Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:48:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 571301 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #945 dnia: Czerwca 05, 2012, 08:45:59 am »

a po co w ogóle tam pisać? Co będzie jak list trafi w ręce jakiegoś pracującego tam Polaka i ten orzeknie dogmatycznie ;D, że w kaplicach FSSPX w Polsce nie wolno uczestniczyć?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #946 dnia: Czerwca 05, 2012, 09:20:32 am »

O wlasnie. Zgadzam sie calkowicie : do komisji ED pisac nie ma po co, bo jej kompetencje sa niejasne, zwlaszcza kiedy w kwestiach rytu tradycyjnego zabawia sie w p.o. Kongregacji Rytow z pogwalceniem wszelkiej logiki.

Komisja ED zostala ustanowoiona do rozmow z "lefebrystami". I tyle. Jesli w jej odpowiedziach trafi sie na okruch zdrowego rozsadku, to mozna ich uzywac jako argumentu ad hominem w dyskusjach z wyznawcami kultu Swietego Papierka z Oficjalna Pieczatka. Ale to bron obosieczna.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #947 dnia: Czerwca 06, 2012, 18:37:40 pm »

to chyba odpowiedz na save.fsspx, ( bo to z Kanady wyszla ta strona) gdzies p.Tato o niej pisal:

Kanada: „Dwie możliwe drogi, jeden cel”

http://news.fsspx.pl/?p=1191
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #948 dnia: Czerwca 07, 2012, 12:28:58 pm »

Także ciekawa analiza sytuacji JE.X.Bp Sanborna :
http://www.ultramontes.pl/sanborn_sprzecznosci_w_fsspx.htm
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #949 dnia: Czerwca 07, 2012, 14:32:43 pm »

to jest ciekawa analiza "zatroskanego" bp sedeckiego? , ale pan z nimi maszeruje to dla pana ciekawa. ja to sie tak zastanawiam, skad u nich taka ogromna "troska" o Bractwo? powinni się martwic o siebie i modlic się bardzo gorliwie żeby im Anioł z Nieba przyniósł w końcu tego papieża. mnie to nie grzeje ani nie ziębi, ale jak Bractwo będzie miało uregulowany status kanoniczny, to oni nie beda się mieli po kim ślizgać, jak tu ktoś kiedys napisał: "jak po łysej kobyle".
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #950 dnia: Czerwca 07, 2012, 18:03:36 pm »

Na DICI jest nowy wywiad z biskupem Fellay (linkuję wersję w nowej łacinie):
http://www.dici.org/en/news/interview-with-bishop-bernard-fellay-on-relations-with-rome/
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #951 dnia: Czerwca 07, 2012, 20:35:42 pm »

Także ciekawa analiza sytuacji JE.X.Bp Sanborna :
http://www.ultramontes.pl/sanborn_sprzecznosci_w_fsspx.htm
Z tą ciekawością to ...
Nie otwierając link wiadomo jaka będzie konkluzja, wiadomo jaki będzie ton,.... pytanie jest tylko jakie "paragrafy" tym razem się znalazły.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #952 dnia: Czerwca 07, 2012, 22:52:44 pm »

Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #953 dnia: Czerwca 09, 2012, 13:16:40 pm »

List otwarty brytyjskich wiernych Bractwa do bp. Fellay'a:

http://www.traditio.com/comment/com1205.htm#120525
i:
http://www.savesspx.com/
widziałem taki sam nic "emji" na fpx, czyli pani tam tez pisze i czyta, a czy nie czytała pani tego komunikatu:

"Chciałbym przypomnieć, że niniejsze forum nie jest forum stricte dyskusyjnym; celem jego istnienia jest raczej
1) ułatwienie publikowania informacji, ogłoszeń etc.
2) udzielanie odpowiedzi na pytania użytkowników

Tematem, który ostatnio rozpala wyobraźnię wielu, są rozmowy pomiędzy Bractwem Kapłańskim Św. Piusa X a Stolicą Apostolską. Istotnie, zbliżamy się do historycznego momentu, i to bez względu na to, jaka będzie ostateczna decyzja władz Bractwa (a przypomnę, że ona jeszcze NIE zapadła, ponieważ nie są znane szczegółowe warunki "rozwiązania praktycznego"). Jest czymś naturalnym i po ludzku zrozumiałym, że rodzą się obawy co do przyszłości. Nie chcę jednak, żeby to forum zostało zaśmiecone próżnym roztrząsaniem tego, co "byłoby, jeśli...", co mogłoby się stać, etc. ani debatami na ten temat; co więcej, nigdy się nie zgodzę, żeby używano go do atakowania Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X ani jego władz.

