Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 08:35:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231953 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 574778 razy)
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #675 dnia: Kwietnia 19, 2012, 18:39:53 pm »

Tak wiem gdzie otrzymali święcenia, jednak o. Michał-Ludwik Guerard des Lauriers nic wspólnego z FSSPX nie ma, więc teza, że bez abp. Lefebvre (z całym szacunkiem dla tej osoby) mszy trydenckiej by nie było uważam za złą
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #676 dnia: Kwietnia 19, 2012, 18:42:20 pm »

O co chodzi z rozumieniem "przetrwania"? No jeżeli przetrwanie dla pana to odprawianie Mszy Wszechczasów przez kilkanaście osób na świecie, pochowanych w swoich gettach, to pan wybaczy.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #677 dnia: Kwietnia 19, 2012, 19:08:29 pm »

Akurat u x. Rafała Trytka byłem na prymicjach w Radości i wtedy nie głosił tego co teraz myśli o FSSPX. A gdzie podziała się np. msza trydencka u starokatolików? Też próżno jej szukać. Msza u,, polskokatolików"  to NOM.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #678 dnia: Kwietnia 19, 2012, 19:28:41 pm »

Lepsza nazwa według mnie "starokatolików" to "neokatolicy".
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #679 dnia: Kwietnia 19, 2012, 21:28:53 pm »

Tak wiem gdzie otrzymali święcenia, jednak o. Michał-Ludwik Guerard des Lauriers nic wspólnego z FSSPX nie ma, więc teza, że bez abp. Lefebvre (z całym szacunkiem dla tej osoby) mszy trydenckiej by nie było uważam za złą

Musi Pan jeszcze sporo poczytac.
To oczywiste, ze nie ma, bo nie zyje. Ale przeciez byl w Cœtus, wspolpracowal w kwestii reformy liturgicznej przed zalozeniem Bractwa, potem przez kilka lat byl wykladowca w Ecône, wiec "troche" wspolnego jednak mial.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #680 dnia: Kwietnia 20, 2012, 03:53:27 am »

Nie, żebym promował sedewakantyzm, ale ks. Cekada zamieścił ciekawy artykuł dot. możliwego porozoumienia FSSPX z Watykanem:
http://www.fathercekada.com/2012/04/19/an-sspx-deal-but-will-the-fat-lady-sing/

Podnosi on sprawę majątku. Co w razie porozumienia stanie się z majątkiem Bractwa? Czy - przynajmniej w niektórych krajach, gdzie jest konkordat - Bractwo nie utraci częsciowo kontroli nad swoim majątkiem?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #681 dnia: Kwietnia 20, 2012, 08:35:38 am »

Zadziwiajaca troska ze strony wylewaczy kublow pomyj.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #682 dnia: Kwietnia 20, 2012, 09:34:04 am »

Zadziwiajaca troska ze strony wylewaczy kublow pomyj.

Cóż ...pomyje to widać taka nasza "tradsowska rodzinna tradycja"...lubowanie się we wzajemnym obrzucaniu nimi tudzież ściśle "partyjna" mentalność wielu sprawia, że trudno czasem dostrzec to co najważniejsze...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #683 dnia: Kwietnia 20, 2012, 09:46:56 am »

Tak wiem gdzie otrzymali święcenia, jednak o. Michał-Ludwik Guerard des Lauriers nic wspólnego z FSSPX nie ma, więc teza, że bez abp. Lefebvre (z całym szacunkiem dla tej osoby) mszy trydenckiej by nie było uważam za złą

Gdyby  arcybiskup nie zrobił tego co zrobił to inni by milczeli.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2012, 09:49:48 am wysłana przez patryksługa » Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #684 dnia: Kwietnia 20, 2012, 10:47:48 am »

Tak wiem gdzie otrzymali święcenia, jednak o. Michał-Ludwik Guerard des Lauriers nic wspólnego z FSSPX nie ma, więc teza, że bez abp. Lefebvre (z całym szacunkiem dla tej osoby) mszy trydenckiej by nie było uważam za złą

Gdyby  arcybiskup nie zrobił tego co zrobił to inni by milczeli.

Myślę, że byłby ktoś, kto by na to nie pozwolił...
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #685 dnia: Kwietnia 20, 2012, 15:29:38 pm »

Myślę że wielu forumowiczów uwielbia rozmowy co by było gdyby...
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #686 dnia: Kwietnia 20, 2012, 15:54:23 pm »

Cytuj
Myślę że wielu forumowiczów uwielbia rozmowy co by było gdyby...

Zgadza się, trza spokojnie poczekać do maja.
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #687 dnia: Kwietnia 20, 2012, 21:41:25 pm »

nie wytrzymam  ;)
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #688 dnia: Kwietnia 20, 2012, 22:29:32 pm »

Zadziwiajaca troska ze strony wylewaczy kublow pomyj.

No, troski to on raczej nie przejawia... Raczej to obserwacje faktów, oczywi ście zabarwione sporą dozą prywatnej opinii (w stylu starego zgorzknialca - to prawda).

A sprawa majątku/nieruchomości wynika stąd, że ks. Cekadę wyrzucono ponoć z Bractwa m.in. dlatego, że nalegał na umieszczenie w dokumentach nieruchomości nabywanych w USA klauzuli prawnej zabraniającej używania tych nieruchomości przez księży odprawiających NOM - kiedykolwiek, teraz i na wieki. Na to abp  Lefebvre się nie zgodził.

Tak więc ta sprawa z pewnością będzie musiała być jakoś rozwiązana w momencie ewentualnej regularyzacji, bo sądzę, że i wielu wiernych, zwłaszcza tych, ktorzy fundowali kaplice i inne obiekty, będzie się trochę obawiać, że "NOM-owcy im to zabiorą".  Szczegół to, ale wiadomo, kto siedzi szczegółach...



Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #689 dnia: Kwietnia 21, 2012, 14:49:44 pm »

http://www.facebook.com/events/223537107745829/

facebookowiczów zapraszam tutaj, a nie mających fb również zapraszam po prostu:

Podobno na początku maja- mówi się o 9 lub 11 maja- ma Kongregacja Nauki Wiary oceniać odpowiedź bp Fellaya. I po prostu chcemy to omodlić. I prosić Pana Boga, by ta odpowiedź została zaakceptowana, by dalej rozwijało się wszystko zgodnie z Bożą wolę i ku dobremu statusowi kanonicznemu Bractwa.

"Zaprawdę, powiadam wam: Kto powie tej górze: "Podnieś się i rzuć się w morze", a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie. Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie. A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie co przeciw komu, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wykroczenia wasze". ( Mk 11, 23-25)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!