Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 18:03:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231944 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 574289 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #900 dnia: Maja 23, 2012, 11:58:48 am »

Ciekawa wypowiedż
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #901 dnia: Maja 23, 2012, 13:13:02 pm »

Rabin Jack Bemporad  ma w sobie dużo optymizmu.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #902 dnia: Maja 23, 2012, 13:14:35 pm »

Ta jest jeszcze lepsza i bardzo trafna

http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/05/sspx-rome-do-some-want-to-be-more.html#more
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #903 dnia: Maja 23, 2012, 13:21:35 pm »

http://news.fsspx.pl/?p=1097
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #904 dnia: Maja 23, 2012, 14:06:31 pm »

"79-letni obecnie rabin urodził się we Włoszech, ale opuścił je w szóstym roku życia po wprowadzeniu przez władze faszystowskie ustaw rasowych. Kierował następnie wspólnotami żydowskimi w Teksasie, Kalifornii i New Jersey, a od 1992 roku stoi na czele Ośrodka na rzecz Zrozumienia Międzyreligijnego (Center for Inter-Religious Understanding) i jest wykładowcą na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie. W przeszłości współpracował z kardynałami Johannesem Willebrandsem i Edwardem Cassidym, rozmawiał z bł. Janem XXIII i Benedyktem XVI."

Faktycznie bardzo interesujące są "kadry naukowe" posoborowia....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #905 dnia: Maja 23, 2012, 14:24:49 pm »

@ Tato
Ten fragment czytałem kilka razy. Myślałem, że pominąłem słowo "były" przed rabinem, ale jednak nie. Ciekawe to.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #906 dnia: Maja 23, 2012, 14:30:46 pm »

@ Tato
Ten fragment czytałem kilka razy. Myślałem, że pominąłem słowo "były" przed rabinem, ale jednak nie. Ciekawe to.

Ciekawe czegóż to "naucza" ów wykładowca.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #907 dnia: Maja 23, 2012, 18:45:43 pm »

@ Tato
Ten fragment czytałem kilka razy. Myślałem, że pominąłem słowo "były" przed rabinem, ale jednak nie. Ciekawe to.

Ciekawe czegóż to "naucza" ów wykładowca.

Jak to czego ?  O p t y m i z m u .   Czyli "zrozumienia międzyreligijnego"....
Zapisane
v-welt
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #908 dnia: Maja 23, 2012, 19:20:48 pm »

Hans Küng Sedewakantystą? :)

http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/05/freak-extremes-meet-hans-kung-becomes.html

a, jeszcze dosyć ciekawy fragment:
"In fierce contrast with that, Pope Benedict XVI prepares, apparently for Pentecost, the final reconciliation with the Catholic Church of the traditionalist Society of Saint Pius X, with its bishops and priests."
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #909 dnia: Maja 27, 2012, 13:15:35 pm »

Dziwią mnie ludzie, którzy koniecznie chcą zniszczyć dzieło FSSPX w Polsce i zaczynają już szukać miejsca na alternatywną kaplicę sedewantystyczną w Warszawie. Kwestionują msze odprawiane przez x. Konstantyna ( z racji nowych święceń), nazywają Ojca Świętego heretykiem, kwestionują jego święcenia biskupie. Kubły pomyj wylewają na Przełożonego Generalnego FSSPX. Za to pod niebiosa wysławiają x. Trytka. Ostatnio uaktywnili się ci ludzie w Radości. Uwazam to za sabotaż, wcześniej wylewali pomyje na indult, o. Krzysztofa, teraz wzięli się za FSSPX.Jest to bardzo smutne. Rozbijać łatwo, zbudować trudno.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2012, 13:26:23 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #910 dnia: Maja 27, 2012, 18:28:11 pm »

Dziwią mnie ludzie,
Ależ to są tacy co właśnie nic nie zbudowali i szlag ich trafia, jak ktoś coś próbuje a jeszcze bardziej, jak coś mu się udaje.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #911 dnia: Maja 27, 2012, 18:44:46 pm »

Cytuj
Dziwią mnie ludzie,

To dopiero przygrywka. Gdy będzie już statut blisko, pojawi się seria prowokacji na róznym tle przeciw fsspx. Te "afery" będą towarzyszyć informacjom o uznaniu Bractwa. Łatkę będzie trzeba przyszyć.
W Polsce jest chyba 180 tyś. funkcjonariuszy. Proszę o tym nie zapominać. Parafrazując śp. Lecha Kaczyńskiego "Państwo zaangażuje się w ratowanie dorobku Soboru V II i Dzieła wlk. Rodaka." Nikt w środkach przebierać nie będzie.

(patrz prowokacja dziennikarska w Bordeaux przeciw IBP. Dziennikarze przez 2 miesiace udawali wiernych (sic!)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #912 dnia: Maja 27, 2012, 20:45:38 pm »

Cytuj
Hans Küng Sedewakantystą?
To się x. Trytek ucieszy :]

Cytuj
Ostatnio uaktywnili się ci ludzie w Radości.
A nie ma ich kto pogonić?

Oni już dawno nie są Katolikami, papież ich nie interesuje tak naprawdę, Kościół ich nie interesuje tak naprawdę, interesuje ich bunt, oryginalność i kontestacja.

Cytuj
Kubły pomyj wylewają na Przełożonego Generalnego FSSPX. Za to pod niebiosa wysławiają x. Trytka.
To się x. Trytek ucieszy i Hans Kung też ... a najbardziej się zły ucieszy.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #913 dnia: Maja 27, 2012, 22:07:55 pm »


Cytuj
Ostatnio uaktywnili się ci ludzie w Radości.
A nie ma ich kto pogonić?


Trzeba ich pogonić do dobrego psychiatry...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #914 dnia: Maja 27, 2012, 22:11:43 pm »

Trzeba ich pogonić do dobrego psychiatry ...
... egzorcysty raczej ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!