Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:27:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy najmłodsze dziecko Ulmów będzie beatyfikowane?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Czy najmłodsze dziecko Ulmów będzie beatyfikowane?  (Przeczytany 14710 razy)
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 04, 2011, 19:17:56 pm »

Pani genowefo, pisze pani kompletne bzdury, niech pani skorzysta ze swoim znajomości. Będę się dziwił jeśli ktoś będzie chciał dyskutować z genowefą. Pani promuje polakożercę jakiegoś Grossa, kłamcę, być może pracownika przedsiębiorstwa holocaust. Pani postawa jest postawa antypolska. Z takimi ludźmi nie ma rozmowy. KONIEC.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 04, 2011, 19:46:33 pm »

Pani genowefo, pisze pani kompletne bzdury, niech pani skorzysta ze swoim znajomości. Będę się dziwił jeśli ktoś będzie chciał dyskutować z genowefą. Pani promuje polakożercę jakiegoś Grossa, kłamcę, być może pracownika przedsiębiorstwa holocaust. Pani postawa jest postawa antypolska. Z takimi ludźmi nie ma rozmowy. KONIEC.

A Pan za rozmowę(dyskusję, bo to forum dyskusyjne) uważa wymianę poglądów czy wzajemne sobie przytakiwanie?
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 05, 2011, 00:21:09 am »



Poglądy na co? Na literaturę fantastyczną. Można nawet powiedzieć, że science fiction, bo to historia podobno.  :D :D
Znowu nie wiem dlaczego Pani się uśmiecha, ponieważ temat jest bardzo poważny.

Żeby nie wiedzieć, że Gross jest socjologiem i nie ma ambicji bycia historykiem, to trzeba kompletnie zlekceważyć całe zagadnienie.

Pomijając Grossa,  czy Pani zdaniem np. Barbara Engelking-Boni, Dariusz Libionka, Jacek Leociak również reprezentują literaturę fantastyczną?

Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 05, 2011, 08:20:17 am »

Dlaczego genowefa jest jeszcze na tym forum???
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 05, 2011, 08:47:25 am »

Dlaczego genowefa jest jeszcze na tym forum???
Myślę, że na odejściu pani Genowefy to forum duzo by straciło. To jest forum dyskusyjne. Nie musza się tu wszyscy we wszystkich kwestiach zgadzać, a nawet nie mogą.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 05, 2011, 09:15:04 am »

Dlaczego genowefa jest jeszcze na tym forum???
Myślę, że na odejściu pani Genowefy to forum duzo by straciło. To jest forum dyskusyjne. Nie musza się tu wszyscy we wszystkich kwestiach zgadzać, a nawet nie mogą.
Niektórzy tego nie rozumieją...
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 05, 2011, 11:11:50 am »

Czytając Pana mestwina to się zastanawiam nad sensem dalszego bycia na tym forum. Postanowiłem nie wikłać się tutaj w spory historyczno-polityczne, ale bez przesady. Za jedno zdanie Pani genowefy sugeruje się, że należy ją zabanować. W którym miejscu Pani genowefa promuje Grossa? Od razu robi się z niej osobę chorą psychicznie, a nawet zdrajczynię. Dla mnie średnio to chrześcijańskie i dżentelmeńskie. Opluć łatwo, szczególnie występując pod pseudonimem uniemożliwiającym identyfikację. Można się nie zgadzać, ale na obrażanie człowieka na katolickim forum nie powinno być miejsca, a obraza kobiety na forum tradycjonalistów, którzy bronią cywilizacji łacińskiej to skandal.
Sam również mam wątpliwości w stosunku do p. Grossa, ale nie ulega wątpliwości, że Polacy w czasie wojny nie wszyscy byli bohaterami na miarę Ulmów czy św. o. Kolbe. Już abstrahując od wypadków z mordowaniem czy donoszeniem na Żydów, to część mojej rodziny (Polaków) w czasie wojny też wymordowali Polacy, sąsiedzi, a po mordzie obrabowali. Niemiec tylko się przyglądał. Dla precyzji dodam, że stało się to w Wielki Piątek 7.IV. 1944.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 05, 2011, 14:36:23 pm »

A Pan nazywa się Gross?  ;D Jan Gross? :D

A Pani ma 4 latka?
Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 05, 2011, 16:33:00 pm »

Cytuj
A Pani ma 4 latka?

