Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:30:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 571528 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #315 dnia: Stycznia 26, 2012, 17:46:37 pm »

Cóż nie ważne kto to mówi, król (FSSPX) i tak jest nagi.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #316 dnia: Stycznia 26, 2012, 18:47:56 pm »

Jakiego Pana Franka bo nie kleję aluzji?
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #317 dnia: Stycznia 26, 2012, 18:49:26 pm »

Neona
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #318 dnia: Stycznia 26, 2012, 18:55:01 pm »

 ok ;D jestem ciemny jak ...
- dziękuję.
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #319 dnia: Stycznia 26, 2012, 19:46:20 pm »

Jakiego Pana Franka bo nie kleję aluzji?
No Franiu!
Malarz, rzeźbiarz, muzyk, architekt, projektant, ... owsiak taki dla kikonów  ;D
Guru znaczy się, przyszły święty (drugi i jak mniemam ostatni święty) w kościele wojtyliańskim.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #320 dnia: Stycznia 26, 2012, 20:09:01 pm »


Guru znaczy się, przyszły święty (drugi i jak mniemam ostatni święty) w kościele wojtyliańskim.
Trzeci. Pierwszy święty wojtyliański to, o, zgrozo,... Escriva.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #321 dnia: Stycznia 26, 2012, 20:22:54 pm »

Jakiego Pana Franka bo nie kleję aluzji?
No Franiu!
Malarz, rzeźbiarz, muzyk, architekt, projektant, ... owsiak taki dla kikonów  ;D
Guru znaczy się, przyszły święty (drugi i jak mniemam ostatni święty) w kościele wojtyliańskim.
I mistyk.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #322 dnia: Stycznia 26, 2012, 20:47:24 pm »


Guru znaczy się, przyszły święty (drugi i jak mniemam ostatni święty) w kościele wojtyliańskim.
Trzeci. Pierwszy święty wojtyliański to, o, zgrozo,... Escriva.
a w polsce? zapomnieliscie panstwo o jerzym popieluszcze ;p
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #323 dnia: Stycznia 26, 2012, 21:02:59 pm »

a w polsce? zapomnieliscie panstwo o jerzym popieluszcze ;p
Zagalopował się Pan.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #324 dnia: Stycznia 26, 2012, 21:04:13 pm »

a w polsce? zapomnieliscie panstwo o jerzym popieluszcze ;p
Zagalopował się Pan.
nie wykluczam, ze moze miec pani slusznosc.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #325 dnia: Stycznia 26, 2012, 21:21:55 pm »

Moralny i intelektualny poziom forum opada... z obydwu stron.
Nie tylko tutaj. To przykre zjawisko, że ktoś z jednej strony wyskakuje "to ja teraz tamtym dowalę"...
A druga strona odpowiada "to my dowalimy wam"...
A kto jest ofiarą? Inne osoby: ks. Escriva, Jan Paweł II, ks. Popiełuszko... Zagalopowanie nie zachodzi dopiero przy "przejściu" z jednej osoby na drugą.

Uczepię się jeszcze "wojtylianizmu". Z początku - wydaje mi się - odnoszono to do fanatycznego kultu Jana Pawła II (szczegónie w aspekcie narodowym. Teraz to jakoś się uogólniło. Robi się nawet "Kościół wojtyliański". To to samo co "Kościół soborowy" czy "Kościół posoborowy"? Czy to już następny "Kościół"?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 337

« Odpowiedz #326 dnia: Stycznia 26, 2012, 21:44:43 pm »

Moralny i intelektualny poziom forum opada... z obydwu stron.
Nie tylko tutaj. To przykre zjawisko, że ktoś z jednej strony wyskakuje "to ja teraz tamtym dowalę"...
A druga strona odpowiada "to my dowalimy wam"...
A kto jest ofiarą? Inne osoby: ks. Escriva, Jan Paweł II, ks. Popiełuszko... Zagalopowanie nie zachodzi dopiero przy "przejściu" z jednej osoby na drugą.

