Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:51:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mirosław Salwowski: ODPOWIEDŹ NA RÓŻNE ZARZUTY, WĄTPLIWOŚCI I KONTROWERSJE
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Mirosław Salwowski: ODPOWIEDŹ NA RÓŻNE ZARZUTY, WĄTPLIWOŚCI I KONTROWERSJE  (Przeczytany 16608 razy)
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 20, 2011, 14:12:46 pm »

Chciałem się zapytać o poglądy pana Salwowskiego dot. kłamstwa. Pisze on, że absolutnie nie wolno kłamać, ale odpiera argument, że należałby SSmanowi powiedzieć gdzie sąsiad ukrywa Żydów. Twierdzi, że nie można skłamać, ale można zmienić temat, przemilczeć itp. Btw. ciekawym, który przesłuchiwany na Gestapo miał ochotę zmieniać temat w rozmowie z SSmanem.
Chodzi mi o to czy rzeczywiście skłamanie "Nie, nie wiem czy ktokolwiek we wsi ukrywa Żydów" wiedząc, że ktoś ukrywa jest grzechem? Przecież powiedzenie "Tak, owszem Kowalscy ukrywają cała rodzinę mleczarza Grunbauma, w piwnicy, tajne wejście jest zamaskowane pod starą jabłonią w sadzie" byłoby przyczynieniem się do morderstwa czyli w.g. mnie większym grzechem. Kiedyś ksiądz na religii nam mówił, że kłamstwo jest wtedy kiedy okłamujemy kogoś kto ma prawo znać prawdę.
Proszę o wyjaśnienie z punktu widzenia zdrowej, przedsoborowej, katolickiej nauki.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 20, 2011, 14:30:10 pm »

... kłamstwo jest wtedy kiedy okłamujemy kogoś kto ma prawo znać prawdę ...
To jest chyba najlepsze tłumaczenie tej wątpliwości. Ostrożność zalecana, gdy jest nie jest wiadome, czy dana osoba ma takie prawo.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 20, 2011, 14:35:24 pm »

Cytuj
Na ten przykład, żeby pan poczytał, ja osobiście pana Salwowskiego też nie znam. A co tu jest niepoważne? - (delikatnie mówiąc) jak pan napisał? Przeczytał pan artykuł?

Jakbym nie czytał, to bym siedział cicho, jasne p.Mamo!!. Gdy p.Salwowski chciał podjąć pewną decyzję w swoim życiu, konsultowano to ze mną, jasne p.Mamo!!! Niepoważne?, to głupota z pani strony, jasne p.Mamo. To dokonywanie linczu na człowieku, jasne p.Mamo!!! To może mówić mu osobiście, a nie drzeć się publicznie.

Póki co na razie to pan się tu drze publicznie. Takimi wypowiedziami to proszę się zwracać do swojej ślubnej!

żeby kobieta promowała onanizm intelektualny

fe Pani Mamo

Widać, że panu takie określenia sprawiają ogromną przyjemność, brawo triumfu umysłu, ale są ludzie którzy mogą  nie wiedzieć o co panu chodzi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2011, 15:10:38 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Pinace
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 20, 2011, 15:37:13 pm »

Cytuj
Takimi wypowiedziami to proszę się zwracać do swojej ślubnej!

Chamstwo!
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 20, 2011, 15:40:32 pm »

@ jędrek
Polecam słownik apologetyczny, hasło "Restrykcja myślna".
http://slownik.fidelitas.pl/

Odnosząc to do Pana przykładu: "Nie, nie wiem czy ktokolwiek we wsi ukrywa Żydów" - nie będzie kłamstwem, lecz restrykcją myślną.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 20, 2011, 15:42:40 pm »

Cytuj
Takimi wypowiedziami to proszę się zwracać do swojej ślubnej!

Chamstwo!

Prostactwo! i Buractwo!
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 20, 2011, 15:43:24 pm »

Prosze się pohamować. Dwoje dorosłych ludzi...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 20, 2011, 15:50:18 pm »

W związku z powyższą pyskówką wnoszę o krótkiego bana dla Pani "Mama" - za promocję szkodnika "Brawario" oraz bardzo niegrzeczne odnoszenie się do zasłużonego forumowicza Pana Pinace oraz Jego Małżonki.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2011, 15:53:42 pm wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 20, 2011, 15:53:39 pm »

Chciałem się zapytać o poglądy pana Salwowskiego dot. kłamstwa. Pisze on, że absolutnie nie wolno kłamać, ale odpiera argument, że należałby SSmanowi powiedzieć gdzie sąsiad ukrywa Żydów. Twierdzi, że nie można skłamać, ale można zmienić temat, przemilczeć itp. Btw. ciekawym, który przesłuchiwany na Gestapo miał ochotę zmieniać temat w rozmowie z SSmanem.
Chodzi mi o to czy rzeczywiście skłamanie "Nie, nie wiem czy ktokolwiek we wsi ukrywa Żydów" wiedząc, że ktoś ukrywa jest grzechem? Przecież powiedzenie "Tak, owszem Kowalscy ukrywają cała rodzinę mleczarza Grunbauma, w piwnicy, tajne wejście jest zamaskowane pod starą jabłonią w sadzie" byłoby przyczynieniem się do morderstwa czyli w.g. mnie większym grzechem. Kiedyś ksiądz na religii nam mówił, że kłamstwo jest wtedy kiedy okłamujemy kogoś kto ma prawo znać prawdę.
Proszę o wyjaśnienie z punktu widzenia zdrowej, przedsoborowej, katolickiej nauki.

