Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:04:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Relikwie św. Piusa X we Wrocławiu
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Relikwie św. Piusa X we Wrocławiu  (Przeczytany 2470 razy)
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« dnia: Maja 09, 2011, 20:06:14 pm »

Czy ktoś z szanownych Państwa ma jakieś pojęcie, co stało się z relikwiarzem zawierającym relikwie św. Piusa X, znajdującym się do niedawna w katedrze we Wrocławiu?

Relikwie znajdowały się w kaplicy św. Jacka z bł. Bronisławą i bł. Czesławem (ostatnia kaplica po prawej stronie przed kratą). Relikwiarz, jak zdążyłem go pobieżnie wygooglać, był barokowy z XVIII wieku. Na ścianie, pod opisem tytułu kaplicy, znajdowała się tabliczka informująca o nich. Zawsze, będąc w katedrze (z Piasku po drodze), chodziłem się tam choć na chwilę pomodlić. Obecnie relikwiarza nie ma, zniknęła też tabliczka, pozostał za to wyraźny ślad po niej na ścianie. Brak zauważyłem tak gdzieś w okolicach Wielkanocy. Myślałem, że zostały gdzieś przeniesione, ale nikt na ten temat nic nie wie - księża, których pytałem, nie mają pojęcia, bo tylko tu przychodzą spowiadać; dziś wybrałem się do zakrystii, siostra zakrystianka wyraziła swoje zdziwienie: "A to był tam jakiś relikwiarz?"

Coraz bardziej zaczynam się obawiać, że ktoś go ordynarnie ukradł, i nie wiem, co w tym wypadku jest gorsze - świętokradztwo czy fakt, że nikt go nie zauważył przez co najmniej pół miesiąca?

Ktoś z Państwa coś wie?
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Maja 09, 2011, 20:24:38 pm »

Może chcą zrobić miejsce na chusteczkę do nosa Jana Pawła II.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 09, 2011, 20:54:38 pm »

Ząb Pani Tosiu, ząb. Biskup Stas-Relikwia-III-Stopnia mial chody u dentysty JPII i ma caly woreczek.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 09, 2011, 22:05:32 pm »

Ja bym zapytał naszych wrocławskich Piusowców, może oni cuś w temacie rzeczonym wiedzą ;D
A tak po prawdzie jeśli ktoś je usunął to widocznie miał w tym jakiś cel (niecny zresztą)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 10, 2011, 06:39:14 am »

Metropolitarne Seminarium Duchowne było pod wewzniem św. Piusa X, tylko od wielu lat jego podobizna nad wejściem jest zasłonięta  lub jej pod spodem już nie ma "kółkiem" z kongresu eucharystycznego z JPII...takim kolorowym badziewiastym, również nie wspomina się raczej Patrona w ofizjalnych komunikatach, podobny los mógł spotkać relikwie...mam nadzieję, że zostały przeniesione przynajmniej do kaplicy jakiekiejś....:/
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 10, 2011, 08:02:49 am »

Ząb Pani Tosiu, ząb. Biskup Stas-Relikwia-III-Stopnia mial chody u dentysty JPII i ma caly woreczek.
Ale chyba nie więcej niż 32?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 10, 2011, 08:07:35 am »

Ząb Pani Tosiu, ząb. Biskup Stas-Relikwia-III-Stopnia mial chody u dentysty JPII i ma caly woreczek.
Ale chyba nie więcej niż 32?
+ 20 mlecznych.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #7 dnia: Maja 10, 2011, 08:14:03 am »

Ząb Pani Tosiu, ząb. Biskup Stas-Relikwia-III-Stopnia mial chody u dentysty JPII i ma caly woreczek.
Ale chyba nie więcej niż 32?
+ 20 mlecznych.
No to był przewidujący ;) ...  ale ... wiem, że to szukanie dziury w całym (zębie?), ... ale ... Kiedy Staś-Relikwia-III-Stopnia się urodził (1939) Błogosławiony miał już 19 lat i chyba wszystkie zęby stałe (ewentualnie ósemki w drodze).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 10, 2011, 08:17:58 am »

uważajmy bardzo z tym kultem relikwii, bo to młodzież się z tego śmieje i kpi, a sprawa jest poważna.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #9 dnia: Maja 10, 2011, 09:49:06 am »

piszę ogólnie o kulcie relikwii, a zresztą już są relikwie z krwią bł. JPII. Są relikwie bł.x.Popiełuszki. Ludzie potrzebują w kościołach wyjaśnień na temat właściwego kultu relikwii w Kościele katolickim, inaczej będą traktować je jak talizmany. 
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Relikwie św. Piusa X we Wrocławiu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!