Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 23:15:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Powołaniówka" ministrancka - szukam inspiracji, zdjęć...
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Powołaniówka" ministrancka - szukam inspiracji, zdjęć...  (Przeczytany 1122 razy)
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« dnia: Maja 03, 2011, 22:24:10 pm »

Zostałem poproszony aby młodą dziatwę (II klasa podstawówki) zachęcić do służby ministranckiej. Wiem, że na forum są osoby, które sporo miały z ministranturą do czynienia, dlatego byłbym ogromnie wdzięczny za pomysły i inspirację, czym dzieciaczki zachęcić? Co na was w tym wieku działało? Szukałbym też materiałów multimedialnych (zdjęć) działających na wyobraźnię.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1 dnia: Maja 03, 2011, 23:09:53 pm »

Zostałem poproszony aby młodą dziatwę (II klasa podstawówki) zachęcić do służby ministranckiej. Wiem, że na forum są osoby, które sporo miały z ministranturą do czynienia, dlatego byłbym ogromnie wdzięczny za pomysły i inspirację, czym dzieciaczki zachęcić? Co na was w tym wieku działało? Szukałbym też materiałów multimedialnych (zdjęć) działających na wyobraźnię.

Obrazki, obrazki i jeszcze raz obrazki. To działa na wyobraźnie. Filmiki z Mszy, rysunki, zdjęcia (kolorowe :)  Również praktyka. Nauka teoretyczna nic nie da, jeśli nie będzie połączona z automatyczną praktyką. Uważam, że komiks "Twoja Msza" jest świetny do tego typu rzeczy.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 04, 2011, 21:13:47 pm »

Również praktyka. Nauka teoretyczna nic nie da, jeśli nie będzie połączona z automatyczną praktyką.
Na razie chodzi mi o ściągnięcie kandydatów, o spotkanie zachęcające. Dalsza formacja to już inna bajka.

Uważam, że komiks "Twoja Msza" jest świetny do tego typu rzeczy.
Aktualnie odpada bo to (na razie ;)) NOMowi ministranci mają być.
Zapisane
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 05, 2011, 10:55:03 am »

Zostałem poproszony aby młodą dziatwę (II klasa podstawówki) zachęcić do służby ministranckiej. Wiem, że na forum są osoby, które sporo miały z ministranturą do czynienia, dlatego byłbym ogromnie wdzięczny za pomysły i inspirację, czym dzieciaczki zachęcić? Co na was w tym wieku działało? Szukałbym też materiałów multimedialnych (zdjęć) działających na wyobraźnię.
Jeżeli znasz historię św. Tarsycjusza, jesteś w stanie sam podłożyć komentarz
http://youtu.be/H3XNMr3jKHw
http://youtu.be/wFm05HcQw5Q
Jeżeli jesteś zainteresowany flash'owa wersją ale już po polsku (dość duży plik) napisz na pw.
Powodzenia!
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 06, 2011, 13:28:17 pm »

Cytuj
Uważam, że komiks "Twoja Msza" jest świetny do tego typu rzeczy.
Polecam, polecam.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Powołaniówka" ministrancka - szukam inspiracji, zdjęć... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!