nie tylko... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!