Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:16:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 571491 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 27, 2011, 18:47:25 pm »

Jak ja chciałbym żeby został papieżem, albo ktoś jego pokroju. Ale Ojcu Świętemu póki co 200 lat!  :)
Mieliśmy tylko dwóch kandydatów, jeden przeszedł!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 27, 2011, 19:15:10 pm »

Swoją drogą bardzo chciałbym poczuć atmosferę tego forum w kwietniowych dniach 2005 roku... kogo forumowicze "obstawiali" na kogo liczyli...
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 27, 2011, 22:17:57 pm »

Ja ze swojej strony liczyłem na... Ducha Świętego.  ;D
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 28, 2011, 11:53:19 am »

Swoją drogą bardzo chciałbym poczuć atmosferę tego forum w kwietniowych dniach 2005 roku...

Jest Pan nihilistą.
W kwietniu 2005 r. Forum Krzyż nie istniało!
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 28, 2011, 13:41:40 pm »

cieszyłbym się gdyby Kościół posoborowy po tych rozmowach dobitnie przyznał, że wszelkie Sakramenty od FSSPX i związana z tym biurokracja bez problemów jest tam uznawana. Ciekawe co proboszcz  jakiejś parafii robi gdy ktoś (dajmy na to kandydat na chrzestnego) przedstawia zaświadczenie o Bierzmowaniu z Garncarskiej...

Poza tym, czas płynie nieubłaganie i sytuacja z Econe !988 może się powtórzyć, a nie wiadomo jaka będzie wtedy sytuacja ogólna...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 28, 2011, 14:48:55 pm »

Cytuj
cieszyłbym się gdyby Kościół posoborowy po tych rozmowach dobitnie przyznał, że wszelkie Sakramenty od FSSPX i związana z tym biurokracja bez problemów jest tam uznawana.
Jeśli nie zakończą się rozmowy przyznaniem oficjalnego statusu FSSPX - to bym na to nie liczył.
Swoją drogą ciekawe co (od strony Watykanu) jeśli rozmowy nie zakończą się w taki pomyślnie?
Ponowna ekskomunika? To by było raczej zabawne.
Zostawić wszystko w takiej sytuacji w jakiej jest obecnie to raczej mało komfortowe wyjście dla Rzymu.
Ciekawe....

Cytuj
Ciekawe co proboszcz  jakiejś parafii robi gdy ktoś (dajmy na to kandydat na chrzestnego) przedstawia zaświadczenie o Bierzmowaniu z Garncarskiej...
Wyzywa od schizmatyków?  ;)

Cytuj
Poza tym, czas płynie nieubłaganie i sytuacja z Econe !988 może się powtórzyć, a nie wiadomo jaka będzie wtedy sytuacja ogólna...
Eeeeetam. To raczej pytanie na odległą przyszłość, tak odległą, że np.  w zachodniej europie jedynymi katolikami będą wtedy katolicy tradycyjni  ;D
Biorąc pod uwagę prędkośc samounicestwiania się posoborszczyzny, to kwestia zdaje sie jeszcze za naszego życia ma szanse rozwiązać się za pomocą mechanizmów "naturalnych"  8)

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 29, 2011, 14:13:35 pm »