Jakiekolwiek informacje nt. rozmów Bractwa z Rzymem mogą pochodzić tylko od przełożonego generalnego Bractwa, jego asystentów albo przełożonych dystryktów, będących członkami Kapituły Generalnej. Jakiekolwiek inne źródła nie mają kompetencji, aby udzielać informacji czy nawet wygłaszać oficjalne komentarze na ten temat. Proszę więc o nie cytowanie ani nie linkowanie wypowiedzi, które nie pochodzą z tych źródeł. Nawet jeśli wypowiadają je kapłani Bractwa, są to wyłącznie ich *prywatne* opinie.

Powtarzam raz jeszcze, że głównym celem tego forum nie są, ani nigdy nie były, dyskusje -- są one tutaj tylko tolerowane. Proszę wszystkich użytkowników o uszanowanie tych zasad.

x. Jan Jenkins + "
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=3991.0

tam nie mozna to tu pani linkuje sedecką stronę i save? ładnie to tak?

Można być przeciwnikiem obecnej próby ugody z Rzymem (choć warto byłoby znać szczegółowe warunki, nieprawdaż?), ale trąbienie o "zdradzie" to gruba przesada. A co Pani powie na to?

https://www.youtube.com/watch?v=SN9J0H0I7tg

"SSPX-Rome Betrayal" = "Zdrada [poprzez ugodę] FSSPX [z] Rzymem"

wg. mnie raczej niezbyt dobrze to świadczy o "zatroskanych", nieprawdaż?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #954 dnia: Czerwca 09, 2012, 14:02:16 pm »

Nie za bardzo rozumiem logike "zatroskanych". Kazdy od kogo Al Capone nie pobiera haraczu jest gangsterem ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #955 dnia: Czerwca 09, 2012, 14:22:31 pm »

Wystarczyloby zaraz po moim sprawozdaniu z konferencji z ks. Pfluger'em napisac, ze forum stoi murem za bp. Fellay'em i nie zyczy sobie
zadnej krytyki. Nie mialabym nic nikomu do zarzucenia.
A ja zawsze myślałem, że to Forum stoi murem za zdrowym rozsądkiem. Bractwo pozbawione autonomii a bp Kiernikowski - oj działo by się, działo!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #956 dnia: Czerwca 09, 2012, 14:53:51 pm »

Wogóle źle się dizeje na forum FSSPX. Szoda słów, powstaje bowiem jak widać jakaś dziwna "sekta" fellayistów, którzy nawywając oponentów "zatroskanymi" oczywiście w cudzysłowiu z pełną hipokryzja i butą i bezapelacyjnie wyrzucając z forum za zwyczajnie zadane pytania "nie po linii partyjnej" w treści, oraz nazywając ich przy okazji "sedeckimi męczennikami", do tego stopnia kompromitują siebie i forum, że dosłownie nie chce się nawet do niego zaglądać. Tą drogą najprędzej doprowadzą do faktycznego rozpadu FSSPX. Dorwała się tam bowiem do głosu jakaś grupa osób intelektualnie widać mocno ogrniczonych. Szkoda.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #957 dnia: Czerwca 09, 2012, 15:09:37 pm »



Nie, komunikatu nie czytalam , bo ukazal sie pozniej.

Panie Robercie,
a czy ladnie zagladac do prywatnej korespondencji i bez uprzedzenia wymazywac ja?
A czy ladnie wyrzucac post bez listu PW, ze sie to zrobilo i po co?
A czy ladnie jak moderator nie odpowie na pytanie, dlaczego zlikwidowal post - nie byloby wtedy zadnego problemu, bo kazde forum ma prawo tak postapic, ale kulturalnie byloby o tym powiedziec - nawet wymazuje moj list?
Ja tez jako moderator uwuwam posty, ale zawsze informuje ich autora.

Jezeli forum nie dopuszcza rozmow, to po co ma dzial "Rozmowy"? O czym, o wizycie u fryzjera?

Wystarczyloby zaraz po moim sprawozdaniu z konferencji z ks. Pfluger'em napisac, ze forum stoi murem za bp. Fellay'em i nie zyczy sobie
zadnej krytyki. Nie mialabym nic nikomu do zarzucenia.

