Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:10:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy najmłodsze dziecko Ulmów będzie beatyfikowane?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Czy najmłodsze dziecko Ulmów będzie beatyfikowane?  (Przeczytany 14723 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« dnia: Czerwca 03, 2011, 16:23:08 pm »

http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/czy_najmlodsze_dziecko_ulmow_bedzie_beatyfikowane__13589

"Czy najmłodsze z siedmiorga zamordowanych przez Niemców dzieci Józefa i Wiktorii Ulmów zostanie beatyfikowane? Podczas zabójstwa matki za ukrywanie Żydów, dziecko rodziło się, a w chwili ekshumacji odkryto je z główką i tułowiem na zewnątrz. Nie ma imienia, ani nie zostało ochrzczone. Sprawę rozpatrzy watykańska Kongregację Spraw Kanonizacyjnych [...]

Zwróciliśmy się z zapytaniem, czy dzieci Józefa i Wiktorii Ulmów mogą być brane pod uwagę, skoro jeszcze nie były w pełni świadome tego, co grozi tym, którzy przechowują Żydów. Już teraz zdecydowaliśmy się dołączyć sześcioro z nich, przekonani, że wiara ich rodziców jest tutaj decydująca."

CZY TAK MOŻNA ?  ??? ???
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 03, 2011, 17:12:17 pm »

Ciekawe, Ulmowie będą beatyfikowani jako męczennicy?
Może chrzest krwi?
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 03, 2011, 18:28:40 pm »

CZY TAK MOŻNA ?  ??? ???
To chyba nowa koncepcja, niczem nabożeństwa ekspiacyjne za znieważanie Kanclerzy.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 03, 2011, 20:18:19 pm »

Mają byc beatyfikowani z tej samej racji co Św Maksymilian. "Nie ma większej miłości, gdy ktoś zycie swoje oddaje za przyjaciół swoich" oddali życie w obronie Żydów.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 03, 2011, 20:36:18 pm »

Słuchajcie panowie, ja nie mam problemu co do dorosłych (chciaż dyskutować możemy  :) ), tylko co do dzieci. Jak NIEOCHRZCZONE, nie mające świadomości dzieciątka mają być męczennikami. Chyba jestem za głupi...ale cóż...
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 03, 2011, 21:37:17 pm »

Mają byc beatyfikowani z tej samej racji co Św Maksymilian. "Nie ma większej miłości, gdy ktoś zycie swoje oddaje za przyjaciół swoich" oddali życie w obronie Żydów.
Sw. Maksymilian jest Wyznawcą a nie Męczennikiem.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 03, 2011, 22:06:57 pm »

Św. Maksymilian beatyfikowany został jako wyznawca a kanonizowany jako męczennik.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 03, 2011, 23:00:27 pm »

Św. Maksymilian beatyfikowany został jako wyznawca a kanonizowany jako męczennik.

A czyto było poprawne?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 04, 2011, 08:41:07 am »

Jak NIEOCHRZCZONE, nie mające świadomości dzieciątka mają być męczennikami. Chyba jestem za głupi...ale cóż...
  zdarzyło się raz - pewnie zdarzy się drugi raz, dla Boga nie ma nic niemożliwego.
Zapisane
Taki sobie o...
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 04, 2011, 09:45:37 am »

Cytuj
Ale w przypadku św. Maksymiliana to było bardzo inaczej, bo on podjął taką decyzję sam, przez nikogo nie przymuszany w konkretnej sytuacji w danej chwili. Między tymi dwiema sprawami jest ogromna różnica.

To chyba Ulmów też nikt nie przymuszał.

Cytuj
Słuchajcie panowie, ja nie mam problemu co do dorosłych (chciaż dyskutować możemy   ), tylko co do dzieci. Jak NIEOCHRZCZONE, nie mające świadomości dzieciątka mają być męczennikami. Chyba jestem za głupi...ale cóż...
Jeśli chodzi o same nie mające świadomości dzieci to 28 grudnia też takie czczimy jako męczenników. Wątpliwości są chyba raczej związane ze sprawą chrztu.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 04, 2011, 10:26:17 am »

Sprawiedliwi wśród narodów świata. Rodzina Ulmów (1/2) cz.1
http://www.youtube.com/watch?v=of9O67rIX0g

Sprawiedliwi wśród narodów świata. Rodzina Ulmów (2/2) cz.2
http://www.youtube.com/watch?v=nelbgBEbip8&feature=related

