Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:07:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 571325 razy)
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #615 dnia: Kwietnia 18, 2012, 11:12:55 am »

Jest już jakiś komunikat Watykanu?
Szukałem na stronach Stolicy Piotrowej, niestety nie znalazłem.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #616 dnia: Kwietnia 18, 2012, 11:13:23 am »

Pamiętają Państwo jego pouczanki pod adresem Benedykta XVI po zdjęciu ekskomuniki ?
Jeśli to nie jest dowcip to bym poprosił o jakiegoś linkusa.  ;D

Editus: dobra już mam: http://www.youtube.com/watch?v=jUERvfXW2Mo
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2012, 11:16:56 am wysłana przez Michał Warczachowski » Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #617 dnia: Kwietnia 18, 2012, 11:23:02 am »

@ Michał W.

To były spontaniczne wypowiedzi przed kamerami, np. w Wiadomościach.
Wypowiadał się też Komorowski. Pytał jak to jest: przez lata mówiono nam, ze SV II był dobry a teraz jak mamy to rozumieć?

Nie mam linków, to były spontan-wypowiedzi.

Myślę, ze ordynariusze będą wstrzemięźliwi - ot takie tam soft-ostrzeżenia o "wypędzonych" i "Wielkim Rodaku", lub: "to idźcie sobie na Garncarską, droga wolna".
Natomiast prasa, rtv i politycy dadzą popalić. Zrobią pewnie jakąś antysemicką prowokację jak szkole związanej z IBP w Bordeaux swego czasu. Czyli zachowania typu "standard".
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #618 dnia: Kwietnia 18, 2012, 11:30:38 am »

co do spasionego marszałka senatu - to można go zapytać czy kiedykolwiek, choć raz w życiu, był gdzieś zatrudniony poza strefą pasożyto-polityczną i "opozycją demokratyczną".
A jest to wychowanek pewnego "profesora"

Chyba tylko niejaki Struzik mógłby się z nim równać w pozyskiwaniu, bardzo popłatnych i zupełnie niepotrzebnych urzędów
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #619 dnia: Kwietnia 18, 2012, 11:43:24 am »

Cytuj
Chyba tylko niejaki Struzik mógłby się z nim równać w pozyskiwaniu, bardzo popłatnych i zupełnie niepotrzebnych urzędów

Stanę w obronie mojego ulubieńca.

1. Marszałek był b. odwaznym działaczem w PRL-u. I tu nie mozna niczego złego powiedzieć.
2. Ale nie był tak sprytny, przebiegły i zaradny po 89 r. by zrobić samodzielnie karierę. Więc został, moim zdaniem, partyjna marionetką. Zgodził się na taką funkcję. Trochę podobnie jak Bujak i Frasyniuk (ślusarz i kierowca), którzy próbowali na własna rekę ale dostali po rękach. Bujak chyba nadal buja się w fotelu prezesa Polskiego Komitetu Normalizacji Miar i Jakości. A w sumie to byli dzielni, prości, odważni ludzie. I mogli takimi pozostać. A tak za cenę stołków firmują poczynania, których nigdy by nie zaakceptowali w latach 70 i 80-tych.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #620 dnia: Kwietnia 18, 2012, 12:05:23 pm »

"to idźcie sobie na Garncarską, droga wolna".
Oni nie lubią głosowania nogami, będą inaczej kombinować.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #621 dnia: Kwietnia 18, 2012, 12:14:20 pm »

Cytuj
Chyba tylko niejaki Struzik mógłby się z nim równać w pozyskiwaniu, bardzo popłatnych i zupełnie niepotrzebnych urzędów

Stanę w obronie mojego ulubieńca.

1. Marszałek był b. odwaznym działaczem w PRL-u. I tu nie mozna niczego złego powiedzieć.
2. Ale nie był tak sprytny, przebiegły i zaradny po 89 r. by zrobić samodzielnie karierę. Więc został, moim zdaniem, partyjna marionetką. Zgodził się na taką funkcję. Trochę podobnie jak Bujak i Frasyniuk (ślusarz i kierowca), którzy próbowali na własna rekę ale dostali po rękach. Bujak chyba nadal buja się w fotelu prezesa Polskiego Komitetu Normalizacji Miar i Jakości. A w sumie to byli dzielni, prości, odważni ludzie. I mogli takimi pozostać. A tak za cenę stołków firmują poczynania, których nigdy by nie zaakceptowali w latach 70 i 80-tych.

