Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:13:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: o. (sic!) Hryniewicz - "Zmartwychwstanie nie jest faktem historycznym"
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: o. (sic!) Hryniewicz - "Zmartwychwstanie nie jest faktem historycznym"  (Przeczytany 2005 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« dnia: Kwietnia 24, 2011, 08:52:33 am »

http://tygodnik.onet.pl/32,0,62368,wyjscie_zotchlani,artykul.html

Niczym nas już pewnie ten heretyk nie zaskoczy, ale to tak z okazji Wielkanocy....
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 24, 2011, 11:47:20 am »

Prędzej czy później odejdzie z Kościoła jak inni postępowi teolodzy typu Obirek czy Bartoś, ale ile wcześniej szkód ludziom w głowach narobi  >:(
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 24, 2011, 12:32:29 pm »

A gdzie są pasterze, że pozwalają, aby wilk w przebraniu barana, takie rzeczy robił?
(mój pasterz np. zajął się budową kaplicy ku czci nowego błogosławionego, którą moje dzieci po zobaczeniu projektu, nazwały chatką elfów i stwierdziły, że jest on ukrytym fanem Tolkiena i Władcy Pierścieni)
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 24, 2011, 12:36:27 pm »

A gdzie są pasterze, że pozwalają, aby wilk w przebraniu barana, takie rzeczy robił?
(mój pasterz np. zajął się budową kaplicy ku czci nowego błogosławionego, którą moje dzieci po zobaczeniu projektu, nazwały chatką elfów i stwierdziły, że jest on ukrytym fanem Tolkiena i Władcy Pierścieni)

Można zdjęcie?  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 24, 2011, 12:51:35 pm »

Oczywiście.
Myślałem, że wystarczy link na stronę parafii katedralnej albo na stronę ww diecezji, jednak tam nic nie znalazłem. Jeżeli nie znajdę w domu ulotki to wybiorę się po Świętach do parafii i postaram się to zeskanować i gdzieś wrzucić.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 24, 2011, 16:16:08 pm »

Hipotezę oszustwa wysuwali już faryzeusze. Skład Apostolski mówi, że „trzeciego dnia zmartwychwstał”; a Symbol Nicejsko-Konstantynopolitański uściśla: „zmartwychwstał trzeciego dnia, jak oznajmia Pismo”.

Jest to dogmat wiary chrześcijańskiej, który się sprzęga z faktem historycznie zaistniałym i potwierdzonym. Tylko Zmartwychwstanie  mogło uzdolnić uczniów do radykalnej zmiany postawy, wzbudzenia wiary i zaangażowania w misję chrześcijańską.

Zmartwychwstanie: wydarzenie historyczne i potwierdzone wiarą
http://www.apostol.pl/janpawelii/czytelnia/zmartwychwstanie-wydarzenie-historyczne-i-potwierdzone-wiar%C4%85
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 24, 2011, 17:49:05 pm »

Oj puste byłyby Święta bez mojego dawnego współbrata. Niestety, neoński prowincjał nic nie zrobi. Podobnie jak takiej "gwiazdy" teologii nie ruszy Kuria w Lublinie. Próby już były nie raz.
On nawet nie mieszka w klasztorze czym łamie Konstytucje i Reguły OMI. Ale ma ponoć zgodę. W końcu jest wybitnym teologiem.
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 24, 2011, 21:18:24 pm »

nawet w takim "Uważam, rze" był artykuł udowadniający naukowo fakt Zmartwychwstania, nie dość że heretyk to nieuk.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 24, 2011, 21:28:38 pm »

Ale jest dobrze kryty. I dobrze jest posiadać w pewnych kręgach jego książki. Sam mam chyba dwie. Jedną nawet przeczytałem. W jednej częśći ewidentne herezje.
Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 25, 2011, 19:44:33 pm »

A kto go kryje?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 25, 2011, 20:17:31 pm »

Kuria prowincjalna OMI i Kuria w Lublinie. Pewnie też rektorat KUL. Przecież cały czas wykłada tam.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 25, 2011, 22:44:57 pm »

To znaczy, że mimo tekstów takich jak w tytule wątku, wymienieni przez p. Majora traktują Hryniewicza jako wybitnego teologa. A dzisiaj w kościołach zbiórka pieniędzy na KUL. Warto wiedzieć, kogo m.in. się finansuje.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 25, 2011, 23:46:08 pm »

Istnienie o. Hryniewicza OMI też nie jest faktem historycznym. Taki "teolog" w Kościele - to niemożliwe... ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: o. (sic!) Hryniewicz - "Zmartwychwstanie nie jest faktem historycznym" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!