Sprawiedliwi wśród narodów świata. Rodzina Ulmów - Słudzy Boży, którzy oddali życie za ratowanie Żydów. 24 marca 1944 roku, w Markowej pod Łańcutem, rozegrały się wstrząsające wydarzenia. Niemieccy żandarmi zamordowali szesnaście osób, wśród nich siedmioro dzieci... O świcie żandarmi otoczyli w Markowej dom Józefa i Wiktorii Ulmów, na strychu którego od wielu miesięcy ukrywało się ośmioro Żydów z rodzin Szallów i Goldmanów, w tym jedno dziecko. Ich zastrzelono jako pierwszych, a chwilę później Józefa Ulmę i jego żonę Wiktorię, będącą w dziewiątym miesiącu ciąży. Po zamordowaniu rodziców, wśród płaczu i krzyków, Niemcy zastanawiali się, co zrobić z szóstką dzieci. Zadecydowali, że ich także należy rozstrzelać. Przy słowach "patrzcie, jak giną polskie świnie, które przechowują Żydów", bestialsko zamordowano Stasię, Basię, Władzia, Franusia, Antosia, Marysię. Najstarsze miało 8 lat, najmłodsze 1,5 roku. Po czym żandarmi urządzili pijacką libację i zrabowali cały majątek Ulmów.

„Wkrótce rozległo się kilka strzałów. Jako pierwsi zginęli, jeszcze podczas snu, dwaj bracia Szallowie oraz jedna z sióstr Gołda Goldman. Wtedy Niemcy wezwali furmanów, aby patrzyli, jak dokonują mordu. To miało odstraszyć innych od pomocy Żydom. Wtedy zastrzelili kolejnego z braci Szallów, następnie Gienię Goldman wraz z małym dzieckiem, a na końcu pozostałych Szallów. Przed chałupę wyprowadzono też Józefa i Wiktorię i tam zastrzelono. Wśród krzyków i płaczu żandarmi zastanawiali się, co zrobić z szóstką dzieci. Po krótkiej naradzie Dieken zdecydował, że je także należy rozstrzelać. Trójkę lub czwórkę dzieci własnoręcznie zamordował Kokott. Krzyczał przy tym: patrzcie, jak giną polskie świnie, które przechowują Żydów. Od kul zginęły wszystkie dzieci Ulmów: Stasia, Basia, Władziu, Franuś, Antoś, Marysia i siódme w łonie matki, która właśnie zaczęła je rodzić.”

(fragment książki - "Sprawiedliwi wśród narodów świata" Jarosław Szarek, Mateusz Szpytma; Wydawnictwo Rafael)
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 04, 2011, 14:16:41 pm »

Cytuj
Ale w przypadku św. Maksymiliana to było bardzo inaczej, bo on podjął taką decyzję sam, przez nikogo nie przymuszany w konkretnej sytuacji w danej chwili. Między tymi dwiema sprawami jest ogromna różnica.

To chyba Ulmów też nikt nie przymuszał.

Czy im ktoś zadał pytanie: wybierajcie, albo wy, albo żydzi, których ukrywacie?
Nie, nikt im tego pytania nie zadał. Oni, owszem, stracili życie, ale nie oddali swojego życia za kogoś.

Prawo było jasne: za ukrywanie Żydów grozi śmierć. A więc biorąc ich pod swój dom mieli świadomość, że mogą za nich oddać życie.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 04, 2011, 16:15:33 pm »



Proszę Pana, za pomoc partyzantom i zbiegom z obozów Niemcy palili całe wsie, więc takich "świętych" to u nas na pęczki, jak to się mówi.
 
Gdyby takich świętych rzeczywiście było "na pęczki" to Gross nie miałby o czym ksiażek pisać.
Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 04, 2011, 16:49:25 pm »

Cytuj
Gdyby takich świętych rzeczywiście było "na pęczki" to Gross nie miałby o czym ksiażek pisać.
Radzę poszukać sobie dobrego psychiatry!
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 04, 2011, 17:31:33 pm »

Pani chciała mnie rozśmieszyć tym Grossem?  :D :D :D
Gross zawsze miałby co pisać, bo Gross tworzy fantasy.
Pani Tosiu, co Panią rozśmieszyć może to ja bym nigdy nie zgadła i na myśl by mi nie przyszło, bo raczej dobrze o ludziach myślę.



Radzę poszukać sobie dobrego psychiatry!
Tak się składa, że znam kilku bardzo dobrych , katolickich psychiatrów, mogę Panu polecić.
Zanim Pan zdobędzie się na odwagę wejścia do gabinetu, proszę przeczytać "Refleksje oświecimskie" Antoniego Kępińskiego oraz np. "Przeżyć i co dalej " książka -wywiad z Marią Orwid, psychiatrą z zespołu Kępińskiego.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy najmłodsze dziecko Ulmów będzie beatyfikowane? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!