tylko, że niestety - okazuje się, że dzielna opozycja to był teatrzyk kukiełkowy, ewentualnie bolek i lolek  ;)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #622 dnia: Kwietnia 18, 2012, 12:14:41 pm »

"pozycja negocjacyjna" grup MP rośnie.
Teraz grupa MP SP to niemalże jak "swoi". Parafrazując piosenkę "nie oddamy Chinom Związku Radzieckiego" mozna powiedzieć, ze po lewej stronie Wisły biskup śpiewać będzie:
"tam za rzeką Przeorat jest ogromny, czarny kapłan tam złowieszczo szczerzy kły, chodźcie grupy Motu Proprio tutaj do mnie..."
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #623 dnia: Kwietnia 18, 2012, 12:35:58 pm »

Jest już jakiś komunikat Watykanu?
Szukałem na stronach Stolicy Piotrowej, niestety nie znalazłem.

Komunikat Stolicy Apostolskiej

http://press.catholica.va/news_services/bulletin/news/29078.php?index=29078%E2%8C%A9=ge
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #624 dnia: Kwietnia 18, 2012, 12:50:02 pm »

Jest już jakiś komunikat Watykanu?
Szukałem na stronach Stolicy Piotrowej, niestety nie znalazłem.

Komunikat Stolicy Apostolskiej

http://press.catholica.va/news_services/bulletin/news/29078.php?index=29078%E2%8C%A9=ge

Poproszę o przetłumaczenie lub wklejenie poprawnego tekstu bo u mnie same x y �
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #625 dnia: Kwietnia 18, 2012, 12:54:51 pm »

http://rorate-caeli.blogspot.com/

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2012, 12:57:17 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #626 dnia: Kwietnia 18, 2012, 13:19:30 pm »

Jest już jakiś komunikat Watykanu?
Szukałem na stronach Stolicy Piotrowej, niestety nie znalazłem.

Komunikat Stolicy Apostolskiej

http://press.catholica.va/news_services/bulletin/news/29078.php?index=29078%E2%8C%A9=ge

Poproszę o przetłumaczenie lub wklejenie poprawnego tekstu bo u mnie same x y �

Communiqué of the Pontifical Commission "Ecclesia Dei"

The text of the response of His Excellency Bp. Bernard Fellay, Superior General of the Priestly Fraternity of Saint Pius X, requested during the meeting in the Congregation for the Doctrine of the Faith of March 16, 2012, was delivered on April 17, 2012. This text will be examined by the Dicastery and submitted afterwards to the judgment of the Holy Father.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #627 dnia: Kwietnia 18, 2012, 13:45:46 pm »

Media już piszą ...:
http://www.rp.pl/artykul/42,862055.html

Natomiast :
[Update: Apr. 18, 1220 GMT:] Father Lombardi, head of the Holy See Press Office, offers his comments (transcript provided by the French service of Radio Vaticana - oral style kept):

    "Today's news means that yesterday Bp. Fellay's response, that had been requested by Cardinal Levada at the last meeting, was delivered to the Congregation, to the Ecclesia Dei Commission, to the Congregation for the Doctrine of the Faith. Now, this response, it is a reponse that, according to the words of those who could see it, is a very different response from the previous one, and this is encouraging, we proceed forward. But, naturally, we also find in the response the addition of some details or integrations to the text of the doctrinal preamble that had been proposed by the Congregation for a doctrinal agreement, and this response will be discussed, it will be examined first by the Congregation for the Doctrine of the Faith, in one of its meetings of the next few weeks and, afterwards, it will also naturally be examined directly by the Pope. It can be said that steps forward have been taken, that is to say, that the response, the new response, is rather encouraging, but there are still developments that will be made, and examined, and decisions that should be taken in the next few weeks. I think thw wait will not be long because there is the desire to reach a conclusion in these discussions, in these contacts."

http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/04/communique-of-pontifical-commission.html

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2012, 13:48:59 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #628 dnia: Kwietnia 18, 2012, 14:10:38 pm »

http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x53699/bp-fellay-podpisal-preambule-doktrynalna/
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #629 dnia: Kwietnia 18, 2012, 14:16:12 pm »

http://niezalezna.pl/27004-lefebrysci-wroca-na-lono-kosciola

Zastanawia mnie tylko co w tej tajnej preambule znajduję się tak naprawdę. Nie chce mi się wierzyć, że bp Fellay podpisał jakieś dwuznaczności. Z drugiej strony mam lekkie obawy czy, aby nie ma tam właśnie jakiegoś myku, haczyka  :-\
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2012, 14:44:57 pm wysłana przez kurak » Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!