Jak na razie chyba cisza, a dziś miała być ta bomba nuklearna z Rzymu  :-\ Wniosek- ploty, ale w tych plotach jest garść prawdy, choć ja osobiście stawiam teraz na to, że jeśli mają być jakieś decyzje, to zapadną na jesieni, po wakacjach, przecież niedługo wakacje w Kurii Rzymskiej, a i będzie komfortowa sytuacja- po Asyżu, myślę, że FSSPX spokojnie się przyjrzy, co tam będzie się działo. Status quo, póki nie trzeba kolejnych święceń biskupich, jest do utrzymania. Owszem, rodzi pewne prawne problemy- te spowiedzi itd, ale jeśli ktoś jest naprawdę przekonany o stanie wyższej konieczności, problemy te się w sumieniu pewnie niwelują. Też liczę na mądrość bp Fellaya. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw i ugrać najwięcej, ile się da dla Bractwa. Swoją drogą, prawda jest taka, że akurat mogą sobie załatwić postanowienie o prawie do święcenia kapłanów i biskupów wewnątrz Bractwa i nie muszą wtedy się martwić święceniami od takich czy innych biskupów, bo będą mieli od swoich. Ja uważam, że należy trwać na modlitwie. Nie jest postawą rozsądną wieszanie psów, jeśli nic z rozmów konkretnego nie wyniknie, bo my nie jesteśmy ani w Kurii, ani w głowie bp Fellaya. To tak jak ze święceniami '88. Czas, historia, ocenia słuszność lub niesłuszność. "Po owocach ich poznacie". Sedectwo- zgniłki, Bractwo- wiele dobrych owoców. Problem się pojawi, gdy będzie trzeba kolejnych święceń biskupich- czy Papież wyda na nie zgodę, mimo wszystko? Wtedy uniknięto by ekskomuniki... to zależy jaki Papież będzie na Stolicy Piotrowej... Daj Boże, Benedyktowi XVI jak najdłuższy pontyfikat i by się mu udało Kościół pozostawić w takim stanie, by moderna była przynajmniej w dniu Jego odejścia na przegranej pozycji, zwłaszcza w kolegium kardynalskim( mogą tam być oczywiście NOMowcy, to jest na razie nie do uniknięcia, ale byle nie byli to moderniści doktrynalni, wrogowie Tradycji), a Tradycja cieszyła się wolnością- jednak status kanoniczny Bractwa by się przydał, ale wydaje mi się, że to musi być na spokojnie wszystko. Trzeba się modlić dużo o światło Ducha Świętego i dla Papieża i dla władz Bractwa. I o wyjście Kościoła z kryzysu. A my musimy robić to, co możemy dla zbawienia dusz.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2011, 14:17:35 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 01, 2011, 10:27:39 am »

"Po owocach ich poznacie". Sedectwo- zgniłki, Bractwo- wiele dobrych owoców.

No to teraz ciekawe jak Pan oceni owoce SWII
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 01, 2011, 10:33:09 am »

"Po owocach ich poznacie". Sedectwo- zgniłki, Bractwo- wiele dobrych owoców.

No to teraz ciekawe jak Pan oceni owoce SWII

Tak pomyslałem, że zaraz ktoś zainterweniuje.  ;D  Sedectwo miało byc odpowiedzią na te owoce SVII, ale niestety wpadli w kozi róg.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 01, 2011, 11:40:38 am »

JE. x. Bp Ryszard Williamson w  komentarzu z  18 czerwca 2011 w oryginale:
Cytuj
Per questo i cattolici dovrebbero prepararsi al rifiuto che la Fraternità potrebbe opporre ad una offerta di Ordinariato Apostolico, per quanto ben intenzionate possano essere le autorità romane.

Tłumaczenie googla (tak, tak wiem ale - jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma):
Cytuj
Z tego powodu katolicy powinni przygotować się na odmowę (pogrubienie moje - gnome), że Towarzystwo może wnieść sprzeciw do oferty ordynariusza apostolskiego, jednak w dobrej intencji może być władze rzymskie.

Link: http://www.unavox.it/Documenti/Doc0322_Williamson_18.06.2011.html

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 01, 2011, 22:54:57 pm »

Odmowę wniesienia sprzeciwu? czy odmowę czego? To zdanie jest kiepsko przetłumaczone
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 02, 2011, 18:22:40 pm »

"Po owocach ich poznacie". Sedectwo- zgniłki, Bractwo- wiele dobrych owoców.

No to teraz ciekawe jak Pan oceni owoce SWII

Koleżanka widać miała na myśli zapewne jakieś nieznane szerzej "skandale obyczajowe"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 337

« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 05, 2011, 16:56:31 pm »

KAI - Święcenia niegodziwe
http://ekai.pl/wydarzenia/x43742/swiecenia-niegodziwe/
Zastanawia mnie czy ta wypowiedz jest przypadkowa, czy może osadzona w kontekście.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2011, 16:59:04 pm wysłana przez adaltare » Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
tosia
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 05, 2011, 21:12:05 pm »

KAI - Święcenia niegodziwe
http://ekai.pl/wydarzenia/x43742/swiecenia-niegodziwe/
Zastanawia mnie czy ta wypowiedz jest przypadkowa, czy może osadzona w kontekście.

A niby w jakim?
Zapisane
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 337

« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 05, 2011, 21:24:39 pm »

KAI - Święcenia niegodziwe
http://ekai.pl/wydarzenia/x43742/swiecenia-niegodziwe/
Zastanawia mnie czy ta wypowiedz jest przypadkowa, czy może osadzona w kontekście.

A niby w jakim?
W kontekście wątku.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!