Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:05:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 571316 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #780 dnia: Maja 14, 2012, 15:06:19 pm »

straszny bełkot
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #781 dnia: Maja 14, 2012, 15:30:38 pm »

wielu rzeczy po prostu nie jesteśmy świadomi, Papież w tej chwili może jedynie ekskomunikować FSSPX, jeśli chodzi o sankcje kanoniczne, ale tego nie zrobi, bo by to zakrawało o parodię!!! A nikt w tym przypadku nie ma ochoty się ośmieszyć. A więc wiele wskazuje na to, że albo:

- podział w Bractwie jest faktem i wystąpił na zupełnie innym tle, a to jest tylko pretekst,
- albo to jest tylko gra obliczona na zmylenie "przeciwnika".

Raz, czy Bp Fellay ot tak wiedząc, że różnice doktrynalne nie są do przezwyciężenia byłby skłonny brnąć aż tak daleko? Po rozmowach od razu ogłosiłby fiasko. Ponadto, nie pasuje mi to określenie, że wszystko teraz zależy od decyzji Papieża. Skąd niby takie jednoznaczne poddanie się woli Pontifexa w sytuacji gdy wiadomo, że nic nie zostało jasno rozstrzygnięte.

------------

Jak się tak bardziej zastanowić to zachowanie Bpa Fellay jest tak patrząc z naszej perspektywy całkowicie irracjonalne.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2012, 15:37:01 pm wysłana przez Jean Raspail » Zapisane
emji
Gość
« Odpowiedz #782 dnia: Maja 14, 2012, 16:24:03 pm »

Cytuj
Jak się tak bardziej zastanowić to zachowanie Bpa Fellay jest tak patrząc z naszej perspektywy całkowicie irracjonalne

Nie jest nieracjonalne. Zdejmujac ekskomunike, uwalniajac tridentine, papiez otworzyl drzwi do rozmow. Bp. Fellay,ktory uwaza (nawet jezeli wydaje sie to dziwne) , ze posluszenstwo w KK ma wielka wage, skorzystal z tego "zaproszenia".
Rozmowy trwaly 2 lata, jak sie toczyly mozna uslyszec (komu francuski jest znany) tu: http://gloria.tv/?media=288793.
Niestety nie znalazlam tkstu pisanego, by go przetlumaczyc.

Nie bedzie rozlamu. Kiedy bp. Lefebvre zdecydowal sie w 1988 r. wyswiecic biskupow, cale prawie Bractwo mial przeci sobie. W koncu kilku ksiezy odeszlo, ale reszta i wierni zostali. Ludzie nie sa glupi, wiedza, ze ida za Prawda.

Sytuacja KK na zachodzie jest znacznie gorsza niz w Polsce, Msze sw. sa bardzo byle jakie, nawet te, ktore nie picknikuja, ani nie tancuja.
Uczestnictwo w nich dla przyzwyczajonych do tridentiny, to prawie szok. Nie nalezy zapominac, ze Bractwo zostalo zalozone przede wszystkim dla Francji, Niemiec i Szwajcarii, jako narodow najbardziej laicyzujacych sie. Wierni z tych panstw nie odejda do kosciola posoborowego nawet po ekskomunice.

Nie musimy sie marwic o KK, on jest Chrystusowy i przetrwa, musimy sie martwic o nasze dusze i ludzie to wiedza.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2012, 18:52:57 pm wysłana przez emji » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #783 dnia: Maja 14, 2012, 20:28:55 pm »

http://jflibicki.salon24.pl/
Temu Panu już dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech sobie idzie do swojego kumpla Niesioła
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #784 dnia: Maja 14, 2012, 20:36:23 pm »

Kiedy bp. Lefebvre zdecydowal sie w 1988 r. wyswiecic biskupow, cale prawie Bractwo mial przeci sobie.

Też bardzo lubię p. Gryzonia, ale nie przesadzajmy z cytowaniem każdej jego myśli i wierzeniem w nią bezgranicznie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Gawain
uczestnik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #785 dnia: Maja 14, 2012, 20:43:52 pm »

Wizyta biskupa Fellay w Rzymie.
http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/05/sspx-rome-fellay-in-rome-with-ecclesia.html
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #786 dnia: Maja 14, 2012, 21:14:01 pm »

Kiedy bp. Lefebvre zdecydowal sie w 1988 r. wyswiecic biskupow, cale prawie Bractwo mial przeci sobie.

