Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:00:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dialog z chrześcijaństwem, wersja żydowska
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Dialog z chrześcijaństwem, wersja żydowska  (Przeczytany 2592 razy)
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« dnia: Kwietnia 27, 2011, 21:00:11 pm »

Fragment programu w telewizji izraelskiej.

http://www.youtube.com/watch?v=JA6vRC1xW_c
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 27, 2011, 21:13:11 pm »

Fragment programu w telewizji izraelskiej.

http://www.youtube.com/watch?v=JA6vRC1xW_c


 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(  :'(

Módlmy się i za Żydów wiarołomnych: niech Bóg i Pan nasz zdejmie zasłonę z ich serca, aby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.

Módlmy się. Zegnijmy kolana. Powstańcie.
Wszechmogący, wieczny Boże, który nawet wiarołomnych Żydów nie odrzucasz od swego miłosierdzia, wysłuchaj próśb naszych, jakie zanosimy za ten naród zaślepiony, aby uznając światło prawdy, którym jest Jezus Chrystus, wyrwał się z swoich ciemności. Przez tegoż Pana..
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 27, 2011, 21:25:29 pm »

Nie wiem czy to  jest w telewizji izraelskiej, wiem, że na pewno jest zamieszczone na stronie weteranów armi amerykańskiej . Najwyraźniej Weteranom chyba rozum odjęło, a jak nie odjęło, to zaczadzony dobrze mają, skoro takie rzeczy zamieszczają; "Program historyczny o toffi i gorylu" Niech czytają i ogladają konkretne rzeczy! a nie takie bzdety. Takie świętokradcze teksty nie należy powielać i zła promować, bo nic nie wnoszą. Promujmy Tradycję katolicką. Wrogów Koscioła nigdy nie brakowało i nadal nie brakuje. Komu i czemu  to służy? Uważam że niczemu i nikomu, tylko daje "satysfakcję" idiotom to robiącym!

Uważam, że link należy usunąć i nie powielać tego.
Zapisane
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 27, 2011, 21:41:17 pm »

Chyba państwo nie sugerują, że to ma cokolwiek wspólnego z religijnymi żydami (takimi np. hasytami)?
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 27, 2011, 21:54:50 pm »

Chyba państwo nie sugerują, że to ma cokolwiek wspólnego z religijnymi żydami (takimi np. hasytami)?

Chyba CHASYDÓW miał Pan na myśli ?
Ja popieram p. Mamę. Takich świństw w internecie jest mnóstwo. Szkoda na nie czasu.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 27, 2011, 22:06:17 pm »

Przepraszam, chasydzi oczywiście  ;D ;D
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 27, 2011, 22:09:59 pm »

Ja też uważam że szkoda na takie idiotyzmy czasu i że nie jest to "główna linia partii", tzn. że jakbyśmy pokazali to np. Naczelnemu Rabinowi RP to by to po całości potepił.

A tak przy okazji mam pytanie, trochę a propos ostaniego wpisu na KNO.
O co właściwie chodzi w przedsoborowym podejsciu do Żydów i czym się różni od posoborowego?
Czy dobrze rozumiem że w przedsoborowym Żydzi nam współczesni są odpowiedzialni za ukrzyżowanie Jezusa ("Krew Jego na nas i na dzieci nasze") , czyli  np. młodzież żydowska  z któreś z wycieczek, które bywają w moim mieście, jest odpowiedzialna na równi z faryzeuszami z czasów Jezusa ?
Zapisane
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 27, 2011, 22:47:07 pm »

Pozwolę sobie tylko przytoczyć pochwałę, jaką Chrystus kieruje do Smyrneńczyków:
"Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i znam obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana" (Ap 2, 9).
A, tak mi się tylko skojarzyło...

