Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:48:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 571427 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #930 dnia: Maja 31, 2012, 19:09:54 pm »

Pewnie że nie ma co "wariować"...ja tam się po ED czy KNW niczego lepszego nigdy nie spodziewałem...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #931 dnia: Maja 31, 2012, 19:40:56 pm »

Może kaplica leży w diecezji bp. Bruskiewicza? A tam za uczestnictwo jest nałożona ekskomunika...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #932 dnia: Maja 31, 2012, 19:47:27 pm »

Może kaplica leży w diecezji bp. Bruskiewicza? A tam za uczestnictwo jest nałożona ekskomunika...

To raczej przeciek, który świadczy o "walce o władzę wewnątrz KNW"...trzeba poczekać na 78 urodziny kard. Levady to wówczas się może wyklaruje kolejna "mądtość etapu" pod wpływem jego następcy...jeśłi chodziłoby o "ekskomunikę" to odpowiedź na drugie pytanie byłaby logicznie "positiva"...a nie jest. To kolejne posoborowe "schizo..." nic poza tym.
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2012, 19:52:03 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #933 dnia: Maja 31, 2012, 20:17:05 pm »

Co do poruszonej przez Pana kwestii, to mnie osobiście akurat przeprosiny JP II za grzechy ludzi Kościoła, nie tylko nie gorszyły, lecz nawet mi zaimponowały. Jak wiemy zła takiego było w dziejach niemało i tym bardziej w tym akurat przypadku do JP II nie można mieć o to co zrobił pretensji.
Osobiście sądzę także, że bardzo istotne jest nie tylko naprawienie błędów, ale także przywrócenie sprawiedliwości.
W dziejach Kościoła mamy przypadki nie tylko "zamilczania błędów",lecz także autentycznej skruchy, vide przypadek Lieberiusza, czy Jana XII , choć ten ostatni z pewnymi zastrzeżeniami.

nie wiemy co to za "przyjaciele Bractwa" to czekajmy az sie wyklaruje, ale wracam do tego fragmentu pana wypowiedzi, a co pan powie na te teksty?  tych przeprosin ktore panu nawet zaiponowaly?

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/290
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/465
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #934 dnia: Maja 31, 2012, 20:56:18 pm »

Cóż pewnie...niejednokrotnie przeginał i to porzadnie z tymi przeprosinami...często też po prostu były nieuzasadnione. Miałem na myśli generalnie akt ekspiacji za grzechy ludzi Kościoła zwłaszcza jeden z pierwszych, całkiem akurat moim zdaniem początkowo niegroźny i ten fakt mi zaimponował. Rzecz jasna praxis późniejsza w sprawach takich jak o.Maciel Degollado et consortes całkowicie kładą sprawę...w zestawnieniu z przeprosinami "za przeszłość"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #935 dnia: Maja 31, 2012, 21:34:14 pm »

na tenże sam temat:

Komisja Ecclesia Dei mówi KEPem

http://przedsoborowy.blogspot.com/2012/05/komisja-ecclesia-dei-mowi-kepem.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #936 dnia: Czerwca 01, 2012, 11:51:07 am »

Following our request for a clarification, we have been informed by the US District of the Society of Saint Pius X (SSPX) that the chapel mentioned in the letter below is not a chapel of the Society and that, while its specific name was expressly mentioned by the sender in the deleted data, it is NOT included in the public list of chapels, including those other chapels identified by the Society publicly as 'Friends of the Society of St. Pius X'. It is very possible that this information, easily researched online on the website of the U. S. District, might have led someone in the Commission to believe that this specific chapel, which is not listed by them and not one of the "Friends of the Society of Saint Pius X" or "other traditional (non-SSPX) venues", is a venue with no affiliation whatsoever with  the SSPX and led to this different appraisal by the Commission.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #937 dnia: Czerwca 01, 2012, 15:56:16 pm »

@ cabagge

proszę po polsku to tu wyjaśnić.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #938 dnia: Czerwca 01, 2012, 16:00:34 pm »

Sprawa się wyjaśniła. Ta kaplica nie należy do bractwa. Nie ma tej też na stronie sspx, z której dane pewnie czerpał ks. Pozzo, a kto tam odprawia Msze, to tego wiedzieć nie musiał. W USA istnieje wiele takich kaplic, w których raz odprawia Msze ksiądz diecezjalny, raz fsspx, a jak się właścicielowi kaplicy Papież nie spodoba, to sedecy. Księża zapraszani nie wiadomo skąd i jacy, może i niektórzy z wątpliwymi święceniami.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #939 dnia: Czerwca 02, 2012, 09:44:17 am »