Upał szkodzi, chociaż sadząc po poprzednich wpisach to może upał nie jest przyczyną a.....
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 05, 2011, 17:25:19 pm »

Pani Tosiu nazywam się Antoł, Andrzej Antoł.

Proszę mi powiedzieć gdzie napisałem, że Ulmowie powinni być beatyfikowani z tego powodu, że ratowali życie Żydom? Nie znam tej kwestii, ufam Kościołowi.
Pani Tosiu, ja nie bardzo rozumiem o co chodzi. Zwracam tylko uwagę, na to co Pani Genowefa zwróciła uwagę, że Polacy byli i tacy i tacy. Od razu zarzuca mi Pani jakąś nienawiść czy antypolonizm. Nie wiem co fakt tego, że moich przodków i krewnych wymordowali Polacy ma wspólnego z antypolskimi fantazjami.
Książek Jana Tomasza Grossa nie czytałem, natomiast z recenzji różnych ludzi sądzę, że są przesadzone. Też jestem jak i Pani Polakiem, co więcej jestem z tego dumny i uważam, że jako naród zachowaliśmy się szlachetnie w czasie II wojny światowej i później też. Ale to, że umiemy przyznać się do błędów świadczy też o naszej wielkości. Co innego słuszna obrona dobrego imienia jeżeli dochodzi do nieuprawnionych ataków, do których mniemam doszło w wypadku publikacji Grossa.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 05, 2011, 22:02:15 pm »

Cytuj
Cytuj
Cytuj
Cytuj
Cytuj
Ale w przypadku św. Maksymiliana to było bardzo inaczej, bo on podjął taką decyzję sam, przez nikogo nie przymuszany w konkretnej sytuacji w danej chwili. Między tymi dwiema sprawami jest ogromna różnica.


To chyba Ulmów też nikt nie przymuszał.


Czy im ktoś zadał pytanie: wybierajcie, albo wy, albo żydzi, których ukrywacie?
Nie, nikt im tego pytania nie zadał. Oni, owszem, stracili życie, ale nie oddali swojego życia za kogoś.

Prawo było jasne: za ukrywanie Żydów grozi śmierć. A więc biorąc ich pod swój dom mieli świadomość, że mogą za nich oddać życie.


Proszę Pana, za pomoc partyzantom i zbiegom z obozów Niemcy palili całe wsie, więc takich "świętych" to u nas na pęczki, jak to się mówi.
Tylko, że w przypadku Ulmów doszło do tego, że ktoś zechciał im rozpocząć proces beatyfikacyjny. W przypadku podanych przez Pani bohaterów tak nie jest, co nie znaczy, że nie może być i że nie będzie. Można próbować dopóki "fabryka świętych" istnieje.

Cytuj
Ja proszę Pana nie jestem antysemitką, w przeciwieństwie do Pana i p. Genowefy, bo ja nie uważam, ze ktoś kto stracił życie za żyda, powinien być święty, a ten kto stracił życie za Polaka to już nie, bo dla mnie żyd to taki sam człowiek w obliczu zagrożenia.
   
To raczej też ci co chcą beatyfikacji Ulmów też tak nie uważają. Tak myślę przynajmniej. Powołując się na to co napisałem wyżej (mam nadzieję, że też tak uważają, w przeciwnym razie tkiwiliby w błędzie antropologicznym).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 06, 2011, 12:19:25 pm »



Bardzo łatwo przychodzi nam, Polakom identyfikowanie się jedynie z wybitnymi przedstawicielami narodu.
Bohaterowie to My, a element przestępczy polskiego pochodzenia to już nie-My, nie-Polacy, to obce ciało, margines, zdrajcy.
Lecz autentyczni nie-Polacy, patrzący na nas  chłodno z zewnątrz,  właśnie ten margines mogą odbierać jako dla nas reprezentatywny.
Nasza polska megalomania bywa karana przez Pana Boga na różne sposoby, ale łby jej odrastają niczym hydrze.
Teraz odrodzi się zapewne jako auto- identyfikacja z męczeństwem rodziny Ulmów. "MY -Święci Obrońcy prześladowanych".

