Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:40:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 571499 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #630 dnia: Kwietnia 18, 2012, 14:54:36 pm »

czy FSSPX stanie się prawicowym skrzydłem modernizmu? Na to zaczyna się zanosić...
facet ("starszy brat") o ksywie  Kiko i bp Fellay na jednej celebracji?
Ciekawe co się stanie z Tradycyjną Linią święceń, która nie budzi wątpliwości.

Niech kwitnie tysiąc kwiatów?

x Rafał Trytek to naprawdę mądry człowiek.

Mam przeczucie, że w tej sytuacji może dojść w Bractwie do rozłamu
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2012, 14:58:09 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #631 dnia: Kwietnia 18, 2012, 15:14:56 pm »

http://niezalezna.pl/27004-lefebrysci-wroca-na-lono-kosciola

Zastanawia mnie tylko co w tej tajnej preambule znajduję się tak naprawdę. Nie chce mi się wierzyć, że bp Fellay podpisał jakieś dwuznaczności. Z drugiej strony mam lekkie obawy czy, aby nie ma tam właśnie jakiegoś myku, haczyka  :-\

Podobno 2 stron zapisane dość gęsto. Na profilu fb jednego z niemieckich watykanistów przeczytałem, że tekst preambuły został skonstruowany na podstawie n/w dokumentów Kongregacji Doktryny Wiary.

1) Wyznanie wiary - http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kdwiary/zbior/t_1_6.html
2) Wyznanie wiary i Przysięga wierności - http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kdwiary/zbior/t_2_22.html
3) http://www.doctrinafidei.va/documents/rc_con_cfaith_doc_1998_professio-fidei_pl.html

Ale to tylko domysły
Zapisane
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #632 dnia: Kwietnia 18, 2012, 15:23:45 pm »

A liberalni katolicy zaniepokojeni decyzjami Watykanu - http://www.spiegel.de/panorama/0,1518,828279,00.html
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #633 dnia: Kwietnia 18, 2012, 15:43:33 pm »

http://info.wiara.pl/doc/1134447.Odpowiedz-lefebrystow-Watykan-komentuje

p.s. ale brzydko napisane.. >:(
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2012, 15:46:34 pm wysłana przez Michał Warczachowski » Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #634 dnia: Kwietnia 18, 2012, 15:56:10 pm »

czy FSSPX stanie się prawicowym skrzydłem modernizmu? Na to zaczyna się zanosić...
facet ("starszy brat") o ksywie  Kiko i bp Fellay na jednej celebracji?
Ciekawe co się stanie z Tradycyjną Linią święceń, która nie budzi wątpliwości.

Niech kwitnie tysiąc kwiatów?

x Rafał Trytek to naprawdę mądry człowiek.

Mam przeczucie, że w tej sytuacji może dojść w Bractwie do rozłamu

A jak inaczej próbować spełniać swoją powinność?
Można stwierdzić, że nie ma papieża i już nigdy nie będzie - bezsens.
Można stwierdzić, że nie ma papieża i tak długo jak nie będzie mówił dokładnie tego czego chcemy , to nigdy już nie będzie - głupoty.
Można stwierdzić, że poczekamy aż papież w raz z korowodem biskupów przybędzie pieszo, biczując się po drodze, do bram Econe i poprosi o przyjęcie do jedynego prawdziwego Kościoła - co jest jeszcze większą brednią.
Można też podnieść rękawicę, wejść do tego płonącego domu (którego przecież chce się za każdą cenę uratować) i rozpocząć próby gaszenia. Jasne, że nie będzie łatwo (!) gdyby to miało być łatwe, to dawno by sprawy rozwiązano.

Tak czy inaczej, skoro wciąż słyszy się, że jest w Kościele kryzys od kilkudziesięciu lat i jest to dowód na to, że działalność Kościoła po SVII do tego doprowadziło, to jest to też dowód, że wysiłki tradycjonalistów są w swej formie i rozmiarze niewystarczające do ratowania tegoż Kościoła! Czas więc (po tak długim okresie niepowodzenia) spróbować innych metod - czy nie?

