Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 23:58:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 169 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone  (Przeczytany 575826 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1020 dnia: Czerwca 12, 2012, 14:58:30 pm »

Pytanie mam jednak takie co Pan zrobi jeśli ksiądz do którego Pan chodzi wybierze stronę trzech Biskupów ?

Czyli juz wiadomo, ze bedzie jakas inna strona i bedzie to strona trzech biskupow. A moze dwoch i dwoch ? A moze trzech i jednego, ale wsrd tych trzech bedzie bp. Fellay ? Prosze mi powaznie powiedziec po co mam marnowac czas na tak prozne rozwazania ? Czemu mam sie zabawiac w futurystyke, i t na podstawie tak niklych danych jak te, ktore obaj posiadamy ? W sumie dzien ma 24 godziny, a wyobraznia ludzka jest nieograniczona, wiec rownie dobrze moge sie zaczac zastanawiac co zrobic jeśli ksiądz do którego chodze wybierze NOM. Albo zielonoswiatkowcow. Albo zostanie przeniesiony do Meksyku. Albo sie ozeni. Albo zostanie uprowadzony przez UFO. Albo kaplica sie spali. Albo cudownie zamieni sie w synagoge. Albo jesli komupter mi sie zepsuje i zostane pozbawiony mozliwosci zapoznania sie z listami, wywiadami, komunikatami, plotkami, forumami, blogami, rozwazaniami etc. Po co marnowac czas ?

Moje "warunki" minimum juz podalem : zadnych ustepstw doktrynalnych. Jesli to minimum jest spelnione, to po diabla mi wiedza czy moj ksiadz jest fellaista, wiliamsonista (lubi tenis), galaretowcem, samymsobista czy tp. ? Czy ma pieczatke czy jej nie ma ? Przeciez nie przestane chodzic do kaplicy tylko dlatego, ze ktos mi wrozy z fusow, ze za 10 lat zostane modernista.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1021 dnia: Czerwca 12, 2012, 15:05:17 pm »


Jeśli FSSPX przylgnie do "modernistycznych" struktur,  wszystkich " tradsów" razem i każdego z osobna czeka zdwojony wysiłek w walce z presją nowoczesności .

Nikt nie powiedzial, ze ma byc latwo. Gdyby potrydenncy reformatorzy Kosciola, antyjansenisci, sw. Bazyli etc. czekali az struktury koscielne zaczna odpowiadac ich oczekiwaniom, to by dzis zadnego Kosciola nie bylo. Strutkury koscielne sa zawsze przezarte grzechem, zlem, zawiscia, gierkami, a co najmniej niedoskonaloscia. Zalozenie, ze hierarchia ma sie sama naprawic i nawrocic z modernizmu, a wtedy jako nagrode uzyska mozliwosc przebywania w nadobnym towarzystwie pani genowefy jest smieszne. W zamysle abpa Lefebvre'a Bractwo mialo byc narzedziem walki z kryzysem, a nie katarskim Montségur, oaza ostatnich sprawiedliwych czy najsprawiedliwszych.

Roztropnosc polega na tym, by zagwarantowac sobie autonomie i mozliwosc rozwoju. Jesli przelozony generalny dojdzie do wniosku, ze takiej swobody nie ma, to nie podpisze. Jesli ktos uwaza, ze jest zdrajca i ze mimo to podpisze na zgube Bractwu i wierze, to najwyzej sobie poszuka innych duszpasterzy. uporczywe trzymanie sie poly sutanny zdrajcy i modernisty in spe to dziecinada.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1022 dnia: Czerwca 12, 2012, 15:54:03 pm »

przy tak napiętej sytuacji Superior pilnuje spraw bieżących, nie sądzę także by miał jakikolwiek wpływ na działania Biskupów, zaś to że Biskup Tissier bierzmuje we Francji, gdzie zasadniczo ma pełne niemal poparcie wśród sporej części ( większości ? )  kapłanów

Ciekaw jestem skad te dane ? Ploty z interenetu, zwlaszcza na forach, to kiepskie zrodlo. A z pewnoscia nie nalezy na nim opierwac apodyktycznych sadow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #1023 dnia: Czerwca 12, 2012, 17:02:50 pm »

Wielokrotnie to powtarzał.

Słuszny wątek Pan poruszył. Która ze stron ma większe powody do zaniepokojenia?
Bardziej prawdopodobne jest masowa "modernizacja" piusowców czy raczej zwrot modernistów w stronę tradycji?
Tak oftopikowo (choć nie do końca) -> http://www.pch24.pl/kosciol-wbrew-ponowoczesnym-projektom,3329,i.html

