Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:58:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: nowy pomysł KEP
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: nowy pomysł KEP  (Przeczytany 14693 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« dnia: Czerwca 22, 2011, 07:14:36 am »

http://www.dziennik.krakow.pl/pl/aktualnosci/kraj/1152496-kosciol-da-wolna-reke-rodzicom.html
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 22, 2011, 07:47:19 am »

Gdzieś już pisałem o tym na forum, ale powtórzę.
CZY TO JEST JESZCZE KOŚCIÓŁ KATOLICKI???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 22, 2011, 09:11:20 am »

Gdzieś już pisałem o tym na forum, ale powtórzę.
CZY TO JEST JESZCZE KOŚCIÓŁ KATOLICKI???

OBURZAJMY SIĘ!
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 22, 2011, 09:54:54 am »

http://www.dziennik.krakow.pl/pl/aktualnosci/kraj/1152496-kosciol-da-wolna-reke-rodzicom.html

Bez sensu.  >:(
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 22, 2011, 10:05:37 am »

Gdzieś już pisałem o tym na forum, ale powtórzę.
CZY TO JEST JESZCZE KOŚCIÓŁ KATOLICKI???

OBURZAJMY SIĘ!

A pan się pewnie nie oburza, nie? Pewnie - MSza Trydencka oczywiście, ale żeby Wiary katolickiej uczyć i w niej umierać to nie ma komu?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 22, 2011, 10:51:39 am »

Właśnie opowiedziałem o tym przy "porannej kawie". W odpowiedzi współpracowników "katolików" usłyszałem entuzjastyczny stek ekumenicznych bzdur. Tylko kolega-ateista (który czasem wspiera moje zdanie!) mruknął coś z przekąsem o regulaminie klubu (czasem nazywa też Kościół partią), który traci członków i oferuje piwo za darmo.

Czy warto cokolwiek pisać? Kogo oprócz nas to obchodzi? Ma rację p. Szkielet zadając pytanie o katolickość naszego Kościoła. Odpowiedź wydaje się z biegiem lat coraz prostsza i wkrótce będzie tylko jedna.

Pytanie zadam inne - skoro tak, to po co być katolikiem? Przecież to naprawdę trudne: te wszystkie warunki, naśladowanie Chrystusa, grzechy, Sakramenty, spowiedź, posty, obowiązki niedzielne i inne, "czary-mary", papizm, itd. O ileż prostszy i "człowiekowi przyjaźniejszy" jest protestantyzm, albo i agnostycyzm. Tam wystarczy być dobrym człowiekiem, a i tak co komu pisane, tak będzie. Po co wychowywać dzieci w wierze katolickiej, skoro można bardziej bezstresowo. Zresztą po co to robić, skoro to, co ja dziecku wpajam kłóci się z jego obserwacją otaczającej "katolickiej" rzeczywistości. Skoro przychodzi z lekcji religii i mówi: "tata, a pani katechetka mówiła..., a ksiądz mówił... ". I ktoś wychodzi na głupa lub na kłamcę.

Ostatnio osoba z rodziny mówiła o komunii na język, że to powinno się zmienić bo to niehigieniczne i ona już dwa razy zaraziła się "grypą", bo ksiądz dotknął jej języka palcem, pewnie obślinionym przez kogoś zarażonego (vide sprawa KRR gdzieś w Kanadzie, w czasie "świńskiej grypy"). Zaproponowałem automaty z zafoliowanymi hostiami, co zostało poważnie wzięte pod uwagę.

Chyba to tak musi być. Kościół nigdy nie zginie, gdyż tak zapowiedział Nasz Pan. Ale przy końcu świata przetrwa on raczej w niewielkiej garstce, być może w rozproszeniu. Naszym obowiązkiem jest mimo tego, starać się, na miarę naszych sił i możliwości, by ten proces upadku powstrzymać jak długo się da.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 22, 2011, 10:57:09 am »

Gdzieś już pisałem o tym na forum, ale powtórzę.
CZY TO JEST JESZCZE KOŚCIÓŁ KATOLICKI???

OBURZAJMY SIĘ!

A pan się pewnie nie oburza, nie? Pewnie - MSza Trydencka oczywiście, ale żeby Wiary katolickiej uczyć i w niej umierać to nie ma komu?
Akurat tu chyba kolega Barcikowski nie ironizował w żaden sposób, ale może się mylę...
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 22, 2011, 10:58:48 am »

Gdzieś już pisałem o tym na forum, ale powtórzę.
CZY TO JEST JESZCZE KOŚCIÓŁ KATOLICKI???

