Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 12:21:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy najmłodsze dziecko Ulmów będzie beatyfikowane?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: Czy najmłodsze dziecko Ulmów będzie beatyfikowane?  (Przeczytany 14832 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 07, 2011, 11:15:48 am »

zależy o jakie pochodzenie pytamy  ;)
Na przykład - "czy Pana przodkowie nie wywodzą się z Anglii?" nie budzi chyba zastrzeżeń...
Natomiast są przypadki, że takie pytania są "mową nienawiści" i mogą prowadzić do najstraszliwszych przewinień o których STRACH pisać  ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2011, 11:17:30 am wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 07, 2011, 11:28:21 am »

Co jest wulgarnego w pytaniu o pochodzenie ?
Jak komu brakuje merytorycznych argumentów, to sięga po insynuacje. A to juz nie jest dyskusja.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #47 dnia: Czerwca 07, 2011, 11:42:51 am »

Normalnie, nowa "noc ołówków" tu się szykuje. Albo "kolorowych kredek"...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #48 dnia: Czerwca 07, 2011, 11:59:46 am »

pogląd, że już samo pytanie jest obraźliwe, najbardziej obraża Naród o który chodzi w pytaniu...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #49 dnia: Czerwca 07, 2011, 13:15:37 pm »

Zadawanie pytań "ad hominem" - które do tematu nic nie wnoszą - zamiast "ad res" - jest przede wszystkim infantylne i głupie.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #50 dnia: Czerwca 07, 2011, 13:31:08 pm »

a wie Pan, jakie państwo jest najbardziej rasistowskie i nietolerancyjne na świecie? Dla ułatwienia dodam, że nie Polska
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #51 dnia: Czerwca 07, 2011, 13:35:50 pm »

Ja o zupie, a Pan o d....
Zapisane
MK
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 07, 2011, 13:38:17 pm »

a wie Pan, jakie państwo jest najbardziej rasistowskie i nietolerancyjne na świecie? Dla ułatwienia dodam, że nie Polska
Anglicy?
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #53 dnia: Czerwca 07, 2011, 13:41:07 pm »

nie, i Madagaskar też nie  ;)
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 07, 2011, 13:44:32 pm »

Zadawanie pytań "ad hominem" - które do tematu nic nie wnoszą - zamiast "ad res" - jest przede wszystkim infantylne i głupie.

za mało Pan zna Panią Genowefę, by się wkręcać między wódkę a zakąskę
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 07, 2011, 15:51:12 pm »

Wydaje mi się czasem, że błędem jest próbos robienia odpowiedzialności zbiorowej, z obydwu stron barykady. Wtedy właśnie dobre czy złe czyny nawet wielu jednostek stają się "dziedzictwem" także dla pozostałych.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 07, 2011, 20:57:57 pm »

Nieważne czy jest ochrzczona, czy należy do starszych i mądrzejszych, genowefa jest wrogiem Polski i Polaków!
Jej wypociny są niesmaczne i wredne!
Bynajmniej - nie  świadczy to o wrogości. Jedynie - nie najlepiej świadczy o umiejętności kojarzenia faktów. Niesmaczne - kwestia gustu. Wredne - raczej nie.

A co to za insynuacja niby? Jeśli ktoś chce być uczciwy, to nie jest to dla niego problemem, powiedzieć o sobie podstawowe rzeczy.
Tyle, że nie ma to znaczenia dla dyskusji.

@p. Genowefa. Zakładając, że mieszka Pani na wsi w jednym domu, oraz że ma Pani rodzinę - czy przyjęła by Pani do domu ukrywających się żydów? I czy zdecydowała by się Pani na to wiedząc, iż ktoś we wsi donosi niemcom?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 07, 2011, 21:36:35 pm »

Jakie?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 07, 2011, 22:09:46 pm »



@p. Genowefa. Zakładając, że mieszka Pani na wsi w jednym domu, oraz że ma Pani rodzinę - czy przyjęła by Pani do domu ukrywających się żydów? I czy zdecydowała by się Pani na to wiedząc, iż ktoś we wsi donosi niemcom?
Tak postąpił dziadek mojego męża.
Liczna rodzina mojego męża mieszkała podczas okupacji w domu pod Warszawą.
Dziadek udzielił tam też schronienia rodzinie Żydowskiej.
 Gdy o ukrywaniu rodziny Żydowskiej dowiedzieli się  "przyjaciele" dziadka  usiłowali  wyperswadować mu jakoś ten pomysł mówiąc : "Jak możesz tak narażać swoją własną rodzinę ?"
Odpowiedź dziadka była krótka i stanowcza : " A JAK MOGĘ NIE NARAŻAĆ  ?"

Co jest wulgarnego w pytaniu o pochodzenie ?
Jak komu brakuje merytorycznych argumentów, to sięga po insynuacje. A to juz nie jest dyskusja.

A co to za insynuacja niby? Jeśli ktoś chce być uczciwy, to nie jest to dla niego problemem, powiedzieć o sobie podstawowe rzeczy.

Pytanie o pochodzenie jest wulgarne ponieważ  wścibstwo jest wulgarne Pani Tosiu i Panie Krusejderze.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:49:56 pm »

@p. Genowefa. Zakładając, że mieszka Pani na wsi w jednym domu, oraz że ma Pani rodzinę - czy przyjęła by Pani do domu ukrywających się żydów? I czy zdecydowała by się Pani na to wiedząc, iż ktoś we wsi donosi niemcom?
Tak postąpił dziadek mojego męża.
Liczna rodzina mojego męża mieszkała podczas okupacji w domu pod Warszawą.
Dziadek udzielił tam też schronienia rodzinie Żydowskiej.
 Gdy o ukrywaniu rodziny Żydowskiej dowiedzieli się  "przyjaciele" dziadka  usiłowali  wyperswadować mu jakoś ten pomysł mówiąc : "Jak możesz tak narażać swoją własną rodzinę ?"
Odpowiedź dziadka była krótka i stanowcza : " A JAK MOGĘ NIE NARAŻAĆ  ?"
Nie odpowiedziała Pani na to pytanie Pani Genowefo. Pytanie było czy Pani by to zrobiła oraz czy Pani by to zrobiła wiedząc, że we wsi jest donosiciel. Przy okazji - wyrazy szacunku dla Dziadka. Niestety - Polska nie była zbyt bogatym krajem, rodziny ubogie nie były (by) w stanie utrzymać kilka dodatkowych osób, nadto okupacyjna rzeczywistość - kontyngenty i donosicielstwo - utrudniały wszystko. Trzeba było być pewnym swoich sąsiadów, i mieć określone środki (albo - ukrywać za pieniądze) aby skutecznie pomagać. Bo grobów tych, którzy pomagali bez tego są wszędzie w Polsce. W miastach było jeszcze gorzej - kartki, godzina policyjna, rekwirowanie mieszkań albo dokwaterowanie niemców itp. W żegocie na 1 ukrywającego (w mieście) pracowało kilkanaście innych osób. To nie było takie hop-siup...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy najmłodsze dziecko Ulmów będzie beatyfikowane? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!