Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 17:11:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231967 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Warsztaty chorału gregoriańskiego w Łodzi z udziałem tradibenedyktynów
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Warsztaty chorału gregoriańskiego w Łodzi z udziałem tradibenedyktynów  (Przeczytany 9127 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« dnia: Maja 26, 2011, 12:29:09 pm »

http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=a0519d42ff72b365c6689bb2e49fca77

<<"Pragniemy, aby Warsztaty te wprowadziły nas w głębię tradycyjnego śpiewu liturgicznego, który ma wznieść nasze serca ku Bogu. Dlatego będą to swego rodzaju rekolekcje, próba doświadczenia prawdziwej modlitwy śpiewem i zaczerpnięcia z bogactwa Kościoła" - mówi jeden z organizatorów, ks. Grzegorz Kopytowski.
Warsztaty poprowadzą benedyktyni z Francji - o. Herve Courau (opat klasztoru w Triors) i o. Jean Jean Pateau (przeor klasztoru w Fontgombault).>>

Klasztory w Fontgombault i w Triors to jedne z największych na świecie ośrodków kultywujących tradycyjną liturgię.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 26, 2011, 13:27:21 pm »

ŁAAAAŁ  :) :) :)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 22, 2011, 20:42:30 pm »

Nie ma się co aż tak bardzo cieszyć. Oczywiście zapisałem się. Napisałem też do organizatorów, że gdyby zachodziła konieczność posługiwania jako organista czy ministrant do liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, to jestem gotów pomóc. W odpowiedzi otrzymałem, co następuje:

- - - - - - -

Warsztaty chorałowe – jak nazwa wskazuje – dotyczyć będą nauki śpiewania chorału gregoriańskiego.
Nie mają na celu podejmowania tematów związanych z rytem trydenckim.
Eucharystia przewidziana w programie będzie sprawowana w rycie rzymskim, w języku łacińskim.
Pozdrawiam
Ks. Grzegorz Kopytowski

- - - - - - -

Ze względu na użytą terminologię nie podjałem dalszej korespondencji. Ciekaw jestem zatem, jak będą się czuli Ojcowie Opaci, którym każą odprawiać gdzieś pokątnie "w katakumbach", albo będą namawiać do udziału w koncelebrze...
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 23, 2011, 21:38:40 pm »

Też się wybieram, a z tego co pisze pan Jacek, zaczynam się obawiać, że ojcowie benedyktyni nie do końca widzą, co ich czeka. Organizatorką warsztatów jest osoba spoza tradi-światka, zupełnie nieświadoma problemów, jakie mogą tu powstać w kwestiach liturgicznych.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 23, 2011, 22:15:53 pm »

Gdy byłem w Trioirs w listopadzie ub. roku opat właśnie rozpoczynał starania i prosił nas o pomoc.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 24, 2011, 11:29:10 am »

Niniejszym uprzejmie informuję, że po powyższym wpisie Ks. Kanonik Grzegorz K. zaszczycił mnie rozmową telefoniczną, w której był niemiły poinformować mnie, iż: jako że cele moje i cele warsztatów są różne (?), a ja byłem przyjęty z listy rezerwowej, to... nie widzi możliwości mego udziału w warsztatach. Cóż, ubolewam, jako, że chciałem po prostu poznać jedną z wielu spójnych szkół interpretacji chorału, przekazywaną w tradycyjnych klasztorach z pokolenia na pokolenie. Tyle, i tylko tyle, i nic więcej. Być może będzie okazja w innym miejscu i czasie, a niekoniecznie w towarzystwie osobników postrzegających rzeczywistość "inaczej" niż choćby Ojciec Święty...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 24, 2011, 12:19:43 pm »

Strasznie to żenujące. Pozwoliłem sobie opisać tę histo(e)rję x. Kopytowskiego

http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/06/odwidziao-sie-czy-moze-niedowidziao-sie.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2011, 12:33:47 pm wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 24, 2011, 14:03:42 pm »

Nie bądźmy złośliwi... Organizatorzy na pewno pozwolą mnichom cichą Mszę odprawic w jakims zamknietym kosciele.... :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 24, 2011, 15:19:21 pm »

A kogóż spoza tradiświadka tak naprawdę interesuje chorał gregoriański? To przecież wydłuża liturgię a wogóle, "czy to ładne" ;) ?
W przypadku NOM'u - istny kwiatek do zgrzebnego kożucha.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2011, 15:21:04 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 24, 2011, 15:23:41 pm »

Ks. Grzegorz właśnie zarejestrował się na FK. Może przenieśmy ten wątek do poczekalni, aby mógł się wypowiedzieć?
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 24, 2011, 16:06:09 pm »

Strasznie to żenujące. Pozwoliłem sobie opisać tę histo(e)rję x. Kopytowskiego

http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/06/odwidziao-sie-czy-moze-niedowidziao-sie.html
Hervé to Gerwazy  :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 24, 2011, 16:49:56 pm »

znalazłem raczej Herweusza http://pl.wikipedia.org/wiki/Herweusz ale ponieważ nigdy nie spotkałem się z tłomaczeniem tego imienia, to dałem mu spokój
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 24, 2011, 18:36:54 pm »

Faktycznie - Gerwazy to raczej Gervais.
Aczkolwiek z takim właśnie tłumaczeniem imienia ojca opata spotkałam się będąc w Triors.
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 24, 2011, 22:01:28 pm »

Nie wiadomo, śmiać się czy płakać. Człowiek oferuje pomoc,  a tu taka niemiła niespodzianka. Czyżby syndrom Pawłowa? :)  Wydaje się, że po usłyszeniu wiadomego "hasła" ksiądz miał jakieś zaćmienie, które nie pozwoliło mu zachować się przyzwoicie.

Jeśli rzeczywiście nie wiedzą kogo zaprosili, to raczej powinien przyjąć taką pomoc z pocałowaniem ręki...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 25, 2011, 08:08:42 am »

Ale kurialni czcigodni boją się tradsów.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Warsztaty chorału gregoriańskiego w Łodzi z udziałem tradibenedyktynów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!