Do tego nieszczęsnego stanu z 88 zawsze można wrócić  :-\ ale skoro jest szansa, to warto spróbować.
Jak mawiała moja babcia, kiedy Pan Bóg zamyka drzwi to otwiera okna.

P.S. BP. Falleya chyba nikt by nie zmusił do celebracji z kikonem - więc bez defetyzmu!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #635 dnia: Kwietnia 18, 2012, 16:01:02 pm »

pycha sedecka! zawsze mieli problemy, a teraz jeszcze wiekszy, jakby ich to dotyczyło, glowa ich boli.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #636 dnia: Kwietnia 18, 2012, 16:54:23 pm »

Po euforii następuje uspokojenie. Bp Fellay nie podpisywał żadnej preambuły a jedynie odpowiedział na prośbę z marca o doprecyzowanie.

Cytuj
Die Presse hat angekündigt, daß Mons. Bernard Fellay der Glaubenskongregation eine „positive Antwort“ geschickt habe und das in der Folge die dogmatische Frage zwischen dem Heiligen Stuhl und der Bruderschaft Sankt Pius X. von nun an gelöst sei.

Die Wirklichkeit ist eine andere.

In einem Schreiben vom 17. April 2012 ist der Generalobere der Bruderschaft Sankt Pius X. der Bitte um Verdeutlichung nachgekommen, die Kardinal William Levada am 16. März bezüglich der dogmatischen Präambel vom 14. September 2011 an ihn gerichtet hat.

Wie die Presse-Erklärung der Glaubenskongregation von heute mitteilt, wird der Text dieser Antwort „durch die Kongregation geprüft und danach dem Urteil des Heiligen Vaters vorgelegt.“

Es handelt sich folglich um eine Etappe, nicht um einen Abschluß.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #637 dnia: Kwietnia 18, 2012, 16:57:33 pm »

w modlitewniku "Te Deum laudamus" uczestnictwo w Neo jest uwzględnione w Rachunku Sumienia. Fajnie, że zdążyłem kupić, będzie pamiątkowa rzecz  ;)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #638 dnia: Kwietnia 18, 2012, 17:05:14 pm »

w modlitewniku "Te Deum laudamus" uczestnictwo w Neo jest uwzględnione w Rachunku Sumienia. Fajnie, że zdążyłem kupić, będzie pamiątkowa rzecz  ;)
I zapewne nadal będzie. Dlkaczego miałoby sie to zmienić?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #639 dnia: Kwietnia 18, 2012, 17:22:04 pm »

http://www.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=580980
To chyba najbardziej aktualna wiadomość z dziennika radia watykańskiego o 16.15
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #640 dnia: Kwietnia 18, 2012, 17:24:35 pm »

Czyli wracamy do punktu wyjścia. W maju dowiemy się wszystkiego. Tak pomyślałem, że znowu będzie czekanie.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #641 dnia: Kwietnia 18, 2012, 17:26:32 pm »

to wiadomo było. Proszę pamiętać ile trwało tworzenie ordynariatu dla anglikanów. Ale w sumie wiadomość radio watykańskiego jest w tonie dość optymistycznym.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #642 dnia: Kwietnia 18, 2012, 17:27:46 pm »

Tylko że te czekanie mnie wpienia nie o samo czekanie, tylko tą niepewność czy znowu nie będzie trzeba odsyłać preambuły. Wkurza mnie to.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #643 dnia: Kwietnia 18, 2012, 17:30:23 pm »

cóż pozostaje czekanie i modlitwa
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #644 dnia: Kwietnia 18, 2012, 17:31:54 pm »

http://www.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=580980
To chyba najbardziej aktualna wiadomość z dziennika radia watykańskiego o 16.15
I znów news o FSSPX umieszczony został na RW w kategorii "Ekumenizm" >:(
Zapisane
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!