Nie wiem czy cale Bractwo, ale z pewnoscia prawie wszystkich przelozonych. Na spotkaniu 30 maja 1988 roku na spotkaniu przelozonych w Le Pointet tylko ksiadz Aulagnier namawial abpa do swiecen, reszta byla przeciw (no, jeszcze tradycyjne dominikanki i karmelitanki byly za). Ks. Tissier de Mallerais byl jednym z glownych oponentow. A miesiac pozniej sakre biskupia przyjal.

Ten sam biskup obecnie skierowal do bpa Fellaya list z uwagami i watpliwosciami, ktory zostal upubliczniony, ale jednoczesnie na wszystkich spotkaniach z wiernymi wzywa do jednosci, w tym juz po otrzymaniu odpowiedzi pzrelozonego generalnego.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #787 dnia: Maja 14, 2012, 21:28:39 pm »

Nie wierzę w rozłam. Ekipa musiałaby być konkretnie przygotowana do akcji, także poprzez np. przepisanie na siebie majątku Bractwa ;) - jak to drzewiey bywało.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #788 dnia: Maja 14, 2012, 21:39:56 pm »

Nie wierzę w rozłam. Ekipa musiałaby być konkretnie przygotowana do akcji, także poprzez np. przepisanie na siebie majątku Bractwa ;) - jak to drzewiey bywało.

I to jest głos rozsądku, hehehehe.

A pisząc, że bp Fellay zachowuje się irracjonalnie to miałem na myśli to, że z naszego punktu widzenia może tak to wyglądać: w końcu przystąpiono do rozmów i okazało się, że rozeszli się przy tym samym stanie co się zeszli. Jaki zatem sens jest teraz zostawiać wszystkiego w ręku Papieża? I tu jest kwestia. Co Bp Fellay wie, czego my nie wiemy? A co powoduje, że zachowuje się w ten sposób?
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #789 dnia: Maja 14, 2012, 21:51:51 pm »

Nie wierzę w rozłam. Ekipa musiałaby być konkretnie przygotowana do akcji, także poprzez np. przepisanie na siebie majątku Bractwa ;) - jak to drzewiey bywało.

A co z majątkiem Bractwa gdyby po pojednaniu jednak trzeba było pakować walizki, bo za kilka lat mielibyśmy Pawła VII?
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #790 dnia: Maja 14, 2012, 21:51:53 pm »

W pełni się z Panem zgadzam. Bp Fellay chce dać teraz Ojcu Świętemu (jakkolwiek to nie brzmi) taki kredyt zaufania, jakby to były 3 pierwsze miesiące od rozpoczęcia jego pontyfikatu, a więc czas, kiedy jeszcze można ruszyć i zmienić coś w zastanej rzeczywistości.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #791 dnia: Maja 14, 2012, 21:53:29 pm »

A ja myślę, że jest to ostatni moment na zawarcie porozumienia. Bo jak nie teraz to kiedy? Benedykt XVI wieczny nie jest. Nie wiemy, kto może zostać nowym papieżem i  jaki będzie jego stosunek do Tradycji. Ponadto biskupi FSSPX będą coraz starsi i z czasem wystąpi potrzeba nowych konsekracji biskupów. I co wtedy? Czy będzie wtedy stan wyższej konieczności jak w 1988 r? Sytuacja jest teraz inna niż wtedy. Są na świecie coraz liczniej odprawiane msze trydenckie, wielu księży i wiernych przejrzało na oczy.
Zapisane
emji
Gość
« Odpowiedz #792 dnia: Maja 14, 2012, 23:15:57 pm »

Cytuj
Też bardzo lubię p. Gryzonia, ale nie przesadzajmy z cytowaniem każdej jego myśli i wierzeniem w nią bezgranicznie.

A kto to jest p. Gryzon?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #793 dnia: Maja 14, 2012, 23:19:19 pm »

Prominentny uczestnik forum rebelya.pl
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #794 dnia: Maja 14, 2012, 23:37:49 pm »



A co z majątkiem Bractwa gdyby po pojednaniu jednak trzeba było pakować walizki, bo za kilka lat mielibyśmy Pawła VII?

Bractwo od dawna prowadzi polityke zakupywania na wlasnosc szkol, kaplic, kosciolow, miejsc kultu etc. nawet tych, ktore wczesniej tylko wynajmowalo. Ostatnio : http://www.catholiques17.com/présentation/

Nie grozi przejecie majatku przez modernistow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!