Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 06:38:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Antonio Canizares Kardynał Llovera odwiedzi Polskę
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Antonio Canizares Kardynał Llovera odwiedzi Polskę  (Przeczytany 2885 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« dnia: Maja 06, 2011, 13:11:26 pm »

W dniach 15-17 maja 2011 będzie przebywać na Dolnym Śląsku kardynał Antonio Cañizares Llovera, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, jeden z najbliższych współpracowników Ojca Świętego Benedykta XVI.

W niedzielę 15 maja o godzinie 18.00 ks. kardynał Llovera będzie celebrować Mszę św. w kościele pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze w związku z podniesieniem tej świątyni do godności bazyliki mniejszej. Uroczystość będzie transmitować Radio Maryja i Telewizja Trwam.

W poniedziałek 16 maja o godzinie 18.00 Gość z Watykanu odprawi Mszę św. w bazylice w Krzeszowie w ramach dziękczynienia Diecezji Legnickiej za beatyfikację papieża Jana Pawła II.

We wtorek 17 maja, ks. kardynał odwiedzi Wrocław, gdzie na Papieskim Wydziale Teologicznym będzie miało miejsce sympozjum naukowe poświęcone działalności Kongregacji, której przewodniczy Watykański Hierarcha. O godzinie 9.00 odprawi Mszę św. w Archikatedrze Wrocławskiej, natomiast o godz. 10.30 przedstawi temat: "Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – znaczenie i zadania".

za : http://sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=1990&kategoria=2
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 06, 2011, 13:15:10 pm »

Które Msze św. będą celebrowane w klasycznym rycie rzymskim ?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 06, 2011, 13:18:57 pm »

Oczywiście, że fszystkie ;D
A tak na poważnie to podejrzewam, ze żadna ze względu na brak czegokolwiek do odprawienia takiej Mszy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 06, 2011, 13:28:07 pm »

Cytuj
A tak na poważnie to podejrzewam, ze żadna ze względu na brak czegokolwiek do odprawienia takiej Mszy.
Czegokolwiek ?
W bazylice w Krzeszowie były nawet warsztaty liturgiczne z KRR.
Poza tym Dolny Śląsk to Polskie Zagłębie Liturgiczne z erygowanym Duszpasterstwem Tradycyjnym?

Ps
jeżeli nie we Wrocławiu to gdzie?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 06, 2011, 13:31:16 pm »

I co z tego??
Aby kardynał odprawił Mszę śpiewaną muszą być odpowiednie stroje itd. Pan AO, gdyby był to by Panu wytłumaczył.
A jeśli miałaby to być Msza cicha to nie ma żadnych przeciwwskazań, ale raczej nikt na to nie pójdzie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 06, 2011, 13:38:06 pm »

Cytuj
Aby kardynał odprawił Mszę śpiewaną muszą być odpowiednie stroje itd.
Chyba kardynał nie przyjeżdża tak "z bomby". Pewnie jego wizyta była zapowiedziana wcześniej. Była okazja by Duszpasterstwo (legalne sic!) podrzuciło organizatorom (strony watykańskiej) jedną mszę w KRR. Nie mówmy, że jest to rzecz niewykonalna.

Strona watykańska propozycję potraktowałaby poważnie albowiem we Wrocku są księża IBP.

Poza tym ks.Ordynariusz przypomniałby sobie , że erygował Duszpasterstwo.

Taka okazja :o ... i pupa.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 06, 2011, 13:40:01 pm »

Panie rysio, niech Pan po prostu tu przyjedzie i sprawę załatwi, skoro to takie proste dla Pana.
Zapraszamy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 06, 2011, 13:48:59 pm »

Cytuj
Panie rysio, niech Pan po prostu tu przyjedzie i sprawę załatwi, skoro to takie proste dla Pana.
Zapraszamy.
;D ;D ;D

Okazja była. Nie twierdzę, ze strona watykańska była by wyraziła zgodę na KRR.
Ale podjąć kontakt ze stroną watykańską można było.
Przedstawić się, załączyć dekret Ordynariusza, wyrazić radość z wizyty i zaproponować jedną Mszę w KRR.
Na prośbę Kongregacja musiałaby odpowiedzieć... Tak lub nie...
Delikatna sprawa... ale to problem Kongregacji.

Nie trzeba przejeżdżać do Wrocka by napisać krótki list. Mogę pomóc... ale (np) dk Sergiusz zrobi to lepiej i szybciej. Co do liturgii ... to lepiej mnie nie pytać ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Maja 06, 2011, 14:09:03 pm »

A jeśli miałaby to być Msza cicha to nie ma żadnych przeciwwskazań, ale raczej nikt na to nie pójdzie.
W oderwaniu od kontekstu zabrzmiało by to nieco dwuznacznie ;), rozumiem, "nie pójdzie" dotyczy takiego rozwiąznia a nie Mszy cichej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #9 dnia: Maja 06, 2011, 14:12:33 pm »

Dokładnie Panie jwk. Myślę, że gdyby Kardynał odprawił mszę cichą to wszyscy walililby drzwiami i oknami :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Maja 06, 2011, 14:21:07 pm »

Dokładnie Panie jwk. Myślę, że gdyby Kardynał odprawił mszę cichą to wszyscy walililby drzwiami i oknami :D
A potrzeba tylko trochę odwagi. Stałem wtedy blisko środkowego przejścia i do dziś pamiętam zmianę na twarzy J.E. Kardynała Darío Castrillón Hoyosa przed Mszą w Chartres i po. Przed był skupiony i poważny a po, po prostu rozradowany.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2011, 14:54:33 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 06, 2011, 14:23:43 pm »

Dokładnie Panie jwk. Myślę, że gdyby Kardynał odprawił mszę cichą to wszyscy walililby drzwiami i oknami :D

Ja bym waliła! a dlaczego nie?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #12 dnia: Maja 06, 2011, 15:09:22 pm »

no ja mysle :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 17, 2011, 17:54:43 pm »

Oglądałem tę Mszę transmitowaną z Jeleniej Góry, i zdziwiło mnie, że 1ME była odmawiana w dwóch językach: eminencja po łacinie, a polscy biskupi po polsku rzecz jasna. Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie, czy taki mix językowy jest dozwolony, jeśli chodzi o KANON.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #14 dnia: Maja 17, 2011, 18:04:04 pm »

Oglądałem tę Mszę transmitowaną z Jeleniej Góry, i zdziwiło mnie, że 1ME była odmawiana w dwóch językach: eminencja po łacinie, a polscy biskupi po polsku rzecz jasna. Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie, czy taki mix językowy jest dozwolony, jeśli chodzi o KANON.?
Od kilku lat jest zakazany
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Antonio Canizares Kardynał Llovera odwiedzi Polskę « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!