Uczepię się jeszcze "wojtylianizmu". Z początku - wydaje mi się - odnoszono to do fanatycznego kultu Jana Pawła II (szczegónie w aspekcie narodowym. Teraz to jakoś się uogólniło. Robi się nawet "Kościół wojtyliański". To to samo co "Kościół soborowy" czy "Kościół posoborowy"? Czy to już następny "Kościół"?

Panie Aqeb, obawiam się, że to nieuniknione rozróżnienie.
Jak Pan zapewne zauważył, obecnie mało osób powołuje się na świętość JP2, by uzasadnić swoje  pobożne praktyki, czy to postne, czy ekspiacyjne.
Na postać JP2 powołują się ludzie w celu uzasadnienia własnych wymysłów i pomysłów, gdzie koronnym argumentem jest - „wielkim przyjacielem Papieża był”.
Jak długo postać JP2 będzie orężem do wprowadzania samowoli w Kościele, tak długo rozgoryczenie prawych, będzie się objawiało poprzez kpinę.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #327 dnia: Stycznia 26, 2012, 21:51:39 pm »


 To przykre zjawisko, że ktoś z jednej strony wyskakuje "to ja teraz tamtym dowalę"...
A druga strona odpowiada "to my dowalimy wam"...
A kto jest ofiarą? Inne osoby: ks. Escriva, Jan Paweł II, ks. Popiełuszko... Zagalopowanie nie zachodzi dopiero przy "przejściu" z jednej osoby na drugą.
Nie rozróżnia Pan rzeczy najistotniejszych.

Escriva  ofiarą ? Nie zgadzam się. Ofiarami  można nazwać osoby uwikłane w OD i przymuszone do kultu Escrivy.
Jan Paweł II ofiarą ? Czyżby ? Zdejmuje Pan z niego odpowiedzialność za godne pożałowania owoce jego pontyfikatu...
Ks.Popiełuszko, natomiast, z uwagi na swoje męczeństwo, jest prawdziwą ofiarą. W najgłębszym i najpełniejszym sensie tego słowa.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #328 dnia: Stycznia 26, 2012, 22:03:41 pm »

Miałem na myśli, że są ofiarami odgrywania się za to, że jeden forumowicz napadł na Bractwo (nie wspomniałem tutaj o Kiko, ponieważ wynika to z tego, że skojarzyli Państwo "neona", chociaż wypowiedź p. Tkillera też nie jest wypowiedzią Kiko, no chyba że Kiko siedzi obok i dyktuje).
Nie mam prawa ani nakładać odpowiedzilaności ani zdejmować.
Gdybym miał iść tym tropem to za Pani wypowiedź mógłbym obwiniać bpa Fellaya czy nawet abpa Lefebvre, ale to by było kompletnie bez sensu.
Co nie zmienia faktu, że z takim podejściem można się spotkać i po tej stronie, jak powyżej ze strony P. Tkillera, który "przeniknął i poznał" zamiary Bractwa (jakby wszyscy tam myśleli to samo). Dlatego powiedziałem, że poziom spada z obydwu stron.

Ks. Adaltare ładnie wyjaśnił to zjawisko. A mnie tak naszło na moralizowanie. Przychodzą na forum okresy bezradności wobec nieroztropnych wypowiedzi i wtedy się nie odzywam, wydaje się, że to nie ma sensu. Ale czasem się przychodzi taki czas, że się wybucha.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #329 dnia: Stycznia 26, 2012, 22:14:30 pm »

za Pani wypowiedź mógłbym obwiniać bpa Fellaya czy nawet abpa Lefebvre, ale to by było kompletnie bez sensu.

Jasne. Za moje poczynania można "obwiniać" jedynie hierarchów, którzy pozbawili mnie dostępu do wiary mojego chrztu.
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!