Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 22:56:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 574042 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #450 dnia: Marca 17, 2012, 11:39:03 am »

Oficjalny chiński kościół katolicki też nie jest ekskomunikowany przez Stolicę Apostolską, a jest potężniejszy niż FSSPX. Nie wydaje mi się, by FSSPX ekskomunikowano jako całość
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #451 dnia: Marca 17, 2012, 12:49:13 pm »

Jaka ekskomunika, nie ma za co ewidentnie. Papież wyszedłby na osobę co najmniej dziwną. Najpierw ściąga, potem zakłada, bez powodu. Nie ma takiej opcji.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #452 dnia: Marca 17, 2012, 12:59:21 pm »

http://rorate-caeli.blogspot.com.br/2012/03/sspx-rome-holy-see-press-office.html  update z 18.00 jest ciekawy- to z Le Figaro
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #453 dnia: Marca 17, 2012, 13:08:53 pm »

Przecież z chińskimi biskupami patriotycznymi też Watykan prowadzi dialog, a np. polscy księża celebrują msze święte w kościołach patriotycznych w Chinach. A w teorii to schizmatyczny kościół
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #454 dnia: Marca 17, 2012, 13:13:25 pm »

Przecież z chińskimi biskupami patriotycznymi też Watykan prowadzi dialog, a np. polscy księża celebrują msze święte w kościołach patriotycznych w Chinach. A w teorii to schizmatyczny kościół

Chiński "patriotyczny" jest ekskomunikowany przez Piusa XII
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #455 dnia: Marca 17, 2012, 13:17:54 pm »

Może i jest. Ale to nie przeszkadza by ksieża pallotynii z Polski celebrowali msze święte w chińskich świątyniach i katedrach podczas wycieczek do Chin
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #456 dnia: Marca 17, 2012, 13:24:09 pm »

Ja się nie zgadzam z interpretacją kuraka.

W naszych rozważaniach zapominamy, że ekskomuniki zostały zdjęte na prośbę FSSPX i jako jeden z warunków wstępnych podjęcia rozmów. Papieżowi zależało na tych rozmowach. Można zatem powiedzieć, że był "związany" do zdjęcia ekskomunik. I być może to była przyczyna takiej jego decyzji. Nie możemy o tym zapominać. A jeśli tylko taka była przyczyna podjęcia tej decyzji, może po niepowodzeniu rozmów, nałożyć karę kościelną na Bractwo już nie za kwestie dyscyplinarne, a za kwestie doktrynalne. Przynajmniej jako najwyższy prawodawca w Kościele- może.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #457 dnia: Marca 17, 2012, 13:40:24 pm »

Zwyczajnie dadą "ekskomunikę" za odrzucenie "mgisterium ordinariium pontificale"posoborowych papieży oraz w ich mniemaniu "magisterium extraordinarium universale" czyli SVII i po sprawie...tak to niestety wygląda... to jest presja obecnie na JE.X.Bp. Fellaya, jak się "ugnie" , obliczona na rozłam mogący w przypadku "powodzenia" tej akcji przysporzyć watykanistom jednego Biskupa i jakiieś 1/4 bractwa, na resztę pójdzie "ekskomunika" i po sprawie...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #458 dnia: Marca 17, 2012, 13:45:38 pm »

A tam zaraz wszystko w czarnych kolorach :) Bedzie git.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #459 dnia: Marca 17, 2012, 13:46:22 pm »

Panie Tato, tylko trzeba sobie zadać cały czas to pytanie, czy aby na pewno wolność religijna jest zagadnieniem z najwyższej półki Magisterium, czy nie. Jeśli nie, to jednak mógł się mylić zarówno Jan Paweł II, jak i Piusowie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #460 dnia: Marca 17, 2012, 13:54:56 pm »

poczekajmy z ocenami do 15 kwietnia, teraz to wróżenie z fusów
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #461 dnia: Marca 17, 2012, 14:16:15 pm »

Owszem. Zgadzam się. Może wcześniej coś bp Fellay powie, choć wątpię.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #462 dnia: Marca 17, 2012, 14:46:32 pm »

Panie Tato, tylko trzeba sobie zadać cały czas to pytanie, czy aby na pewno wolność religijna jest zagadnieniem z najwyższej półki Magisterium, czy nie. Jeśli nie, to jednak mógł się mylić zarówno Jan Paweł II, jak i Piusowie.

Tu nie chodzi o "wolność religijną" ( na marginesie dodam, że nie mogli się mylić Piusowie - inaczej wszyscy poprzednicy także mogli się "mylić"...to proste ), tylko o powiedzmy sobie szczerze "wymanewrowanie wsteczniaków", o takiego "kopa", żeby już zasadnicza nic nie zagrażało zalegalizowanemu "układowi", zwłascza zaś o "wykrojenie" sporej części "tradi tortu" jako typowego "kwiatka do kożucha" pluralistycznego "mega-kościoła"w którym silna reprezentacja "ułożonych" tradsów, będzie wystarczająco firmowała całą resztę....
po to by pokazać, że przecież "jest ciągłość" w myśl owej przysłowiowej już hermeneutyki.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #463 dnia: Marca 17, 2012, 16:10:18 pm »


W naszych rozważaniach zapominamy, że ekskomuniki zostały zdjęte na prośbę FSSPX i jako jeden z warunków wstępnych podjęcia rozmów. Papieżowi zależało na tych rozmowach. Można zatem powiedzieć, że był "związany" do zdjęcia ekskomunik. I być może to była przyczyna takiej jego decyzji. Nie możemy o tym zapominać. A jeśli tylko taka była przyczyna podjęcia tej decyzji, może po niepowodzeniu rozmów, nałożyć karę kościelną na Bractwo już nie za kwestie dyscyplinarne, a za kwestie doktrynalne. Przynajmniej jako najwyższy prawodawca w Kościele- może.

Na podstawie kodeksu bubli kanonicznych 1983 nie mozna exkomunikowac FSSPX za to, co robi.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #464 dnia: Marca 17, 2012, 16:11:59 pm »


ale oby kolega miał rację...

"kolegów" pozbyliśmy się z forum w 2012 roku Pańskim :D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!