Ks. prof. Chrostowski opowiadał nam kiedyś, że będąc w Izraelu spotkał polską turystkę, która była oczarowana tym, że małe dzieci żydowskie biegały za chrześcijanami krzycząc coś, co brzmiało jak "Jeszu, Jeszu". Wyjaśnił nam, że to bynajmniej nie jest skandowanie imienia Jezusa, lecz skrót hebrajskiego przekleństwa, które w pełnej wersji brzmi "niech będzie przeklęte imię jego (Jezusa)". Słyszałem też o innych obelgach. Słusznie modlił się za nich Mesjasz, którego nie poznali- "przebacz im, Ojcze, bo nie wiedzą, co czynią".
Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 27, 2011, 22:56:42 pm »

Nie wiem czy to  jest w telewizji izraelskiej,
konkretnie jeden z programów dla dzieci w telewizji

wiem, że na pewno jest zamieszczone na stronie weteranów armi amerykańskiej . Najwyraźniej Weteranom chyba rozum odjęło, a jak nie odjęło, to zaczadzony dobrze mają, skoro takie rzeczy zamieszczają; "Program historyczny o toffi i gorylu" Niech czytają i ogladają konkretne rzeczy! a nie takie bzdety.

Myślę, że to Pani jest nieźle zaczadzona, jeżeli wyciąga takie wnioski na temat weteranów, którzy zacytowali film na swojej stronie.

Takie świętokradcze teksty nie należy powielać i zła promować, bo nic nie wnoszą.

Nic nie wnoszą? Nie są ostrzeżeniem dla zwykłych chrześcijan? 

Promujmy Tradycję katolicką. Wrogów Koscioła nigdy nie brakowało i nadal nie brakuje. Komu i czemu  to służy? Uważam że niczemu i nikomu, tylko daje "satysfakcję" idiotom to robiącym!

Promocja nie wyklucza głośnego mówienia o wrogach, dobrze byłoby, aby Pani też się czegoś o nich nauczyła.

Uważam, że link należy usunąć i nie powielać tego.

No to nich Pani rozwinie skrzydła w cenzurze.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 27, 2011, 23:05:03 pm »

To nie chodzi o cenzurę. Po co Pan to zamieścił ? Nigdy wcześniej Pan tego typu rzeczy nie widział ? To jakaś nowość, odkrycie dla Pana ?
Wątpliwe "ostrzeżenie" dla "zwykłych chrześcijan".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 28, 2011, 08:52:22 am »

(...)

No to nich Pani rozwinie skrzydła w cenzurze.

Trudno, jak pan nie potrafi rozróżnić cenzury od propagowania bluźnierstw i świętokradztw. Być może chciał pan dobrze, tylko że temat jakby poniżej pasa. Post nie pasuje do rangi forum tradycyjnego, pomijając już fakt po co takie rzeczy w ogóle propagować.



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2011, 15:24:59 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 28, 2011, 13:00:09 pm »

Dokładnie tak! pani tosiu i brać się za Krucjatę w orężu Niepokalanej, za  taką:

a nie taką:


Może przyjdzie taki czas (oby nie przyszedł) że i na taką trzeba będzie iść, ale póki co, to za tą powyżej.

(...)
O co właściwie chodzi w przedsoborowym podejsciu do Żydów i czym się różni od posoborowego?
Czy dobrze rozumiem że w przedsoborowym Żydzi nam współczesni są odpowiedzialni za ukrzyżowanie Jezusa ("Krew Jego na nas i na dzieci nasze") , czyli  np. młodzież żydowska  z któreś z wycieczek, które bywają w moim mieście, jest odpowiedzialna na równi z faryzeuszami z czasów Jezusa ?

Mnie kiedyś pewna osoba tłumaczyła tak:

Dokument soborowy ma takie brzmienie:
Cytuj
A choć władze żydowskie wraz ze swymi zwolennikami domagały się śmierci Chrystusa, jednakże to, co popełniono podczas Jego męki, nie może być przypisane ani wszystkim bez różnicy Żydom wówczas żyjącym, ani Żydom dzisiejszym.

