Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:24:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dialog z chrześcijaństwem, wersja żydowska
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Dialog z chrześcijaństwem, wersja żydowska  (Przeczytany 2593 razy)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 28, 2011, 22:27:35 pm »

Nie wiem czy to  jest w telewizji izraelskiej,
konkretnie jeden z programów dla dzieci w telewizji


Programów dla dzieci z prawie goła babka? Niech Pan sie nie kompromituje. To najwyraźniej jakis niskich lotów program satyryczny, pewnie jeszcze z jakiejs niszowej tv. Podlinkowójac to hovno tutaj, niepotrzebnie Pan je nobilituje. Ten program jest bez znaczenia. Dopiero Pan mu go nadaje. Na ulicy tez Pan zbiera psie kupy, zeby z nich wystawę zrobić?
Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 29, 2011, 20:19:33 pm »

(...)

No to nich Pani rozwinie skrzydła w cenzurze.

Trudno, jak pan nie potrafi rozróżnić cenzury od propagowania bluźnierstw i świętokradztw. Być może chciał pan dobrze, tylko że temat jakby poniżej pasa. Post nie pasuje do rangi forum tradycyjnego, pomijając już fakt po co takie rzeczy w ogóle propagować.

Przed opublikowaniem wiadomości zastanawiałem się kiedy odezwą się agenci i kto tym agentem będzie. :-)

Jeżeli dla Pani to jest propagowaniem bluźnierstwa, to ma Pani poważny problem.

Upraszam moderację o zwrócenie uwagi za odpowiedzi ad-personam.

Bluźnierstwo

"Bluźnierstwo – złe, w tym obraźliwe lub nieprzyzwoite mówienie o Bogu, bogach, świętych rzeczach, świętych ludziach, świętych osobach, świętych imionach. Bluźnierstwo jest krzywdzącą wypowiedzią wobec osoby nią znieważanej ze względu na jej wiarę, tym bardziej, jeśli jest to osoba o szczególnej czci.
W katolicyzmie zakaz bluźnierstwa ma swoje źródło w drugim przykazaniu (Wj 20,7), a jego podstawą jest uznanie świętości Boga, którego imię należy bezwzględnie szanować i czcić. (...)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Blu%C5%BAnierstwo

Ktoś mówi, a pan bezmyślnie propaguje! i ma uciechę. Może proszę z dzieckiem czy dziećmi swoimi na dobranoc jako bajkę oglądać, jak dla pana nie jest bluźnierstwem i się tym upajać!

No tak, moderacja rozwiąże wszystkie problemy.

Podałem przykład stosunku niektórych Żydów do chrześcijaństwa.
Co Pani zrobiła?
1. Gadka umoralniająca o propagowaniu bluźnierstw, przy takiej interpretacji kronika policyjna będzie propagowaniem morderstw, gwałtów, pisanie o homosiach będzie propagowaniem homoseksualizmu a pisanie o przestępstwach gospodarczych, wg Pani oceny będzie, uderzaniem w podstawy ustroju naszego chorego państwa.
2. Sianie dezinformacji i wypisywanie niedorzeczności o weteranach amerykańskich.
3. No i próba przekierowania dyskusji na temat zastępczy w tym przypadku,  o tym kto ponosi winę za śmierć Pana Jezusa.
4. A jak się nie uda to go spacyfikujemy za pomocą moderacji.

Dlatego podtrzymuję swoją opinię, dobrze wykonana robota agenturalna.

Co do moderacji, no cóż, moderacja zrobi co zechce, albo zrobi co zechce Pani. Chociaż cenię sobie to forum, nie oznacza, że muszę tu przychodzić, jeżeli moderacja mnie zbanuje.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 29, 2011, 20:42:48 pm »

(...)
Dlatego podtrzymuję swoją opinię, dobrze wykonana robota agenturalna.
::) ::) ::) Idiotów to nie brakuje, ja wiem o tym.