OBURZAJMY SIĘ!

A pan się pewnie nie oburza, nie? Pewnie - MSza Trydencka oczywiście, ale żeby Wiary katolickiej uczyć i w niej umierać to nie ma komu?
Akurat tu chyba kolega Barcikowski nie ironizował w żaden sposób, ale może się mylę...

Jeśli nie to przepraszam, ale tak to wygląda
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 22, 2011, 11:02:43 am »



Ostatnio osoba z rodziny mówiła o komunii na język, że to powinno się zmienić bo to niehigieniczne i ona już dwa razy zaraziła się "grypą", bo ksiądz dotknął jej języka palcem, pewnie obślinionym przez kogoś zarażonego (vide sprawa KRR gdzieś w Kanadzie, w czasie "świńskiej grypy"). Zaproponowałem automaty z zafoliowanymi hostiami, co zostało poważnie wzięte pod uwagę.

A taka mi mysl przyszła do głowy - jak to właśnie powinno być, skoro ksiądz dotyka czasami palcem do czyiś warg, idzie dalej i ślina zostaje? Oczywiście  moją opinię na temat komunii do ust każdy być może zna, bo nie różni się od większości na tym forum, ale taka malutka refleksja sie pojawiła w tej mojej łepetynie
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2011, 11:04:59 am wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 22, 2011, 11:56:41 am »

@ Eochaid
Cytuj
Właśnie opowiedziałem o tym przy "porannej kawie". W odpowiedzi współpracowników "katolików" usłyszałem entuzjastyczny stek ekumenicznych bzdur. Tylko kolega-ateista (który czasem wspiera moje zdanie!) mruknął coś z przekąsem o regulaminie klubu (czasem nazywa też Kościół partią), który traci członków i oferuje piwo za darmo.

Czy warto cokolwiek pisać? Kogo oprócz nas to obchodzi? Ma rację p. Szkielet zadając pytanie o katolickość naszego Kościoła. Odpowiedź wydaje się z biegiem lat coraz prostsza i wkrótce będzie tylko jedna.

Trafne spostrzeżenia.

Zbierając podpisy pod listem do ED, też odnosiłem wrażenie, że większość osób chętnie podpisujących się pod listem, stanowią ludzie nieskażeni "Kościołem posoborowym" - poprzez swoje oddalenie od Kościoła w ogóle.
Ci, którzy oddalili się od Kościoła, mają zdolność racjonalnej oceny sytuacji. Trzeba im tylko dostarczyć stosownych informacji. Uwaga o "łamaniu regulaminu klubu" jest przecież słuszna. Jaki katolik z zamulonym mózgiem posoborowym szlamem, mógłby tak trafnie ocenić sytuację?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
darl
uczestnik
***
Wiadomości: 138

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 22, 2011, 14:13:53 pm »

za co te dusze sprzedano?
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 22, 2011, 15:43:14 pm »

Gdzieś już pisałem o tym na forum, ale powtórzę.
CZY TO JEST JESZCZE KOŚCIÓŁ KATOLICKI???
pytanie retoryczne
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 22, 2011, 16:37:52 pm »

za co te dusze sprzedano?
Nic nie sprzedano. Jakiś [nie będę klął] w KEP wpadł na "genialny" pomysł (albo dostał pomysł od oficera prowadzącego), i żeby dać mu szanse większe niż znikome - opublikował to w gazetach (w tym w michnikówce). Nie ma szans żeby przeszedł, ale do czegoś komuś taki pomysł jest potrzebny...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 22, 2011, 18:33:06 pm »

Jakiś [nie będę klął] w KEP wpadł na "genialny" pomysł (albo dostał pomysł od oficera prowadzącego), i żeby dać mu szanse większe niż znikome - opublikował to w gazetach (w tym w michnikówce). Nie ma szans żeby przeszedł, ale do czegoś komuś taki pomysł jest potrzebny...

Czy przejdzie, czy nie, to wielkiego praktycznego znaczenia mieć nie będzie (przecież rodzice i tak wychowują dzieci tak, jak im się podoba). Zatrważający jest jednak fakt, że biskupi całkiem poważnie rozważają taki projekt.


Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 22, 2011, 19:44:04 pm »

W pełni się z Panem zgadzam. A jeszcze bardziej - że ponoć we Włoszech to przeszło...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: nowy pomysł KEP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!