Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:17:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 571353 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #525 dnia: Kwietnia 14, 2012, 22:47:31 pm »

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę możliwość, że informator Le Figaro jest zbytnim optymistą.

Ale zastanawia mnie, że napisali, że porozumienie ma być osiągnięte même au prix de la subsistance de profondes divergences à propos du concile Vatican II. , czyli nawet za cenę "utrwalenia" ("subsistance") różnic w sprawie VII. Ciekawe, co może  oznaczać to "trwanie różnic"?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2012, 22:49:13 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #526 dnia: Kwietnia 15, 2012, 09:38:22 am »

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę możliwość, że informator Le Figaro jest zbytnim optymistą.

Ale zastanawia mnie, że napisali, że porozumienie ma być osiągnięte même au prix de la subsistance de profondes divergences à propos du concile Vatican II. , czyli nawet za cenę "utrwalenia" ("subsistance") różnic w sprawie VII. Ciekawe, co może  oznaczać to "trwanie różnic"?
Prawo do badań, analizy i krytyki tekstów SVII ?
Biskupi się wściekną  ;D

Jeśli to wszystko okaże się prawdą, trzeba będzie bronić JŚw. BXVI - sądzę, że atak będzie nieporównywalny z czymkolwiek co dotychczas widzieliśmy.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #527 dnia: Kwietnia 15, 2012, 10:04:00 am »

poproszę o jakieś wieści
usiedzieć na miejscu nie mogę
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #528 dnia: Kwietnia 15, 2012, 10:25:50 am »

ja nie mogłem spać, ciągle myślę  :-\
w internecie cisza

oby to była prawda a nie jakieś opowiastki, ale wydaje mi się, że to zbyt poważna sprawa żeby na ten temat plotkować...
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #529 dnia: Kwietnia 15, 2012, 10:29:11 am »

Kreuz i wszyscy inni (np. Rorate)  powołują się na artykuł z Le Figaro, ten konkretnie:
http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2012/04/13/01016-20120413ARTFIG00626-rome-et-econe-sur-le-point-de-sceller-un-accord.php

Wg tego artykułu ugoda między Bractwem a Rzymem jest już praktycznie zaklepana.
w 1988 zgoda też była zaklepana i podpisana - eh.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #530 dnia: Kwietnia 15, 2012, 12:31:20 pm »

http://www.bibula.com/?p=55438
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #531 dnia: Kwietnia 15, 2012, 14:10:13 pm »

ja ledwie wytrzymuję, ale dlatego proponuję Państwu modlitwę.

kto da rady o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę w tej intencji, kto nie da rady o tej porze lub później przeczyta wątek- w innym terminie, ale DZIŚ odmawiamy w tej intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością(!!!).

Pan Jezus powiedział do s. Faustyny:

"pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W tym dniu owarte są wnętrzności miłosierdzia mojego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego"

i o Koronce: "Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co Mnie prosić będą "

"Jezus nie ograniczył swej hojności w Święto Miłosierdzia tylko do jednej łaski: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do Źródła miłosierdzia mojego [...], w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Stąd właśnie w tym dniu Jezus chce obdarzyć wszystkich proszących z ufnością, zarówno łaskami doczesnymi, jak i zbawiennymi. Wielkość łask, jakich Zbawiciel chce udzielić, dotyczy wszystkich ludzi, ale w sposób szczególny jest ucieczką dla grzeszników.

Wielkość tych łask jawi się w trzech wymiarach. Pierwszy z nich to powszechność. Nawet ci, którzy nigdy nie praktykowali nabożeństwa, nawet grzesznicy nawracający się w Święto mają ten sam udział w spełnieniu obietnic związanych z obchodem uroczystości. Po wtóre, wielkość ta dotyczy tak łask doczesnych, jak i zbawiennych. Wreszcie po trzecie, wszystkie stopnie łask są w dniu tym dostępne, byleby proszono o nie z ufnością. Żadna inna forma Nabożeństwa nie została związana z tak wielką i nadzwyczajną obfitością łask."

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/MR/faustyna_11.html
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #532 dnia: Kwietnia 15, 2012, 14:32:27 pm »

kto da rady o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę w tej intencji, kto nie da rady o tej porze lub później przeczyta wątek- w innym terminie, ale DZIŚ odmawiamy w tej intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością(!!!).

+++.!!!
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #533 dnia: Kwietnia 15, 2012, 14:34:20 pm »

+++ !

Jeszcze niecałe pół godziny ;)
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #534 dnia: Kwietnia 15, 2012, 14:35:36 pm »

+++
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #535 dnia: Kwietnia 15, 2012, 15:59:52 pm »

"z nieoficljalnych wieści wiadomo ponoć, że oficjalnie "w związku z przygotowywanymi obchodami 85 urodzin Benedykta XVI" Citta del Vaticana jest obecnie zamknięta dla zwiedzających i pielgrzymów. Gwardia Szwajcarska pilnuje granic oraz każdego wejścia do budynków. Podobno w dniu dzisiejszym trzech spośród czterech biskupów FSSPX przebywa właśnie w pilnie strzeżonej  Kaplicy Sykstyńskiej, gdzie idbywają się sekretnie ceremonie udzielania pewnym osobom sakry "sub conditione". Czwarty z Biskupów wraz z Mons. Marinim właśnie przebywa w Bazylice św. Piotra, gdzie obaj pilnie studują Ceremoniarz Koronacyjny. Kardynał Prefekt KNW JE William Levada w asyście gwardzistów testuje sede gestatoria zaś Mons.Bux w otoczeniu złotników papieskich dogląda pilnie procedury czyszczenia papieskiej tiary. Ze Stanów Zjednoczonych przybywają właśnie samolotem pilnie wezwani Biskupi Sanborn oraz Dolan... liczna delegacja duchownych także greckokatolickich przybywa pociągiem specjalnym z Europy Środkowo Wschodzniej via Słowacja. Początek transmisji uroczystości koronocyjnych dziś wieczorem o godz.20 na antenie TV TRWAM..."

Źródło :
www.tatoeclesiasticalnews.com
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #536 dnia: Kwietnia 15, 2012, 16:11:47 pm »

z nieoficljalnych wieści  ...
Szkoda, że spóźnił się Pan okrągłe dwa tygodnie ...  :'(
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #537 dnia: Kwietnia 15, 2012, 16:12:22 pm »

Początek transmisji uroczystości koronocyjnych dziś wieczorem o godz.20 na antenie TV TRWAM..."

Źródło :
www.tatoeclesiasticalnews.com

A ja słyszałem, że na TVNie... coś słabe źródło informacji ma Pan, Panie Tato
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #538 dnia: Kwietnia 15, 2012, 16:55:40 pm »


Źródło :
www.tatoeclesiasticalnews.com

Link nie działa co to za serwes . Brak go w wyszukiwarkach.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #539 dnia: Kwietnia 15, 2012, 17:15:06 pm »


Źródło :
www.tatoeclesiasticalnews.com

Link nie działa co to za serwes . Brak go w wyszukiwarkach.
To serwis stworzony przez pana Tato na potrzeby powyższego posta. Istnieje tylko w tym poscie i jest swoistym żartem ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!