Niniejszym prosze moderatora/administratora i tego tu forum o zlikwidowanie mojego konta, bo nie znalazlam mozliwosci zrobienia tego samej.
emji

Komunikat ks.Jenkinsa ukazał się:   Ks. Jan Jenkins
informacje nt. rozmów Bractwa z Rzymem
« dnia: Pt, 08.06.2012, 13:44 »

a pani wpis jest z Dzisiaj o 12:43:24

- nie rozumiem o co pani chodzi, z tymi pytaniami, bo NIGDY! do zadnej prywatnej korespondencji nie zagladałem ,  nikogo nie wyrzucilem z zadnego forum, bo jestem zwyklym uzytkownikiem tu i tam tak samo zwyklym uzytkownikiem, zadnym moderatorem, czy administratorem. Po prostu czytam i obserwuje. tak samo kiedys napisalem pani o intronizacji Chrystusa na Krola Polski, ze na forum px tlumaczyli pani, a pani dalej tu powiela wprost heretyckie nauki w tym temacie.

Prosze pani, wg. mnie na powielanych stronach to rozum zszedł poniżej pleców i zatracił swą szlachetną nazwę, a może nawet jakaś inspiracja z dołu (w sensie że z piekła rodem).

Strona traditio.com to najbardziej znani, najbardziej kłamliwi, najbardziej nikczemni, najbardziej szaleni sedecy (opublikowali np. list, ktorego autor sugeruje, że bp ellay - tak "ellay" nie Fellay - jest opętany). To, że pani wierna Bractwa (za jaką się uważa) linkuje do ich strony, świadczy to albo o pani maksymalnie złej woli, albo -jak przypuszczam - o katastrofalnej wręcz głupocie i zaślepieniu.

I jak pani na swoim forum taka "tradycję" powiela pod plaszczykiem Bractwa to .... szkoda gadać!
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #958 dnia: Czerwca 09, 2012, 15:51:59 pm »

Mnie tam nikt nie "zabanowałł" akurat, zresztą się wcale też tam nie wypowiadam raczej,  ale całkiem poważnie rozważam, czy sam się stamtąd "niewybanuję". Źle się niestety dzieje na tym Forum ostatnio. Widziałem bowiem te kuriozalne zachowania osób wzajem sobie potakujących i przy okazji goniących precz wiernych związanych z FSSPX za byle pytania, z widoczną satysfakcją i komentarzem o "sede męczeństwie"- kompromitacja. Mam nadzieję, że X.Przeor zrobi z tą ekipą porządek, bo to tylko szkodzi FSSPX zwłascza w tak napiętej sytuacji jak obecna.
Co do komentarza X. Jenkinsa, to mógłby się jednak od czasu do czasu Xiądz wysilić, na udzielenie wiernym odpowiedzi jak to miał kiedyś w zwyczaju czynić, zamiast teraz biadolić na linki do jakiś równie szurniętych wypowiedzi z "Traditio" jak zachowanie "moderatora" forum FSSPX i jego "damskiej asystencji". Dodam, że nie mam tu na myśłi bynajmniej nikogo z Xięży FSSPX bo moderację tam trzymają osoby świeckie.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #959 dnia: Czerwca 09, 2012, 16:11:27 pm »

Wogóle źle się dizeje na forum FSSPX. Szoda słów, powstaje bowiem jak widać jakaś dziwna "sekta" fellayistów, którzy nawywając oponentów "zatroskanymi" oczywiście w cudzysłowiu

To chyba nie do mnie, bo na forum praktycznie nie zagladam, moz eraz na pol roku, na napisalem wszystkiego moze z piec wpisow pare lat temu.
A slowo "zatroskani" nadaje sie jak najbardziej do wziecia w cudzyslow. Sa mniej wiecej tak "zatroskani" o Bractwo jak czlonkowie PPRu o zolniezy wykletych. Jak sie czyta te durnowate fora i blogi sedeckie w stylu [...] czy [...], to az widac jak sie zolc, nienawisc i Schadenfreude ze spodziewanego podzialu wylewa uszami.


najprędzej doprowadzą do faktycznego rozpadu FSSPX. Dorwała się tam bowiem do głosu jakaś grupa osób intelektualnie widać mocno ogrniczonych. Szkoda.

Jesli "rozpad" ma polegac na oczyszczeniu szeregow z roznych swirow, albo choc z ludzi po namysle niezgadzajacych sie z bractwowa analiza kryzysu w Kosciele i zordkow zaradczych, a ktorzy nie maja tyle odwagi cywilnej i uczciwosci intelektualnej, by isc w slady ksiedza Trytka, to tym lepiej. Jak mowil kiedys Korwin-Mikke "nieobecnosc kol. X w naszych szeregach, to tak jakby nam przybylo 1000 nowych czlonkow".

Swoja droga nazywanie uznawania papieza i waznosci nowych sakramentow "linia partyjna" stawia gdzies w okolicach p;. Barcikowskiego z poczekalni, czyli bardzo, bardzo nisko.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!