Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:17:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 571347 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #885 dnia: Maja 21, 2012, 11:41:47 am »

Proponuje isc za ciosem i przedstawic do podpisu wyznanie wiary katolickiej wszystkim ksiezom i klerykom diecezjalnym i zakonnym.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #886 dnia: Maja 21, 2012, 11:52:40 am »

Proponuje isc za ciosem i przedstawic do podpisu wyznanie wiary katolickiej wszystkim ksiezom i klerykom diecezjalnym i zakonnym.

A braciszkom i siostrzyczkom to już nie ? Nie wolno tak dyskryminować... jak wszyscy to wszyscy ! Laikat - tak przecież po SVII "ważny" czeka...czemu nie on także ? :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #887 dnia: Maja 21, 2012, 11:52:47 am »

w wypadku FSSPX to na razie spekulacje, więc możemy sobie odpuścić gdybania.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #888 dnia: Maja 21, 2012, 12:09:00 pm »

Proponuje isc za ciosem i przedstawic do podpisu wyznanie wiary katolickiej wszystkim ksiezom i klerykom diecezjalnym i zakonnym.
W pierwszym rzędzie  - biskupom hehehe...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #889 dnia: Maja 21, 2012, 12:11:03 pm »

Wczoraj w Polsat News, które transmituje modlitwę Anioł Pański była rozmowa z o. Tasiemskim OP o FSSPX. Mówł on, iż podobno każdy biskup i ksiądz FSSPX po osiągnięciu porozumienia z Rzymem, będzie musiał indywidualnie podpisać deklarację doktrynalną. ciekawe czy to prawda?

biedny x. Konrad  Nitoglia ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #890 dnia: Maja 21, 2012, 21:13:55 pm »

Polecam bardzo interesujący tekst X.Karola w majowym ZW :
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1671
Generalnie dobry tekst, ale taki kwiatek

Cytuj
"lub byśmy uczestniczyli w novus ordo Missæ, to wtedy trzeba zdecydowanie powiedzieć: non possumus! Nie wolno nam pójść na takie kompromisy!"

mnie zniecheca do Bractwa, do ktorego mam sympatie.

Co do podpisania doktryny preambuly przez wszystkich to wydaje sie to oczywiste. Kosciol kolektywizmu nie wyznaje. Ponadto, o ile sie nie myle, przechodzenie do ordynariatu (np. w Anglii) wiaze sie z zaakceptowanie KKK przez wszystkich.


Bokotemat o uczestnictwie w nowym rycie wydzielono do wątku [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących

  --  Moderacja
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2012, 08:32:00 am wysłana przez Bartek » Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #891 dnia: Maja 21, 2012, 22:11:55 pm »

Co do podpisania doktryny preambuly przez wszystkich to wydaje sie to oczywiste.
Jasne, dziatwa  również musowo. Pacholęta niepiśmienne jeszcze pozostawią odcisk kciuka.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #892 dnia: Maja 21, 2012, 22:24:50 pm »

Byla juz tradycyjna msza na kartki, w 1984 roku. Teraz bedzie katolicka doktryna na spoleczna liste kolejkowa. Bractwo to bedzie sklep za zoltymi firankami, towarem defcytowym typu Katechizm Rzymski, a dla szarej masy tylko kaszanka i KKK. A instytuty Ecclesia Dei bada Pewexami.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #893 dnia: Maja 21, 2012, 23:10:56 pm »

Co do podpisania doktryny preambuly przez wszystkich to wydaje sie to oczywiste.
Jasne, dziatwa  również musowo. Pacholęta niepiśmienne jeszcze pozostawią odcisk kciuka.
A Pan jest katolikiem z wlasniej woli, czy kolektywnie, sila bezwladnosci wtloczony?
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #894 dnia: Maja 22, 2012, 17:21:13 pm »

http://www.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=590094
Trochę o FSSPX i SWII
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #895 dnia: Maja 22, 2012, 20:04:15 pm »

Cytat z wyżej linkowanej publikacji (podkreślenie i pogrubienie moje):
Cytuj
„Nie wiem, dlaczego nasi przyjaciele z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X koncentrują się niemal wyłącznie na tych dwóch tekstach. Żałuję, że tak jest, bo przecież są to dokumenty, które z największą łatwością można zaakceptować, jeśli się uwzględni ich naturę kanoniczną” – stwierdził kard. Brandmüller.
Nie wiem dlaczego na myśl przyszło mi skojarzenie z anegdotą dotyczącą opisu przez ówczesne francuskie gazety ucieczki Napoleona z Elby ... ("bandyta" ... "Bonaparte" ... "Cesarz").
Cóż za zmiana tonu wypowiedzi ! Wyobrażacie sobie Państwo takie słowa w latach dziewięćdziesiątych ?!  ;D
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #896 dnia: Maja 22, 2012, 21:52:05 pm »

Swoja droga, kard. Brandmuller twierdzac, ze Nostra Aetate nie wymaga posluszenstwa woli i umyslu, a jej status magisterialny jest dosc niski zadaje Dolchstoss przeroznym indultowym teologom starajacym sie udwodnic, ze V2 jest baaaaaaardzo wazny i ze lefebrysci nie moga odrzucac nawet przecinka.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #897 dnia: Maja 22, 2012, 22:00:30 pm »

Rzeczywiście ciekawa wypowiedż kardynała i jeszcze zwrotl ,,nasi przyjaciele" :) Co na to biskupi Gocłowski i Jazierski? Może w swoich listach zaczną pisać ,,do naszych przyjaciół z FSSPX" ;D
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #898 dnia: Maja 23, 2012, 08:18:27 am »

Rozumiem że kard. Brandmueller w zawoalowany sposób chce powiedzieć, że w.w dokumenty "zupełnie swobodnie można zaakceptować" jako nieistotne po prostu...? No no ... pierwszy raz taki tekst widzę na Radio Vaticana...może coś się wreszcie ruszy...

@Fons Blaudi - słuszna uwaga, taki X. Dr.Dr. może się przy tych wypowiedziach wręcz zarumienić... 
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #899 dnia: Maja 23, 2012, 11:33:47 am »

Rabin włoskiego pochodzenia Jack Bemporad:

http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x54875/ufac-w-decyzje-benedykta-xvi-w-sprawie-lefebrystow/
Zapisane
Strony: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!