To wydaje się zgodne z nauką św. Tomasza, który pisał tak (Suma teologiczna III, 45 a. 5 ad 3; 46 a. 6):
Cytuj
Książęta żydowscy poznali Chrystusa, a jeśli czegoś o Nim nie wiedzieli, była to nieświadomość umyślna, więc nie zwalniająca od winy. Grzech ich był przeto grzechem najcięższym, zarówno ze względu na rodzaj grzesznego czynu, jak i ze względu na złą wolę. Lud żydowski zgrzeszył bardzo ciężko z uwagi na obiektywny charakter czynu, wszakże winę jego pomniejsza nieświadomość.

To oczywiste, że Apostołowie i inni członkowie narodu żydowskiego, którzy opowiedzieli się za Chrystusem, nie ponosili żadnej winy. Nie ponieśli jej także ci, którzy na przykład żyli w diasporze i nie zetknęli się z Chrystusem podczas Jego ziemskiej działalności.

Otwarta pozostaje kwestia, na ile mogą tę odpowiedzialność ponosić ci, którzy później przyłączyli się do wiarołomstwa Synagogi, przyjmując za swoje wszystkie jej błędy i bluźnierstwa. Pewne jest to, że cierpią z powodu kary, jaka spotkała cały naród, ale osobistą winę za śmierć Chrystusa trudno im przypisać.

Trzeba też zawsze pamiętać, że Chrystus Pan poniósł śmierć za wszystkich ludzi, także za nasze grzechy, dlatego w sensie szerszym, duchowym, wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni.


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2011, 15:35:38 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 28, 2011, 18:43:26 pm »

(...)

No to nich Pani rozwinie skrzydła w cenzurze.

Trudno, jak pan nie potrafi rozróżnić cenzury od propagowania bluźnierstw i świętokradztw. Być może chciał pan dobrze, tylko że temat jakby poniżej pasa. Post nie pasuje do rangi forum tradycyjnego, pomijając już fakt po co takie rzeczy w ogóle propagować.

Przed opublikowaniem wiadomości zastanawiałem się kiedy odezwą się agenci i kto tym agentem będzie. :-)

Jeżeli dla Pani to jest propagowaniem bluźnierstwa, to ma Pani poważny problem.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 28, 2011, 19:17:02 pm »

(...)

No to nich Pani rozwinie skrzydła w cenzurze.

Trudno, jak pan nie potrafi rozróżnić cenzury od propagowania bluźnierstw i świętokradztw. Być może chciał pan dobrze, tylko że temat jakby poniżej pasa. Post nie pasuje do rangi forum tradycyjnego, pomijając już fakt po co takie rzeczy w ogóle propagować.

Przed opublikowaniem wiadomości zastanawiałem się kiedy odezwą się agenci i kto tym agentem będzie. :-)

Jeżeli dla Pani to jest propagowaniem bluźnierstwa, to ma Pani poważny problem.

Upraszam moderację o zwrócenie uwagi za odpowiedzi ad-personam.

Bluźnierstwo

"Bluźnierstwo – złe, w tym obraźliwe lub nieprzyzwoite mówienie o Bogu, bogach, świętych rzeczach, świętych ludziach, świętych osobach, świętych imionach. Bluźnierstwo jest krzywdzącą wypowiedzią wobec osoby nią znieważanej ze względu na jej wiarę, tym bardziej, jeśli jest to osoba o szczególnej czci.
W katolicyzmie zakaz bluźnierstwa ma swoje źródło w drugim przykazaniu (Wj 20,7), a jego podstawą jest uznanie świętości Boga, którego imię należy bezwzględnie szanować i czcić. (...)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Blu%C5%BAnierstwo

Ktoś mówi, a pan bezmyślnie propaguje! i ma uciechę. Może proszę z dzieckiem czy dziećmi swoimi na dobranoc jako bajkę oglądać, jak dla pana nie jest bluźnierstwem i się tym upajać!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2011, 19:34:18 pm wysłana przez Mama » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 28, 2011, 20:26:56 pm »


Przed opublikowaniem wiadomości zastanawiałem się kiedy odezwą się agenci i kto tym agentem będzie. :-)


A ja do tej pory zastanawiam się, czy jest Pan prowokatorem czy po prostu człowiekiem mocno niedojrzałym.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dialog z chrześcijaństwem, wersja żydowska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!