Przecież Brawiario wyraźnie pisze też o zastrzeżeniu domyślnym.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 20, 2011, 16:35:31 pm »

W związku z powyższą pyskówką wnoszę o krótkiego bana dla Pani "Mama" - za promocję szkodnika "Brawario" oraz bardzo niegrzeczne odnoszenie się do zasłużonego forumowicza Pana Pinace oraz Jego Małżonki.

A to, co "zasłużony forumowicz pan Pinace" napisał w odpowiedzi na moje pytanie uważa pan za grzeczną wypowiedź? i druga odpowiedź do kobiety "Chamstwo!" to jest grzeczna odpowiedź?  Może pan wnosić i o długoterminowego bana! ani mnie to grzeje, ani ziębi!

Pod rozwagę dedykuję panu ten fragmencik z całości:

"(...)
Co ciekawe, człowiek, który najczęściej i najgłośniej, podnosi omawiany w tym punkcie zarzut, sam prowadzi bloga nie posiadającego asystenta kościelnego, zaś wszystkie jego artykuły, które dane mi było przeczytać, ukazywały się w pismach również pozbawionych tej formy kontroli ze strony władz Kościoła. Być może dzieje się tak dlatego, że poglądy tego człowieka na kwestię pojedynków (usprawiedliwia on ową praktykę), prawo i obowiązek władz cywilnych do karania i zakazywania pozamałżeńskich związków seksualnych (twierdzi on, że władze cywilne nie mają do tego prawa) czy choćby muzyczne gusta (jest fanem „Iron Maiden”) nie uzyskałyby imprimatur żadnego ceniącego sobie katolicką prawowierność księdza – obojętnie czy byłby to ksiądz „posoborowy”, „lefebrysta”, „indultowiec” czy „sedewakantysta”."


Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 20, 2011, 16:50:58 pm »

A ja bym sie cieszył, gdyby pan Mirosław tu znów zawitał. Byłoby ciekawie
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 20, 2011, 17:48:10 pm »

W związku z powyższą pyskówką wnoszę o krótkiego bana dla Pani "Mama" - za promocję szkodnika "Brawario" oraz bardzo niegrzeczne odnoszenie się do zasłużonego forumowicza Pana Pinace oraz Jego Małżonki.
Trzeba brać całokształt pod uwagę, bo to "zasłużony forumowicz pan Pinace" po raz kolejny się uruchomił. Pani Mama nie ma na koncie takich epizodów.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 20, 2011, 17:58:38 pm »

Dziękuję za wyjaśnienie ws. restrykcji myślowej.

Pod rozwagę dedykuję panu ten fragmencik z całości:

"(...)
Co ciekawe, człowiek, który najczęściej i najgłośniej, podnosi omawiany w tym punkcie zarzut, sam prowadzi bloga nie posiadającego asystenta kościelnego, zaś wszystkie jego artykuły, które dane mi było przeczytać, ukazywały się w pismach również pozbawionych tej formy kontroli ze strony władz Kościoła. Być może dzieje się tak dlatego, że poglądy tego człowieka na kwestię pojedynków (usprawiedliwia on ową praktykę), prawo i obowiązek władz cywilnych do karania i zakazywania pozamałżeńskich związków seksualnych (twierdzi on, że władze cywilne nie mają do tego prawa) czy choćby muzyczne gusta (jest fanem „Iron Maiden”) nie uzyskałyby imprimatur żadnego ceniącego sobie katolicką prawowierność księdza – obojętnie czy byłby to ksiądz „posoborowy”, „lefebrysta”, „indultowiec” czy „sedewakantysta”."

A to się Panu Krusejderowi dostało... Ciekawe od kiedy imprimatur dostaje się za gusta muzyczne...
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 20, 2011, 19:08:50 pm »

Pod rozwagę dedykuję panu ten fragmencik z całości:

"(...)
Co ciekawe, człowiek, który najczęściej i najgłośniej, podnosi omawiany w tym punkcie zarzut, sam prowadzi bloga nie posiadającego asystenta kościelnego, zaś wszystkie jego artykuły, które dane mi było przeczytać, ukazywały się w pismach również pozbawionych tej formy kontroli ze strony władz Kościoła. Być może dzieje się tak dlatego, że poglądy tego człowieka na kwestię pojedynków (usprawiedliwia on ową praktykę), prawo i obowiązek władz cywilnych do karania i zakazywania pozamałżeńskich związków seksualnych (twierdzi on, że władze cywilne nie mają do tego prawa) czy choćby muzyczne gusta (jest fanem „Iron Maiden”) nie uzyskałyby imprimatur żadnego ceniącego sobie katolicką prawowierność księdza – obojętnie czy byłby to ksiądz „posoborowy”, „lefebrysta”, „indultowiec” czy „sedewakantysta”."


Dziękuję za troskę, ale już ktoś mię rozśmieszył tym fragmentem. Powtórzę raz jeszcze - wielki żal palikota mi ściska, że grafomanja p. Salwowskiego obciąża konto serwisu tradycjonalistycznego "msza.net"
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 20, 2011, 19:44:18 pm »

A ja go lubię czytać, i żaluję, ze nie ma wszystkich jego tekstów w jednym miejscu w sieci. Nawet mój awatar na FK jest w pewnym sensie na jego cześć.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mirosław Salwowski: ODPOWIEDŹ NA RÓŻNE ZARZUTY, WĄTPLIWOŚCI I KONTROWERSJE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!