Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 03:01:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: kościół św. Tomasza Apostoła na Imielinie (Ursynów)
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: kościół św. Tomasza Apostoła na Imielinie (Ursynów)  (Przeczytany 43560 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« dnia: Maja 12, 2011, 17:51:44 pm »

UWAGA MOBILIZACJA !!

Jak pisze pewna zacna Rebelyantka:

http://rebelya.pl/discussion/24376/starus-hej-bracia-tradsi-z-poludniowej-warszawy/#Item_52

Rozmawiałam z proboszczem par. św. Tomasza Ap.ks. prałatem Tomaszem Królem w wiadomej sprawie. Stawia ostre warunki. Musi być grupa co najmniej 30 osób, żeby odpowiadały (niekoniecznie z parafii) oraz 1 do 2 ministrantów co się znają, a wtedy ustali się termin. Dalej nie pociągnę sprawy, bo nie mam talentów organizacyjnych. Kościół blisko stacji metra Imielin, czyli południe Warszawy, a namiary tu:  http://www.archidiecezja.warszawa.pl/archidiecezja/struktura/parafie/?a=700 Czekam na rozwój sytuacji.

Proszę o zgłoszenie się osób, które zechcą zająć się tą sprawą. Mamy dużą szansę, musimy ją sprawdzić !! Kto się zgłasza ??


Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 07, 2011, 11:53:02 am »

to moja dawna parafia. służę podpisami na przykład. Msza Trydencka w takiej scenerii mogłaby być jedyna w swoim rodzaju. Duch soboru w architekturze jak rzadko gdzie. Proszę sobie wyobrazić, że trudno tam powiedzieć o czymś takim jak ściana ołtarzowa. Stoi się jakoś bokiem - nie widziałem nigdzie takiego pomysłu. A Droga Krzyżowa - wyjątkowa...
Obok Kościoła mieszkają (jeszcze?) bracia mniejsi  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2011, 11:54:43 am wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 07, 2011, 12:01:17 pm »

Cytuj
Duch soboru w architekturze jak rzadko gdzie. Proszę sobie wyobrazić, że trudno tam powiedzieć o czymś takim jak ściana ołtarzowa. Stoi się jakoś bokiem - nie widziałem nigdzie takiego pomysłu.

W tym wypadku mamy do czynienia z tzw. kościołem na planie "wycinka koła". To jest wersja przestrzeni liturgicznej tzw. "przejściowa" - zalecana w latach 80 przez Episkopat - "amfiteatr".

Przejściowa : pomiędzy kościołem nawowym a salą gimnastyczną ze stolikiem na środku.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 07, 2011, 12:33:58 pm »

- czemu prymas zalecil budowanie okraglych kosciolow?
- zeby esbecy nie chowali sie po kątach.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2910

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 07, 2011, 15:56:27 pm »

Cytuj
W tym wypadku mamy do czynienia z tzw. kościołem na planie "wycinka koła". To jest wersja przestrzeni liturgicznej tzw. "przejściowa" - zalecana w latach 80 przez Episkopat - "amfiteatr".

Przejściowa : pomiędzy kościołem nawowym a salą gimnastyczną ze stolikiem na środku.
Mówi Pan, że zalecany przez episkopat? Pierwszy po II Wojnie Światowej kościół w Łodzi został zbudowany na planie ośmiokąta. Nie był to jednak pomysł duchowieństwa. Po bojach stoczonych z władzami o samo pozwolenie na budowę, pozwolono w końcu na taki projekt, aby w przyszłości łatwo było przerobić kościół na salę gimnastyczną.
To jednak jeszcze były lata 60. Nie wiem jak było później.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
kamilek
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 20, 2011, 04:21:33 am »

.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 20, 2011, 16:23:31 pm »

@Aqueb
Cytuj
To jednak jeszcze były lata 60. Nie wiem jak było później.

lata 60 -te w arch. sakralnej to ciekawy okres.
Z jednej strony widać już pierwsze betonowe "prodiże", "rondle" (np. przy Hynka w W-wie) dostosowane do "liturgii wspólnoty" - takie lekko kosmiczne oraz Tradi-betony - św.Michał przy ul.Puławskiej w W-wie (1968) o układzie tradycyjnym: nawa, transept, szczątkowe prezbiterium [ten sam architekt dał popis w kościele Dominikanów na Służewie - póżny Gierek/wczesny Jaruzel. Prezbiterium zanikło na rzecz proscenium ze stolikiem z płyty wiórowej+2xfarba emulsyjna biała. ]
Z drugiej mamy tez rózne małe fajne realizacje (chyba Skaryszewska).
Najgorsze dopiero przyjdzie w późnym Gierku i dojrzałym Jaruzelskim (MB Ostrobramska w W-wie przy Ostrbramskiej rzecz jasna)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 30, 2012, 09:37:19 am »

Msza we czwartek 9 II o godz. 21 - vide: http://rebelya.pl/forum/watek/43537/
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 08, 2012, 10:20:39 am »

Jutro o 21 msza trydencka w kościele św. Tomasza Apostoła na Ursynowie. Mam nadzieję, że powstanie nowe miejsce celebracji KRR w Warszawie
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1265


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 08, 2012, 22:25:30 pm »

A ta Msza będzie  Cicha , Śpiewana , z Asystą ? Czy to będzie w Kościele czy w salce jakiejś przykościelnej ?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 08, 2012, 22:33:21 pm »

Tu jest ten wątek z informacjami
http://rebelya.pl/forum/watek/43537/
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1265


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 09, 2012, 13:48:06 pm »

Tylko błagam poproście ks. odprawiającego Mszę aby Msza była sprawnie i szybko celebrowana bo pora jest bardzo późna i jest bardzo zimno a ludzie muszą do domu wrócić . Mogą być nawet z pod warszawy lub z odległych dzielnic np. Białołęka . Postawcie kogoś kto poprowadzi do kaplicy . Ja jestem dwa razy do roku na Ursynowie i kompletnie nie znam dzielnicy . Będę jechał metrem . Wysiądę na stacji Imielin i powiem szczerze dalej nie wiem co dolej i gdzie .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1265


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 09, 2012, 14:43:18 pm »

Ciekawa informacja ze strony parafii.
 
Chorał Gregoriański

Chorał gregoriański jest śpiewany w naszym kościele w pierwszą Niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 7.30.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 13, 2012, 11:00:01 am »

Byłem. Celebrował proboszcz. Bardzo poprawnie, bez rażących błędów. I sam wyszkolił ministrantów - duża sztuka.
Mam nadzieję, że to nie ostatnia msza.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 25, 2012, 20:36:52 pm »

Kiedy będzie następna msza trydencka w kościele św. Tomasza?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: kościół św. Tomasza Apostoła na Imielinie (Ursynów) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!