Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:54:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Osoby zainteresowane Mszą Świętą Wszechczasów Białołeka - Legionowo
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Osoby zainteresowane Mszą Świętą Wszechczasów Białołeka - Legionowo  (Przeczytany 14936 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #30 dnia: Października 06, 2011, 10:19:24 am »

brak Kapłana . Trawą poszukiwania Kapłana . Na dzień dzisiejszy nie ma  kapłana zainteresowanego celebrowaniem  KRR . Kaplice , Kościoły są ale barak kapłana. Zapytanie : Czy ktoś wie jakie zakony zgromadzenia kapłańskie są w diecezji Warszawsko-Praskiej .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #31 dnia: Czerwca 21, 2012, 22:05:16 pm »

 Aktualności i ogłoszenia parafialne
Coś się kończy... coś zaczyna...         
PDF   
Drukuj   
Email   
Dnia 19 czerwca 2012 roku Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser przyjął oficjalnie rezygnację  naszego ks. prałata Mirosława Bielawskiego z funkcji proboszcza parafii Narodzenia NMP w Warszawie-Płudach i mianował go rezydentem w tejże parafii. Zatem choć nas ks. Mirosław odchodzi od nas to jedynie urzędowo, ponieważ  mieszkać będzie w dalszym ciągu przy kościele, który wybudował i  parafii, którą prowadził przez ostatnie 24 lata. Dziękujemy za wszystko i życzymy wielu bozych łask i szczególnie zdrowia.
Również 19 czerwca 2012 roku Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser zwolnił z obowiązków  wikariusza w naszej parafii ks. Macieja Kosewskiego i mianował go  wikariuszem parafii św. Patryka w Warszawie. Dziękujemy ks. Maciejowi za pracę i życzymy wiele  dobra w nowej parafii.
Nowym proboszczem został ks. Robert Furman, dotychczasowy proboszcz parafii MB Jasnogórskej w Królewcu koło Mińska Mazowieckiego a nowym wikariuszem ks. Jan Sawicki, dotychczas będący wikariuszem parafii św. Patryka w Warszawie. Nowego proboszcza powitamy w parafii już 1 lipca, kiedy na Mszy świętej o godzinie 1130 obejmie kanonicznie swój urząd. Nowego wikariusza natomiast powitamy 26 sierpnai. A naszych dotychczasowych  księży żegnać będziemy już w tę niedzielę, tj. 24 czerwca.
  http://www.parafiannmp.pl/
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #32 dnia: Czerwca 21, 2012, 22:12:00 pm »

Były proboszcz a obecnie rezydent jest bardzo ciężko chory i był w sanatorium .

Poszukiwany ministrant z okolic .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #33 dnia: Czerwca 21, 2012, 22:12:11 pm »

Czy to oznacza, ze jest jakaś szansa na KRR?
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #34 dnia: Czerwca 21, 2012, 22:15:29 pm »

Czy to oznacza, ze jest jakaś szansa na KRR?

Nie znam nowego proboszcza. Podobno jest kolegą kursowym mojego wujka, który był przez 6 lat w seminarium, ale go nie skończył . Jak przyjedzie to będziemy rozmawiać . Proszę o pomoc ludzi z okolicy .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #35 dnia: Czerwca 21, 2012, 22:18:20 pm »

A nie znalazł Pan czasem informacji o zmianach personalnych w diecezji warszawsko-praskiej? Archidiecezja warszawska już podała swoje zmiany
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 21, 2012, 23:09:18 pm »

A nie znalazł Pan czasem informacji o zmianach personalnych w diecezji warszawsko-praskiej? Archidiecezja warszawska już podała swoje zmiany


Niestety nie .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #37 dnia: Lipca 02, 2012, 10:42:38 am »

Podziękowanie i pożegnanie z parafią ks. Mirosława Bielawskiego 24.06.2012

http://www.parafiannmp.pl/listy-ks.proboszcza/podziekowanie-i-pozegnanie-z-parafia-ks.-miroslawa-bielawskiego-24.06.2012.html

Ja jestem trochę  przeziębiony mam niezły katar ale  postaram się wybrać do kancelarii parafialnej na rekonensan .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #38 dnia: Października 09, 2012, 23:46:15 pm »

 Pilnie poszukiwany ministrant , schola , organista. Proszę pisać na prywatną wiadomość do mnie . W treści proszę o pozostawienie nr telefonu .
 
 Bardzo prosimy o modlitwę w tej sprawie ( piszę w imieniu grupy ) . Jest na tak . Dalsze informacje w odpowiednim czasie .
 
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
vatu0
uczestnik
***
Wiadomości: 111


« Odpowiedz #39 dnia: Października 10, 2012, 11:41:39 am »

A nie warto było o tym pomyśleć od początku starań o Mszę na Białołęce?

W sprawie ministrantów ( ministranta? ) sugeruje kontaktować się z ceremoniarzami w św. Klemensie ale nie wiem czy coś z tym poradzą.

Scholi i organistów nie będę komentował.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2012, 12:28:27 pm wysłana przez vatu0 » Zapisane
"Zmiłuj się nade mną Boże, w łaskawości swojej"

Święty Franciszku, Apostole Azji, módl się za nami!
Święty Andrzeju Kim Tae-gon, módl się za nami
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #40 dnia: Października 10, 2012, 11:47:42 am »

Mnie też się tak wydaje, że najpierw załatwiając mszę trydencką w jakimś kościele powinno się mieć w rezerwie przygotowanego ministrantanta. Po co od razu mysleć o scholi i organiście? Wydaje mi się że na początku wystarczy msza recytowana.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #41 dnia: Października 10, 2012, 12:06:13 pm »

A nie warto było o tym pomyśleć od początku starań o Mszę na Białołęce?


A nie warto było trochę pomyśleć przed napisaniem tej wiadomości ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #42 dnia: Października 10, 2012, 12:30:25 pm »

Cytuj
Wydaje mi się że na początku wystarczy msza recytowana.

Ależ oczywiście, że tak. I broń Boże nie częściej niż raz w miesiącu, wieczorem w poniedziałek. Najlepiej w piwnicy. Jak nie ma piwnicy... to trudno.
Taki model przetrenowany został na Imielinie i uzyskał błogosławieństwo o.K. p.o. bp-a miejsca d/s Tradycji.
 ;)
Panie binraf, po jaką cholerę Panu schola i organista ???  Jeszcze ludzie się zwiedzą i przyjdą.
Zawsze równamy w dół. Ma być "ccc": cicho, chłodno i ...brzydko. Pan pamięta, ...no!
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2012, 12:39:49 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #43 dnia: Października 10, 2012, 12:51:39 pm »

Nie  wydaje mi się, żeby większość mszy przed SWII było śpiewanych, były to msze ciche i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. I wierni przychodzili na takie msze. Nawet w Radości nie na każdej mszy jest schola i organista. Nie słyszałem by ktoś skarżył się na to.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #44 dnia: Października 10, 2012, 12:57:14 pm »

Ministrantury może nauczyć się Pan sam. Jeśli ma Pan w miarę normalny głos (tzn. niefałszujący) to można robić również za kombajn i śpiewać częsci stałe. To trudne i generalnie niezbyt fajne - ale ten model (z braku laku) przerabialismy razem z pjo'em na początku indultu w Chorzowie i Bytomiu, Tychach, czy Dąbrowie Górniczej.
Co do Mszy - na początek MUSI BYĆ śpiewana (jeśli chcemy aby przyciagnęła NOMowców).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Osoby zainteresowane Mszą Świętą Wszechczasów Białołeka - Legionowo « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!