Gross- prowokator skutecznie  kopie w  polską megalomanię.  Z racji pewnej "rycerskości", aby dać punkt oparcia swoim krytykom nie troszczy się o rzetelność warsztatu historyka, ani o cień obiektywizmu. Grzebie nam w ranach tępym, brudnym zardzewiałym narzedzięm. To ogromnie  boli.
Kompromitując się swoją nonszalancją , jednocześnie, niby w wyniku własnej nieporadności i niekompetencji oddaje pole innym autorom.
Może  sugeruje w ten sposób :  " napiszcie o tym lepiej niż ja - rzetelnie. Tylko wreszcie napiszcie" ?
Gross zmusił nas do spojrzenia w czarną dziurę, której  istnienie ledwie przeczuwaliśmy.
Tym samym wyzwolił nas z pozycji strusia.
Przeżyliśmy szok.

W ramach terapii antyszokowej skorzystać będziemy mogli z narkozy, za jaką może posłużyć nam  beatyfikacja rodziny Ulmów.
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 06, 2011, 12:52:33 pm »

Myślę, że powinno się na takie rzeczy spojrzeć inaczej. Nikt nie powiedział, że Polacy z definicji są szlachetni, lepsi itp. Wszyscy jesteśmy ludźmi, jako społeczność składamy się z bohaterów, przeciętniaków i szumowin. Sam pochodzę z regionu gdzie doszło do bodaj największej zdrady i kolaboracji (Goralenvolk) i wcale nie kryję tego (mało niestety znanego) faktu przed nikim, ani od siebie ani z zewnątrz.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 06, 2011, 13:46:58 pm »


Bardzo łatwo przychodzi nam, Polakom identyfikowanie się jedynie z wybitnymi przedstawicielami narodu.


a Pani Genowefa identyfikuje się nawet z wybitnymi przedstawicielami narodu polskiego ? Szok
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 06, 2011, 14:15:40 pm »

@ Genowefa

Patrząc jednak na inne "bardziej wartościowe narody" np. Francuzów czy Włochów lub Anglików, rozliczanie się z przeszłością przebiega inaczej. Wspomniane narody, też maja swoje mniej kochane karty historii (zbrodnie ludobójstwa w koloniach zamorskich, kolaboracje i deportacje). Rozliczenie, choć niechętne lub ograniczone, nie powoduje takiej alergii wśród tych narodów.
Związane jest to z większym poczuciem własnej wartości. Czasami ta duma z dokonań własnego narodu jest "namacalna" : samoloty, samochody, sukcesy gospodarcze - drogi, lub ludyczna: np. mistrzostwo Europy w piłce nożnej.
Dlatego debaty rozliczeniowe, ograniczają się do uniwersytetów lub kilku wydań dziennika TV, którymi nikt się nie przejmuje.
W Polsce rozliczenie - to być albo nie być narodu i państwa. Sukcesy mamy "nienamacalne" np. Odsiecz Wiedeńska, Kircholm. Dlatego czystości kart historii bronić będziemy zgodnie z faktami lub przeciw faktom.

Jako neutralny przykład podam:
Idealizowanie polityki i stosunków społecznych w II RP. Powiedzieć cokolwiek krytycznego o II RP to zdrada narodowa i woda na młyn zbrodniarzy smoleńskich 1940/2010.

Zatem zniszczenie niematerialnego dorobku - m i t u  przeszłości, stawia większość Polaków w trudnej sytuacji. No bo mistrzostwa Euro 2012 nie zdobędziemy, ze stadionem też jest wtopa o drogach nie wspomnę.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy najmłodsze dziecko Ulmów będzie beatyfikowane? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!