Sprawa się wyjaśniła. Ta kaplica nie należy do bractwa. Nie ma tej też na stronie sspx, z której dane pewnie czerpał ks. Pozzo, a kto tam odprawia Msze, to tego wiedzieć nie musiał. W USA istnieje wiele takich kaplic, w których raz odprawia Msze ksiądz diecezjalny, raz fsspx, a jak się właścicielowi kaplicy Papież nie spodoba, to sedecy. Księża zapraszani nie wiadomo skąd i jacy, może i niektórzy z wątpliwymi święceniami.

To pobożne zyczenia są jedynie. Jeśli do prywatnej kaplicy bowiem przyjeżdża np. xiądz diedecjalny, lub inny to bez względu jej prywatność, spełnia się w niej obowiązek niedzielny. Jak będzie Pani miała pałac, czego życzę z całęgo serca, i w nim odprawi Mszę Świętą w kaplicy prywatnej X. Sergiusz czy X.Grzegorz, to z całą pewnością spełni Pani obowiązek niedzielny ( przynajmniej według reguł stosowanych przez ED ).
Więc co to ma do rzeczy ? Poza tym wyjaśnienie dystryktu FSSPX w tej sprawie nie jest miarodajne, bo to nie on publikował odpowiedć, tylko Ecclesia Dei , zatem jakiekolwiek wyjaśnienia można uzyskać wyłącznie tam.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2012, 09:46:08 am wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #940 dnia: Czerwca 02, 2012, 16:08:36 pm »

ma znaczenie, bo pytanie było o kaplicę, a nie o to, czy Msza odprawiana tam przez ks. X wypełnia obow.niedz. Jeśli kaplica nie jest katolicka w znaczeniu prawno-jurysdykcyjnym i nie został ks. Pozzo poinformowany, kto tam odprawia, to jak mógłby odpowiedzieć na zadane pytanie pozytywnie? Jak Pan napisze do urzędu pytanie "czy mogę to i to?" i oprócz odpowiedzi uzyska uzasadnienie odp.,to powinszuję. Tak to jest tylko w postępowaniu administracyjnym. W zwykłej odp.urzędnik nie ma takiego obowiązku, wg mojej wiedzy. ja bym dała uzasadnienie, by nie musieć odpowiadać na kolejny list z pytaniem "dlaczego?", ale jeśli prawo nie nakłada obowiązku uzasadnienia,to go być nie musi.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #941 dnia: Czerwca 03, 2012, 22:25:49 pm »

Możnaby rozstrzygnąć wątpliwości "co komisja ED miała na myśli" poprzez zapytanie czy wysłuchanie mszy w Radości wypełnia obowiązek niedzielny.
Ale chyba jednak nie warto wywoływać wilka z lasu...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #942 dnia: Czerwca 03, 2012, 22:28:18 pm »

oj nie warto, bo mogą napisać że w Radości nie spełnia się obowiązku niedzielnego i co wtedy? Kto wie co mogą napisać, dokąd sięga wpływ KEP
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #943 dnia: Czerwca 04, 2012, 22:13:14 pm »

Możnaby rozstrzygnąć wątpliwości "co komisja ED miała na myśli" poprzez zapytanie czy wysłuchanie mszy w Radości wypełnia obowiązek niedzielny.
Ale chyba jednak nie warto wywoływać wilka z lasu...
Znając praktykę odpowiedzi na różne pytania z komisji ED, można by się dowiedzieć, że wysłuchanie Mszy w Radości obowiązku nie spełnia, ale w Gdyni (koło TESCO ;) ) już tak.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #944 dnia: Czerwca 05, 2012, 08:39:24 am »

Poniewaz w komisji ED prawda sie zmienia w zaleznosci od tego, kto ja ustala (czyli kto akurat ma dyzur albo kto ma pieczatke i papier listowy albo tez kto ostatnio rozmawial z ks. Pozzo), to najlepiej wybrac sobie rozmowce. Pisac listy z zapytaniami po portugalsku. Wtedy trafia w rece ks. Almira de Andrade.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!