Jeszcze innym pan nie odpowiedział:
Cytat: PTRF
A ja do tej pory zastanawiam się, czy jest Pan prowokatorem czy po prostu człowiekiem mocno niedojrzałym.

oraz:
Cytat: Artur Rumpel
Programów dla dzieci z prawie goła babka? Niech Pan sie nie kompromituje. To najwyraźniej jakis niskich lotów program satyryczny, pewnie jeszcze z jakiejs niszowej tv. Podlinkowójac to hovno tutaj, niepotrzebnie Pan je nobilituje. Ten program jest bez znaczenia. Dopiero Pan mu go nadaje. Na ulicy tez Pan zbiera psie kupy, zeby z nich wystawę zrobić?

Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 29, 2011, 21:37:14 pm »

Więcej o tym programie można poczytać tu:
http://www.therightperspective.org/2011/04/24/israeli-tv-mocks-christ-crucifixion/
i tu:
http://my.firedoglake.com/edwardteller/2011/04/23/feeling-the-hate-on-easter-eve-israeli-kids-program-crucifies-a-mock-jesus/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 30, 2011, 17:36:49 pm »

Pozwolę sobie tylko przytoczyć pochwałę, jaką Chrystus kieruje do Smyrneńczyków:
"Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i znam obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana" (Ap 2, 9).
A, tak mi się tylko skojarzyło...

Ks. prof. Chrostowski opowiadał nam kiedyś, że będąc w Izraelu spotkał polską turystkę, która była oczarowana tym, że małe dzieci żydowskie biegały za chrześcijanami krzycząc coś, co brzmiało jak "Jeszu, Jeszu". Wyjaśnił nam, że to bynajmniej nie jest skandowanie imienia Jezusa, lecz skrót hebrajskiego przekleństwa, które w pełnej wersji brzmi "niech będzie przeklęte imię jego (Jezusa)". Słyszałem też o innych obelgach. Słusznie modlił się za nich Mesjasz, którego nie poznali- "przebacz im, Ojcze, bo nie wiedzą, co czynią".

Onego czasu o pluciu na chrześcijańskich duchownych i zakonnice na ulicach Jerozolimy przez niektórych ultraortodoksyjnych Żydów pisała KAI.

Wielowiekowa praktyka publicznego opluwania wyznawców Jezusa – przez niektórych wyznawców judaizmu uznawana za akt pobożności – nasiliła się w Izraelu w ciągu ostatnich 20 lat.

http://ekai.pl/wydarzenia/swiat/x24675/izrael-wladze-potepiaja-publiczne-opluwanie-chrzescijanskich-duchownych/

To dopiero pobożność! Ale ... jaka wiara, taka pobożność...
Zapisane
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 30, 2011, 19:02:30 pm »

Ja też uważam że szkoda na takie idiotyzmy czasu i że nie jest to "główna linia partii", tzn. że jakbyśmy pokazali to np. Naczelnemu Rabinowi RP to by to po całości potepił.

A tak przy okazji mam pytanie, trochę a propos ostaniego wpisu na KNO.
O co właściwie chodzi w przedsoborowym podejsciu do Żydów i czym się różni od posoborowego?
Czy dobrze rozumiem że w przedsoborowym Żydzi nam współczesni są odpowiedzialni za ukrzyżowanie Jezusa ("Krew Jego na nas i na dzieci nasze") , czyli  np. młodzież żydowska  z któreś z wycieczek, które bywają w moim mieście, jest odpowiedzialna na równi z faryzeuszami z czasów Jezusa ?

  W przedsoborowym podejściu - podobnie jak w podejściu ortodoksyjnym po SWII chodzi o to,że judaiści,podobnie jak inni nie-chrześcijanie powinni się nawrócić. Nie wynika to z nienawiści do nich,lecz z pragnienia dobra ich dusz. Z punktu widzenia katolika antysemityzmem jest obojętność na zbawienie duszy judaisty, nawet przybrana w politpoprawne i miłe uchu hasełka.
     Wydaje się jednak,że części tradycjonalistów zależy nie tyle na dobru żydowskich dusz,lecz na folgowaniu uprzedzeniom. Widać to też u nacjonalistów,dla których tradycyjna doktryna jest pretekstem do wyrażania wrogości o charakterze polityczno-ekonomicznym.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dialog z chrześcijaństwem, wersja żydowska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!