Jezeli za modernistow uznajemy tylko haslowo pokolenie 68` to "ich Nostra aetate" się kończy - bez fizycznej obecnosci stana sie "religinymi luksemburczykami czy trockistami". Każdy zainteresowany tematem słyszał ale nie wszyscy spotkali.
Tradycja w swej rozciaglosci zachowala tradycyjny (wiem ze to tautologia) model nastepstwa pokolen - teraz okolicznosc kanonicznego rozpoznania jest nowym srodkiem rozwojowym Kosciola Walczacego.
Bardziej niebezpieczne okazac sie moga wszelkie osoby-krety w zmienionej postaci infektujace Kosciol np neo: -galikanizmem, -kwietyzmem, -jansenizmem  (wiecej neo:http://pl.wikipedia.org/wiki/Herezja#Przekr.C3.B3j_historyczny)
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #1024 dnia: Czerwca 12, 2012, 23:02:18 pm »


to ja bylem w zakrystii i asystowalem przy blogoslawienstwie z Rituale Romanum dziewczynki na fotelu inwalidzkim.
{mode bokotemat = on}, {mode humor = on}
Odnowa w Duchu Św. zawitała do Twojej kaplicy?  ;D
{mode bokotemat = off}, {mode humor = off}
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1025 dnia: Czerwca 12, 2012, 23:15:03 pm »

Zebys wiedzial. Znajoma rodzina, ktora kiedys chodzila na indult do petrystow, ale teraz chodzi do jakichs konserwatywnych, maryjnych charyzmatykow poprosila, zeby zabrac ich na msze, bo ich kaplica akurat byla zamknieta. Ich najmlodsza corka sama wjechala wozkiem do zakrystii nikogo nie pytajac o zdanie, a juz z pewnoscia nie w celu uzyskania blogoslawienstwa. Ksiadz byl jesczcze w albie i stule, zagadal najpierw dziewczynke, potem jej mame, nie wiem kto wpadl na pomysl, by poprosic o blogoslawienstwo, ale rytual niemal sam mu wskoczyl do reki, troche poszperal, znalazl odpowiednia modlitwe, obficie pokropil woda swiecona. Dzis mialem potwierdzenie : normalnie chodzi, lekko kulejac. A zanosilo sie na powazna operacje po paru miesiacach na wozku.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #1026 dnia: Czerwca 13, 2012, 08:22:43 am »

No to trzeba wystawić to świadectwo uzdrowienia na stronę charyzmatycy.pl  :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1027 dnia: Czerwca 13, 2012, 09:00:04 am »

Nie wiem czy sie liczy, bo choc jest nalozenie rak (Sacerdos imponit dexteram manum super caput infirmi), to nie modlitwy o wylanie Ducha :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Gawain
uczestnik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #1028 dnia: Czerwca 13, 2012, 12:22:02 pm »

Odpowiedź papieża Benedykta XVI dzisiaj:
http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/06/rome-sspx-important-popes-response-to.html
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1029 dnia: Czerwca 13, 2012, 12:38:18 pm »

można prosić o polski przekład.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1030 dnia: Czerwca 13, 2012, 12:41:45 pm »

Czas na więcej modlitwy.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Gawain
uczestnik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #1031 dnia: Czerwca 13, 2012, 12:50:50 pm »

Pokrótce streszczę:

Dziennik La Stampa poinformował, iż dzisiaj przełożony bractwa św. Piusa X biskup Fellay otrzyma odpowiedź paieża na "swoją odpowiedź", przesłaną do
Watykanu w połowie kwietnia. Jeżeli biskup Fellay podpisze odpowiedź papieską umowa zostanie formalnie zawarta.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #1032 dnia: Czerwca 13, 2012, 12:53:21 pm »

Po włosku jest więcej , także o trzech Biskupach :
http://vaticaninsider.lastampa.it/homepage/nel-mondo/dettaglio-articolo/articolo/lefebvriani-lefebvrians-lefebvrianos-15958/
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
v-welt
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #1033 dnia: Czerwca 13, 2012, 17:06:51 pm »

i dwie wiadomosci, update:

"*[Update:] French religious news agency I.Media confirms the information that the Superior General is in Rome and adds the following (it is now 1430 in Rome):

The Superior of the Society of Saint Pius X (FSSPX), Bp. Bernard Fellay, was called to the Vatican to meet, in the afternoon of June 13, 2012, the officers of the Congregation for the Doctrine of the Faith (CDF), I.Media has learned. Following this meeting, the Prefect of this Dicastery, Cardinal William Levada, will deliver to the FSSPX authority the conclusions of Benedict XVI at the end of the discussions aiming at bringing the Society to full communion with Rome. [Via Le Salon Beige]"

i kolejna:

"[1630 Rome - Update] From Austrian Catholic news agency Kathpress:
Lombardi: Negotiations with the Society of Saint Pius X still in progress
Vatican City, 13.06.2012 (KAP) - The reintegration process between the Vatican and the "Society of St. Pius X" (SSPX) is, in the words of Vatican spokesman Federico Lombardi, "still underway". Currently, there is no information on a decision, he told "Kathpress" on Wednesday."
Zapisane
v-welt
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #1034 dnia: Czerwca 13, 2012, 18:12:15 pm »

Rome-SSPX - New updates - na blogu Rorate Caeli. Można powiedzieć, taka relacja 'na żywo'. :) Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 169 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Rozmowy Bractwa z Watykanem zakończone « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!