Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:24:01 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 571461 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #840 dnia: Maja 17, 2012, 11:24:15 am »

Właściwie, to Pan Michał Barcikowski miał rację, pisząc mniej wiecej tak, ze to nie są negocjacje, bo z jednej strony jest Piotr z z 2-giej jakieś bractwo.

Zatem, jezeli w tym wątku piszemy jak piszemy... oznacza to tylko, ze owszem uznajemy Piotra ale jego niejasne zachowanie i otoczenie przypomina właśnie "rodzinkę" godna kolejnego serialu.
Tak naprawdę, to autorzy obu listów fsspx maja rację. Nikt z nas nie powie, ze zawarte uwagi w liscie 3 biskupów są bezpodstawne. Po prostu jeden list dotyka rzeczywistości a drugi ma tez swoje racje, często zyczeniowe i buja w obłokach.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #841 dnia: Maja 17, 2012, 11:37:07 am »


Skoro Rzym wykorzystuje prywatną, nieoficjalna korespondencję, ja bym oświadczył, że wbrew pozytywnej opinii - są problemy natury doktrynalnej na linii Econ-Rzym, tym problemem jest stosunek niektórych członków-kardynałów do sodomii.[ Tolerowanie takiego składu komisji wymaga poważnych przemyśleń w Econ. Gdy Rzym uzna, że jest już gotowy do rozmów, to niech zadzwoni.

Otóż to.
Bractwo powiela stary błąd : akceptacja składu osobowego komisji.
W skład komisji rzymskich kontaktujących się z Bractwem zawsze wchodzili opusdejce.
Bractwo podtrzymywało nieoficjalne kontakty z OD przez lata. Jedynym owocem takich kontaktów może być gangrena.
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2012, 16:02:02 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #842 dnia: Maja 17, 2012, 11:54:55 am »

Cytuj
Nic na to nie wskazuje, jest to raczej akcja "dorżnięcia watahy"!
Naprawdę nic nie wskazuje na to, że JŚw. chce FSSPX do walki z modernistami i naprawdę jest to "dorżnięcie watahy" w wykonaniu JŚw. ?


Temperatura w tym wątku wzrasta niepokojąco.
Już nie tylko papież "jest zły", teraz jeszcze bp. Falley okazuje się "radzieckim generałem" ... tak jak mówiłem, przykro mi bo zauważam, że zła wola występuje jednak po obu stronach.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #843 dnia: Maja 17, 2012, 12:27:57 pm »

uwagi do nowości z dnia wczorajszego

http://przedsoborowy.blogspot.com/2012/05/lombardi-coup.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #844 dnia: Maja 17, 2012, 13:59:23 pm »

Cytuj
Już nie tylko papież "jest zły", teraz jeszcze bp. Falley okazuje się "radzieckim generałem" ... tak jak mówiłem, przykro mi bo zauważam, że zła wola występuje jednak po obu stronach.

Panie Gnome - nikt z nas nie tworzy faktów. My je tylko komentujemy. Fakty tworzą fsspx i Rzym.

(radzieckim generałem, zapraszajacym na rozmowy sa ci, którzy stawiaja warunki)

Myslę, że nie nadszedł jeszcze czas. Jezeli sytuacja Tradycji w świecie ma być taka jak nasza w Piasecznie  ;D to ostrzegam, nawet nosa nie bedzie można wysmarkać bez "asystenta duszpasterskiego".

 Życie każdej grupy "MP SP" podobne jest do życia pięknego motyla - jest piękne ale trwa krótko. 
Fsspx po podpisaniu umowy z Rzymem daję ... 2 lata życia.
.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #845 dnia: Maja 17, 2012, 14:07:15 pm »

uwagi do nowości z dnia wczorajszego

http://przedsoborowy.blogspot.com/2012/05/lombardi-coup.html

w sumie bardzo celnie...trochę może zbyt delikatnie...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
emji
Gość
« Odpowiedz #846 dnia: Maja 17, 2012, 17:50:01 pm »

nie "miszczowskich", ale MISTRZOWSKICH, bo to od mistrza
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #847 dnia: Maja 17, 2012, 18:40:25 pm »

Bractwo powiela stary błąd : akceptacja składu osobowego komisji.
No nie, na to się nie ma wpływu. To są dwie ( choć absolutnie nie równorzędne) suwerenne strony.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #848 dnia: Maja 17, 2012, 20:05:31 pm »

cytat z rysia
Cytuj
Teraz bedzie spektakl dla episkopatów:
kongregacje, oczy uzbrojone w szkiełka itp... i opinia pełna watpliwosci przekazana Ojcu Świetemu. Ten przeanalizuje, oleje ekspertów i klepnie. Taki sam schemat był ze zdjeciem ekskomuniki.
Watykanista z messainlatino też jest pod wrazeniem. Sugeruje jednak, ze to moze być gra na uspokojenie otoczenia. Niedawno np. w Watykanie goscił v-ce szef Bundestagu. Wg. Enrico mówił zapewne o zaniepokojeniu "wizja pojednania" z "antysemitami" i integrystami.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #849 dnia: Maja 17, 2012, 20:14:24 pm »

Rozgrywka między zainteresowanymi, a masonerią.


Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #850 dnia: Maja 17, 2012, 21:07:00 pm »

No nie, na to się nie ma wpływu. To są dwie ( choć absolutnie nie równorzędne) suwerenne strony.
Jeśli OD ma reprezentować Rzym to nie warto rozmawiać.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #851 dnia: Maja 17, 2012, 21:18:11 pm »

Skomplikowania tej rozgrywki jest większe niż się komukolwiek z nas wydaje.
FSSPX ale i środowiska "konkurencyjne" - ED, kuria rzymska, episkopaty najbardziej zainteresowanych państw, moderniści wszelkiej maści, tradycjonaliści skłonni i mniej skłonni, masoni,...... rządy co najmniej kilku państw.
Każdy chce coś dodać, każdy ma coś do powiedzenia i "uświadomienia", każdy ma swoją wizję, swoje prośby i żądania, niektórzy pewnie straszą inni - mniej lub bardziej subtelnie - szantażują(?)

Jedynie "ekstremiści" obu biegunów rozumieją istotę tego ewentualnego pojednania (i jej nieprawdopodobne znaczenie i możliwy wpływ na "Kościół który już mieli w ręku") ale w zamieszaniu, także inni wyczuwają powagę sytuacji (Dziś nawet mój proboszcz wie, że coś się z lefebrystami święci).


A na środku JŚw.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #852 dnia: Maja 17, 2012, 21:20:22 pm »

Więcej zawierzenia sprawy Bożej, mniej gdybania, więcej modlitwy. Osobiście nie wierzę w rozłam biskupów Bractwa. Ufam, że bp Fellay poprowadzi spokojnie PX przez te zawirowania. W końcu nie jest tam od wczoraj na teh funkcji. Myślę też, że PX - Rzym już dawno są dogadani, ale musza pokazać jak to ciężką wojne stoczyli.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #853 dnia: Maja 17, 2012, 21:41:12 pm »

http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/05/message-of-superior-of-french-district.html


apel, na który zamknięto już przynajmniej jedno forum... może i tu postanowimy do Zesłania Ducha Świętego nie pisać o sprawie, tylko na modlitwie poczekać na rozwój wypadków?
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2012, 21:45:02 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #854 dnia: Maja 17, 2012, 21:48:23 pm »

coś optymistycznego w tym wątku
http://news.fsspx.pl/?p=1048
Zapisane
Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!